EN_00956160_0062, Jakub Jankiewicz, 2011
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Tak wygląda niezapomniany Kostek z Listów do M. Co dziś robi Jakub Jankiewicz? 

Po słodkim chłopcu nie ma już śladu

Olga Figaszewska 28 października 2021 15:53
EN_00956160_0062, Jakub Jankiewicz, 2011
Fot. VIPHOTO/East News

Serca widzów zdobył jako przebojowy Kostek w filmie Listy do M. Jakub Jankiewicz zagrał w dwóch częściach kultowej świątecznej komedii. Miał wtedy zaledwie osiem lat. Dziś to już dorosły mężczyzna. Za kilka miesięcy będzie świętował swoje 19. urodziny! Jak dziś wygląda jego życie? Nadal pojawia się na ekranie i nie zrezygnował z aktorstwa.

Kostek z Listów do M. Jak dziś wygląda?

Świąteczna seria filmów Listy do M podbiła serca widzów. Fani z zapartym tchem śledzili losy swoich ulubionych bohaterów. W pierwszych dwóch częściach ośmioletni Jakub Jankiewicz wcielał się w rolę Kostka, syna filmowego Mikołaja (w tej roli Maciej Stuhr).

Przebojowy, charyzmatyczny i zabawny chłopczyk zwracał na siebie uwagę widzów i z miejsca zaskarbił sobie ich sympatię. Jakub Jankiewicz mimo młodego wieku świetnie odnalazł się przed kamerą. Był naturalny i ujmujący. Udowodnił, że ma ogromny talent! Już wtedy było wiadomo, że nie da nam o sobie zapomnieć. „W mojej rodzinie nie ma żadnych aktorów. Jestem pierwszym, który próbuje robić coś w tym kierunku”, mówił w jednym z wywiadów [cytat za świat seriali].

Zobacz też: „Nauczymy Polaków kochać! Miłość pod choinkę!”, czyli 7 rzeczy, za które fani pokochali „Listy do M."!

Listy do M, MACIEJ STUHR, JAKUB JANKIEWICZ, ROMA GASIOROWSKA
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Już w wieku siedmiu lat debiutował na ekranie rolą w serialu Chichot losu. Potem pojawiał się w kolejnych produkcjach, jak: Prosto w serce, Hotel 52, Komisarz Alex, Ojciec Mateusz czy M jak miłość. To właśnie na panie jednego z najpopularniejszych polskich serialu zdobywał ogromne doświadczenie. Jakub Jankiewicz sumiennie przykłada się do każdej tworzonej przez siebie kreacji. Widać, że gra sprawia mu ogromną satysfakcje. „Najwięcej uczę się podczas zdjęć do "M jak miłość". Słucham rad aktorów, których bardzo cenię i podziwiam”, opowiadał [cytat za świat seriali].

Jakub Jankiewicz nie zrezygnował z aktorstwa i cały czas się rozwija. Na swoim koncie ma już całkiem pokaźny dorobek artystyczny. Niedawno mogliśmy zobaczyć go w obsadzie Na dobre i na złe. Dołączył też do obsady Króla i Układu. Należy zaznaczyć, że to także świetny aktor dubbingowy. Prywatnie Jakub Jankiewicz interesuje się sportem, tańcem i śpiewa. 

Minęło już dziesięć lat od premiery pierwszej części filmu Listy do M. Od tamtej pory Jakub Jankiewicz bardzo się zmienił.  Za kilka miesięcy będzie obchodził 19. urodziny! Jak dziś wygląda? 

Źródło: Świat Seriali

Sprawdź też: Zagrał uroczego Kazika w Listach do M. Jak dziś wygląda Mateusz Winek? Dziecięcy aktor skradł serca widzów

 Jakub Jankiewicz, 2015
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Jakub Jankiewicz w 2015 roku 

 Jakub Jankiewicz, 2018
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Jakub Jankiewicz w 2018 roku 

Jakub Jankiewicz obecnie 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.