PREMIERA FILMOWA

Tom Hanks w roli głównej, Clint Eastwood za kamerą i historia, którą żył świat. Oscarowy pewniak?

Sabina Zięba 3 grudnia 2016 13:15

Jeśli prawdą jest, że lubimy historie, które już znamy, to ten film ma wszystko by podbić kina. Film już na ekranach kin w Polsce!

 

2 grudnia odbyła się polska premiera filmu „Sully” z Tomem Hanksem w roli głównej. To było najbardziej wyczekiwane kinowe wydarzenie tego sezonu. Dramatyczne momenty, doskonała obsada i prawdziwa historia trzymająca w napięciu. Film w pierwszy weekend światowej premiery zarobił 35, 5 mln dolarów, zbierając przy tym świetne recenzje.

 

Był 15 stycznia 2009 roku w Nowym Jorku trzy minuty po starcie w samolot pasażerski ze 155 osobami na pokładzie uderzają ptaki. Na wysokości 850 metrów nad ziemią oba silniki maszyny przestają działać. Pilot w mgnieniu oka ocenia sytuację i widzi jedno rozwiązanie – wodowanie na rzece Hudson niemal w centrum Nowego Jorku.

Całe wydarzenie obserwowane jest przez ludzi z brzegu, a także pracowników pobliskich wieżowców. News o dzielnym pilocie obiega cały świat, a wydarzenie zostaje nazwane „cudem nad rzeką Hudson”.

 

Ameryka kocha takie opowieści. Nic zatem dziwnego, że wielokrotny zdobywca Oscarów i Złotych Globów, Clint Eastwood, postanowił zrobić film o kapitanie Chesleyu Sullenbergu, czyli autorze słynnego manewru.

 

Eastwood pokazuje wydarzenia z ciekawej perspektywy. Na ekranie widzimy fachowca z 40-letnim stażem, który nie traci zimnej krwi w niespodziewanej sytuacji, do jakiej nigdy nie był szkolony. Który ryzykuje życie i karierę, aby ratować obcych ludzi. Jego bohaterski czyn jednak nie przez wszystkich jest doceniany – widz śledzi przebieg dochodzenia, które może udowodnić, że był czas zawrócić na lotnisko.

 

W „Sullym” w tytułowego bohatera wciela się wybitny i wielokrotnie nagradzany przez swoje kreacje Tom Hanks, gwiazda m.in. przełomowego Forresta Gumpa. Już sama obecność tego aktora w produkcji powinna nas zachęcać do jej obejrzenia, mimo tego, że wszyscy wiedzą jak się to skończy. Obok Toma Hanksa zagrają również Aaron Eckhart, Laura Linney. Za scenariusz do filmu odpowiada Todd Komarnicki.

 

 

Czytaj też: Polacy chcą kupić malucha dla Toma Hanksa. Czy gwiazdor przyjedzie do Polski odebrać prezent?

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.