Zuzanna Grabowska, Andrzej Grabowski
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Dzieci gwiazd

Zuzanna Grabowska jako dziecko nie znosiła teatru. Uważała, że zabiera jej ojca

„Mnie ciągle nie było w domu”, mówił Andrzej Grabowski

Aleksandra Frankowska 6 listopada 2023 14:51
Zuzanna Grabowska, Andrzej Grabowski
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Zuzanna Grabowska nie ukrywa, że w dzieciństwie była "córeczką tatusia". Dziś, patrząc na jej sukcesy zawodowe, trudno sobie wyobrazić, że pierwsze aktorskie kroki stawiała pod niepewnym wzrokiem własnego ojca. Jako dziecko nienawidziła teatru, w którym rodzice spędzali za dużo czasu. Przez to czuła się samotna. Jakie relacje z ojcem ma dziś?

ZOBACZ TEŻ: Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska zachwycili na czerwonym dywanie. Aktorka pokazała się w nowej odsłonie

Zuzanna Grabowska i Andrzej Grabowski: relacje ojca i córki

Relacja Zuzanny z ojcem, pełna ciepła i szczególnego rodzaju więzi, rozwinęła się mimo jego częstych nieobecności. "Jestem córeczką pierworodną. Mną się tata generalnie zajmował więcej niż moją siostrą" - mówi Zuzanna, przywołując czas, kiedy Andrzej Grabowski nie był jeszcze tak obecny w mediach.

Wychowanie córek to głównie zasługa ich mamy, Anny Tomaszewskiej, która pozostawała w domu, podczas gdy Andrzej Grabowski zdobywał aktorskie laury. "Mnie ciągle nie było w domu," przyznaje aktor, wspominając swoje liczne wyjazdy związane z karierą. "Córki, mijając mnie w drzwiach, pytały, czy wychodzę na dobre, czy może jeszcze wrócę" - żartuje, choć w jego słowach pobrzmiewa nuta nostalgii.

a grabowski z rodziną
Fot. Rodzina w komplecie. Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski z córkami, w prawej Zuzanna, w lewej młodsza KatarzynaGrabowskie, fot. M. HETMANEK/REPORTER

Andrzej Grabowski z żoną i córkami, lata 90. XX wieku

Katarzyna Grabowska, Zuzanna Grabowska, Andrzej Grabowski
Fot. AKPA

Podział domowych obowiązków

Anna Tomaszewska zdecydowała, że priorytetem będzie rodzina. "Jestem matką dwóch 'wychcianych' córek. One zawsze były dla mnie najważniejsze" - wspomina. Wybór ten nie był prosty, ale determinacja w roli matki i opiekunki była silniejsza niż pociąg do sceny.

Zuzanna z biegiem lat nauczyła się akceptować zawodowe obowiązki rodziców, choć nie zawsze było to proste. "U innych rodzice byli wieczorami w domu, u nas nie. Jak nadchodziła godzina osiemnasta, wymyślałam różne podstępy, żeby tylko mama została" - wyznaje aktorka.

Zuzanna Grabowska weszła w świat filmu

Andrzej Grabowski wprowadził Zuzannę w świat aktorstwa, choć jej pierwsze doświadczenia były pełne łez i niepewności. "Pamiętam, jak kiedyś tłumaczył mi skracanie ułamków. Jego pomoc skończyła się koszmarną awanturą, bo nic nie rozumiałam. Szybko się irytował, ale złość błyskawicznie mu przechodziła i było mu głupio" - wspomina Zuzanna z uśmiechem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Są razem od czasu studiów... Czy popularność wpływa na związek Pawła Domagały i Zuzanny Grabowskiej?

Andrzej Grabowski, Katarzyna Grabowska, Zuzanna Grabowska, Warszawa, Teatr 6. piętro, 06.03.2013 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Mimo zmiennych nastrojów, jakie bywają udziałem aktorów, obie córki Andrzeja Grabowskiego potrafią znaleźć w ojcu wiele pozytywnych cech. "Jest trudny, a zarazem absolutnie bezproblemowy, bardzo pomocny, wspiera nas pod wieloma względami" - mówią.

Dzisiejszy sukces Zuzanny Grabowskiej to dowód na to, że ocena Andrzeja Grabowskiego na temat nieprzydatności córki do zawodu była nietrafiona. Choć jako dziecko wydawała się nieśmiała przed kamerą, czas pokazał, że talent może rozkwitnąć w najmniej oczekiwanym momencie.

Ich historia to przypomnienie, że relacje rodzinne w świecie show-biznesu są możliwe do zbudowania na trwałych fundamentach, nawet jeśli początki bywają skomplikowane. To także świadectwo, że talent często idzie w parze z determinacją i ciężką pracą całej rodziny. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.