Johnny Depp, Lily-Rose Depp
Fot. Junko Kimura/Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
NIEZWYKŁE RELACJE

„Mój tata jest najsłodszą, najbardziej kochającą osobą, jaką znam". Wyjątkowa relacja Johnny'ego Deppa i Lily-Rose

Jakim ojcem jest popularny aktor?

Karol Sowa 9 czerwca 2023 14:56
Johnny Depp, Lily-Rose Depp
Fot. Junko Kimura/Getty Images, Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Niedawno o Johnny'm Deppie znowu zrobiło się głośno. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku cały świat śledził proces dekady. Głównymi bohaterami sporu był wówczas hollywoodzki aktor oraz jego partnerka — Amber Heard. Konflikt zakończył się na korzyść popularnego artysty. I choć wszyscy myśleli, że jego kariera jest przekreślona, w tym roku powrócił z przytupem. Zagrał w „Kochanicy króla", która ciepło została przyjęta na festiwalu w Cannes. Na tym samym wydarzeniu triumfowała jego córka — Lily Rose, która w serialu „The Idol" wcieliła się w główną bohaterkę. Projekt wywołał mieszane uczucia, a recenzenci byli podzieleni. Jedno jest jednak pewne, córka gwiazdora dopiero zaczyna podbijać Hollywood, a głośna produkcja z pewnością może jej pomóc w dalszej karierze. 

Lily-Rose Depp — kariera

W kierunku wschodzącej gwiazdy jednak wylała się fala hejtu. Zarzucano jej nepotyzm i wybijanie się na plecach sławnych rodziców. Ona jednak konsekwentnie odcina się od nieprzyjemnych komentarzy. Nie przejmuje się nimi i planuje pracować na siebie. „Internauci bardzo przejmują się tego rodzaju rzeczami. Ludzie mają z góry przyjęte wyobrażenie o tobie, o tym, jak zdobyłeś pozycję. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że nic nie zapewni ci angażu za wyjątkiem bycia odpowiednią osobą do tej konkretnej roli. Sieć zwraca uwagę na to, kim jest twoja rodzina, a nie ludzie odpowiedzialni za casting. Może otwiera to pewne drzwi, ale nie sprawia, że przekraczasz próg. Przed tobą jest dużo pracy”, opowiadała. „Dziwi mnie sprowadzanie kogoś do myśli, że jest w danym miejscu tylko ze względu na sprawy pokoleniowe. To nie ma sensu. Jeśli czyjaś mama lub tata jest lekarzem, a potem dziecko zostaje lekarzem, nie będziesz mówić: »Cóż, jesteś lekarzem tylko dlatego, że twój rodzic nim jest«. Tak nie jest, ta osoba musiała iść na studia medyczne i dużo się uczyć”, kontynuowała.

Jak wyglądało jej dzieciństwo i początki kariery? Lily-Rose Depp jest córką Johnny'ego Deppa i Vanessy Paradis. Zakochani poznali się jeszcze w 1998 roku w Paryżu. Miasto miłości korzystnie wpłynęło na ich relacje. Uczucie z dnia na dzień kwitło, a rok po pierwszym spotkaniu doczekali się dziecka — Lily. Dziewczynka od samego początku była obiektem zainteresowania mediów. Rodzice jednak postanowili ją chronić i dbali o prywatność córki. Co więcej, matka młodej wówczas pociechy zdecydowała się na zawieszenie kariery, aby w pełni poświęcić się w wychowanie latorośli. 

Gdy Lily podrosła, zainteresował ją świat, w którym obracali się jej rodzice. Marzyła, aby zacząć karierę w mediach. Debiutowała jako modelka, później dała się poznać jako aktorka. Przypomnijmy, że w kwietniu 2015 roku wzięła udział w sesji zdjęciowej dla australijskiego magazynu „Oyster”, następnie została zauważona i doceniona przez Karla Lagerfelda. Z tego powodu w 2015 roku wystąpiła na wybiegu na pokazie mody Chanel.

Co więcej, w 2014 roku zagrała epizodyczną rolę w produkcji zatytułowanej - „Kieł". Później jej kariera zaczęła nabierać tempa. Mogliśmy ją podziwiać między innymi w „Planetarium”, „Tancerce”, „Królu”, „The Idol" czy polsko-irlandzkiej produkcji - „Wilk". Zagrała również z ojcem w filmie „Yoga Hosers". Udział w tym projekcie wspominała bardzo dobrze. „Miałam okazję zobaczyć go (Johnny'ego Deppa) w nowym świetle. Jako dziecko nie postrzegasz rodziców z perspektywy ich zawodu. Oboje byliśmy bardzo podekscytowani i świetnie się bawiliśmy. Było naprawdę fajnie, naprawdę cool, zbliżyliśmy się do siebie. Sporo też improwizowaliśmy, więc potrzebne były długie ujęcia", wyznała. Natomiast ulubieniec widzów w rozmowie z „Daily Mail" przyznał, że nie chciał niczego córce narzucać i nie marzył o tym, by poszła w jego ślady. Wszystko zweryfikował czas. „To właśnie lubi robić, to jej pasja i tam trafiła", mówił. 

Dzisiaj 24-latka podkreśla, że sukces zawdzięcza sobie, a nie ojcu czy mamie. „Wiele osób myśli, że gram tylko z powodu mojego taty. To, że nie musiałam tak ciężko pracować, by zostać zauważoną czy rozpoznawalną w branży, sprawiło, że chcę pracować dwa razy ciężej, aby udowodnić wszystkim, że nie robię tego, tylko dlatego, że to była dla mnie najłatwiejsza droga. Nie robię tego, tylko dlatego, że moi rodzice grają”, czytaliśmy w wywiadzie dla „CR Fashion Book”.

CZYTAJ TEŻ: To choroba pomogła jej zrobić karierę! Kim jest Bonnie Tyler?

Lily-Rose Depp

Lily-Rose Depp
Fot. Kurt Krieger/Corbis via Getty Images

Johnny Depp, Vanessa Paradis

Johnny Depp, Vanessa Paradis
Fot. Toni Anne Barson/WireImage

Lily-Rose Depp — dzieciństwo i relacja z ojcem

Dzisiaj Lily nie może narzekać na brak propozycji. W młodym wieku osiągnęła bardzo dużo. Bierze jednak przykład ze swoich rodziców i chce chronić swoją prywatność, jak tylko może. „Dorastałam z koncepcją prywatności, która była bardzo szczególna ze względu na sytuację, w której żyłam. Zawsze uczono mnie, że prywatność jest czymś, co należy cenić i zachować jak najwięcej dla siebie. Wolę, żeby ludzie myśleli, że jestem nudna, niż wiedzieli za dużo o moim życiu”, opowiadała w rozmowie z „The Face”. Przyznała również, że mama i tata wiele ją nauczyli. Co więcej, nigdy nie byli dla niej surowi i „zawsze ufali mi, że będę niezależna i będę podejmować własne decyzje. Tak naprawdę nie było się przeciw czemu buntować", wspominała w wywiadzie dla magazynu „Vogue".

Niestety media nie pomagają w pielęgnowaniu zacisza domowego. Kilka lat temu pisano, że córka Deppa zmagała się z anoreksją, co później sama potwierdziła. „Bardzo mnie to boli i przygnębia, bo poświęciłam dużo energii na walkę z chorobą. Byłam znacznie młodsza, kiedy miałam do czynienia z anoreksją, bardzo trudno było mi sobie z nią poradzić. Wszyscy, którzy znają ten problem, wiedzą, jak trudno jest wrócić do normalnego życia”, opowiadała we francuskim wydaniu magazynu „Elle". Co więcej, w 2007 roku trafiła do szpitala z groźną infekcją E. coli. Spowodowała ona niewydolność nerek. W tamtym czasie mogła liczyć na wsparcie rodziców, którzy czuwali przy jej łóżku. 

Wiele wskazuje na to, że Johnny Depp jest bardzo dobrym ojcem, jednak jego ostatnia wypowiedź zasiała ziarno niepewności. Zwątpiono wówczas, że jest wzorowym tatą. Dlaczego? W jednej z rozmów wyznał, że dał spróbować swojej 13-letniej wówczas córce marihuanę. Przyznał jednak, że w ten sposób chciał ją uchronić przed uzależnieniem. „Słuchaj kochanie, jeśli jesteś na imprezie i ktoś podaje ci skręta, weź jointa od tej osoby i przekaż go następnej… nie eksperymentuj z narkotykami z ludźmi, których nie znasz", miał powiedzieć Lily. Podkreślił jednak, aby spróbowała używki w domu, z zaufanego źródła.

Lily-Rose wsparła ojca podczas procesu dekady

W ostatnich miesiącach zagraniczne media podkreślały też, że 24-latka i jej brat nigdy nie przepadali za poprzednią partnerką ojca — Amber Heard. Podkreślił to nawet sam aktor. „Moje dzieci są bardziej inteligentne niż ja i próbowały ostrzec mnie przed Amber", mówił w jednym z wywiadów. 

Dodatkowo podczas głośnego procesu Lily długo nie zabierała głosu. Fani wówczas prosili ją, aby wsparła ojca. Niedługo potem przerwała milczenie. Wyznała, że jej ojciec był i jest najwspanialszym człowiekiem na ziemi. „Mój tata jest najsłodszą, najbardziej kochającą osobą, jaką znam. Nigdy nie był innym, jak tylko wspaniałym ojcem dla mojego młodszego brata i mnie, i każdy, kto go zna, powiedziałby to samo”, czytaliśmy. 

W późniejszym wywiadzie odniosła się do tej sytuacji. „Kiedy sprawa jest tak prywatna i tak osobista, a nagle przestaje taka być... Czuję się uprawniona do posiadania mojego sekretnego ogrodu myśli. Sądzę też, że nie jestem tutaj, aby odpowiadać za kogokolwiek i czuję, że przez większą część mojej kariery ludzie definiowali mnie poprzez mężczyzn obecnych w moim życiu, czy to członków rodziny, czy moich chłopaków. Jestem naprawdę gotowa, żeby być postrzegana przez pryzmat rzeczy, które robię jako ja”, dodawała w rozmowie z magazynem „Elle". Natomiast w wywiadzie dla „Entertainment Tonight" przyznała, że „nie można być doskonałym przez cały czas. Nikt taki nie jest. Kropka, takie są fakty. [...] Myślę, że dobrze jest posiadać umiejętność autorefleksji i zastanawiać się nad rzeczami, które się zrobiło i nad tym, jak być lepszym człowiekiem”, nawiązując tą wypowiedzią do procesu ojca.

Dzisiaj Johnny Depp obchodzi 60. urodziny. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Liam Neeson i Natasha Richardson tworzyli idealne małżeństwo. Ich miłość przerwała tragiczna śmierć

Johnny Depp, Lily Rose Depp
Fot. East News

Johnny Depp, dzieci
Fot. Jun Sato/WireImage

Johnny Depp, Amber Heard

Johnny Depp, Amber Heard
Fot. John Phillips/UK Press via Getty Images

Lily-Rose Depp

Lily-Rose Depp
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Johnny Depp

Johnny Depp
Fot. Junko Kimura/Getty Images

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.