Teresa Lipowska
Fot. East News
Wspomnienie

Teresa Lipowska w poruszających słowach wspomina Macieja Damięckiego

Tak wyglądała ich ostatnia wspólna scena

Olga Figaszewska 22 listopada 2023 20:24
Teresa Lipowska
Fot. East News

Ich ścieżki wciąż się przecinały. W ostatnich latach spotykali się często na planie serialu M jak miłość.  A niedawno zagrali w filmowym hicie. Informacja o śmierci kolegi zasmuciła Teresę Lipowską. Gwiazda podzieliła się wspomnieniem o wspaniałym artyście. Jaki był Maciej Damięcki? Te słowa chwytają za serce.

Teresa Lipowska wspomina Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki odszedł 17 listopada 2023 roku. Wybitny aktor miał 79 lat. Trudno pogodzić się z jego stratą... Na ekranie i teatralnej scenie tworzył wyjątkowe, niezapomniane kreacje. Pamięć o nim na zawsze pozostanie w sercach rodziny, przyjaciół i wiernych fanów. W poruszających słowach wspominają go koledzy i koleżanki. Teresa Lipowska w jednym z wywiadów opowiedziała o ich wspólnej pracy. Poznali się 54 lata temu na planie filmu „Rzeczpospolita babska”. Aktorka podkreśla, że Maciej Damięcki był utalentowanym artystą i wspaniałym człowiekiem.

„Z Maćkiem poznałam się na planie filmu „Rzeczpospolita babska”, gdzie razem z bratem grali bliźniaków. To było 54 lata temu. Straszna strata. Tyle osób z naszego pokolenia odchodzi. Przesyłam kondolencje dla rodziny”, wyznała Teresa Lipowska w rozmowie z portalem Złotascena.pl.

Czytaj też: Była jego jedyną córką i oczkiem w głowie. Tak wyglądała relacja Macieja Damięckiego z Matyldą

Maciej Damięcki, 2014
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Maciej Damięcki, 2014 rok 

Teresa Lipowska, Warszawa, 09.06.2015, Nagranie programu Pytanie na sniadanie
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Teresa Lipowska, Warszawa, 09.06.2015, Nagranie programu Pytanie na śniadanie

Ostatnia wspólna scena Teresy Lipowskiej i Macieja Damięckiego

Po latach aktorzy mieli okazję spotykać się na palnie serialu „M jak miłość”. Maciej Damięcki wcielał się w rolę proboszcza w Grabinie. Od razu podbił serca widzów. „Cudowny, dowcipny kolega, którego wszyscy na planie uwielbiali. Przyszedł do nas 15 lat temu i wspaniale nam się grało ze sobą”, zwierała się na łamach serwisu Złota Scena.pl. Ale to nie była jedyna produkcja z ich udziałem. Ulubieńcy widzów wystąpili ostatnio w filmie „Uwierz w Mikołaja”, który miał swoją premierę 10 listopada. To był to ostatni angaż Macieja Damięckiego. „Do ostatniej chwili był aktywny na planie. Razem zagraliśmy w filmie „Uwierz w świętego Mikołaja”, mówiła Teresa Lipowska.

W sieci pojawił się właśnie fragment nagrania, który pochodzi z kinowego hitu. Jak wyjaśniono na instagramowym profilu „M jak miłość” jest to ostatnia scena Teresy Lipowskiej i Macieja Damięckiego.  „Ostatnia wspólna scena Teresy Lipowskiej i Macieja Damięckiego... nie na planie serialu M jak miłość, ale podczas pracy do filmu @uwierzwmikolaja.film. Zobaczcie…”, napisano.  

Zobacz też: Mateusz Damięcki w poruszający sposób uczcił pamięć ukochanego taty

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.