Teresa Lipowska
Fot. Szymon Brodziak, Viva!
WSPOMNIENIE

W ubiegłym tygodniu chciała ją odwiedzić, lecz jej stan zdrowia był poważny. Teresa Lipowska o ostatnich chwilach Zofii Kucówny

„Nie schodziła nawet do ludzi", mówi

Karol Sowa 6 kwietnia 2024 18:56
Teresa Lipowska
Fot. Szymon Brodziak, Viva!

Dzisiaj media obiegła niezwykle smutna wiadomość. W wieku 90 lat odeszła Zofia Kucówna. Ostatnie lata spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Teraz Teresa Lipowska przerwała milczenie i wspomniała, jak wyglądały ostatnie chwile koleżanki z branży. 

Teresa Lipowska wspomina Zofię Kucównę

Ostatni raz widziały się w święta Bożego Narodzenia, gdy Teresa Lipowska odwiedziła kolegów i koleżanki w Skolimowie. Ulubienica publiczności przyznała, że stan zdrowia zmarłej już aktorki nie był najlepszy i nie rozpoznawała znajomych. „Ona już od dłuższego czasu źle się czuła. Ostatnio już nie schodziła nawet do ludzi. Na Boże Narodzenie jeszcze zeszła na opłatek i rozmawiałyśmy. Czuła się wtedy normalnie, nie narzekała na nic. Później sprawy potoczyły się szybko", wspominała w rozmowie z Plotkiem. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Była spełnieniem marzeń Agaty Mróz. Dziś córka wybitnej siatkarki ma 16 lat i wiadomo, czym się zajmuje

Zofia Kucówna, Teresa Lipowska
Fot. Justyna ROJEK/East News

Zofia Kucówna — ostatnie chwile

Aktorka znana z serialu M jak miłość dodała, że chciała odwiedzić Zofię Kucównę w ubiegłym tygodniu, by złożyć jej życzenia z okazji świąt Wielkanocnych. Niestety stan zdrowia artystki był na tyle poważny, że nie przyjmowała już gości. „Teraz na Wielkanoc podobno już bardzo źle się czuła, więc to w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu. Chciałam nawet wejść do niej na górę do pokoju, by złożyć jej życzenia, ale powiedzieli mi, że to niemożliwe, bo już nie bardzo kojarzy i nikogo z gości nie przyjmuje. Niestety, już jesteśmy w takim wieku, że to się może zdarzyć w każdej chwili. Będzie mi jej brakowało", podsumowała z żalem.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje. 

CZYTAJ TEŻ: Oliwia Bieniuk pokazała prywatną wiadomość. Dotyczyła zmarłej Anny Przybylskiej 

Zofia Kucówna
Fot. Jan KUCHARZYK/East News

Teresa Lipowska
Fot. Michal Wozniak/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.