Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE RELACJE

Była jego jedyną córką i oczkiem w głowie. Tak wyglądała relacja Macieja Damięckiego z Matyldą

Byli dla siebie największym wsparciem

Karol Sowa 20 listopada 2023 15:56
Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Kilka dni temu media obiegła informacja o śmierci Macieja Damięckiego. Aktora pożegnały wówczas dzieci: Mateusz i Matylda Damięccy. „Pa Tatku", napisały. Przypomnijmy, że syn ulubieńca publiczności wciąż rozwija się w branży aktorskiej, a jego siostra? Czym dzisiaj się zajmuje i jak wyglądała jej relacja z ojcem?.

Kim jest Matylda Damięcka?

Przyszła na świat 10 czerwca 1985 roku w Warszawie. Matylda Damięcka jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Miłość do kultury i sztuki odziedziczyła między innymi po tacie, który przez wiele lat zachwycał nie tylko na deskach teatrów, ale też na szklanym ekranie. 

Swoją przygodę ze światem artystycznym zaczęła już jako dziecko. Zagrała wówczas w serialu „Wow", w którym występował też jej brat. Mogliśmy ją również podziwiać w: „Marzenia do spełnienia”, „Zaginiona", „Tylko Miłość", „Czas Honoru" czy „Na Wspólnej". Ta ostatnia produkcja stała się dla aktorki przełomowa i otworzyła jej drzwi do dalszej kariery. Przypomnijmy, że artystka występowała między innymi w Teatrze Polonia czy Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Dzisiaj rozwija się w branży muzycznej. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Córka Katarzyny Pakosińskiej jest już dorosła! Maja jest łudząco podobna do sławnej mamy

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka, 2003 rok

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. Mikulski/AKPA

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka, 2003 rok

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. Prończyk/AKPA

Maciej Damięcki — relacja z córką Matyldą

Zarówno Maciej Damięcki, jak i cała jego rodzina konsekwentnie chronili swoją prywatność. Rzadko opowiadali o kulisach zacisza domowego. Wiemy jednak, że ceniony aktor miał dwójkę dzieci, które są owocem miłości między nim a Joanną Damięcką. 

Okazuje się również, że w najtrudniejszym dla niego czasie, czyli podczas walki z chorobą nowotworową mógł liczyć na wsparcie najbliższych. Ukochana, syn i jego córka stanęli wówczas na wysokości zadania i robili wszystko, by ich ojciec wrócił do zdrowia. „Natychmiast razem z siostrą i mamą zaczęli działać. Założenie było takie, że poruszą niebo i ziemię, by wyleczyć tatę. Pan Maciej przeszedł szereg skomplikowanych badań, które potwierdziły obecność guza na gruczole krokowym. Zrobiono biopsję i skierowano go na naświetlania. Pięć tygodni spędził w szpitalu", informował Świat i Ludzie.

Z informacji, jakie możemy przeczytać w wielu źródłach i ze wspólnych zdjęć wynika, że córka miała doskonały kontakt z tatem. Co więcej, regularnie zbierali datki na cmentarzu Powązkowskim w dniu Wszystkich Świętych. Była to ich mała tradycja.

Niedawno Matylda w rozmowie z Twoim Stylem uchyliła rąbka tajemnicy. „Zanim poustawiasz sobie dorosłe, dojrzałe relacje z rodzicami, pogrzebiesz zaszłości i wzajemne oczekiwania, które często były nijak dostosowane do każdego indywiduum tej rodzinnej układanki, trzeba trochę pobłądzić i po drodze parę rzeczy zepsuć, żeby było funkcjonalnie i bez krzywdzenia żadnej ze stron. Uff… bardzo długie zdanie, a teraz przeczytaj to na głos, na jednym wdechu", mówiła. 

CZYTAJ TEŻ: Synowie Lecha Wałęsy posprzeczali się na wizji. Poszło o ojca i wspomnienia z wczesnej młodości

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka, 2009 rok

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. Grąbczewski/AKPA

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka, 2001 rok

Maciej Damięcki, Matylda Damięcka
Fot. STUDIO69 / Studio69 / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.