PREMIERA FILMOWA

Tom Hanks w roli głównej, Clint Eastwood za kamerą i historia, którą żył świat. Oscarowy pewniak?

Sabina Zięba 3 grudnia 2016 13:15

Jeśli prawdą jest, że lubimy historie, które już znamy, to ten film ma wszystko by podbić kina. Film już na ekranach kin w Polsce!

 

2 grudnia odbyła się polska premiera filmu „Sully” z Tomem Hanksem w roli głównej. To było najbardziej wyczekiwane kinowe wydarzenie tego sezonu. Dramatyczne momenty, doskonała obsada i prawdziwa historia trzymająca w napięciu. Film w pierwszy weekend światowej premiery zarobił 35, 5 mln dolarów, zbierając przy tym świetne recenzje.

 

Był 15 stycznia 2009 roku w Nowym Jorku trzy minuty po starcie w samolot pasażerski ze 155 osobami na pokładzie uderzają ptaki. Na wysokości 850 metrów nad ziemią oba silniki maszyny przestają działać. Pilot w mgnieniu oka ocenia sytuację i widzi jedno rozwiązanie – wodowanie na rzece Hudson niemal w centrum Nowego Jorku.

Całe wydarzenie obserwowane jest przez ludzi z brzegu, a także pracowników pobliskich wieżowców. News o dzielnym pilocie obiega cały świat, a wydarzenie zostaje nazwane „cudem nad rzeką Hudson”.

 

Ameryka kocha takie opowieści. Nic zatem dziwnego, że wielokrotny zdobywca Oscarów i Złotych Globów, Clint Eastwood, postanowił zrobić film o kapitanie Chesleyu Sullenbergu, czyli autorze słynnego manewru.

 

Eastwood pokazuje wydarzenia z ciekawej perspektywy. Na ekranie widzimy fachowca z 40-letnim stażem, który nie traci zimnej krwi w niespodziewanej sytuacji, do jakiej nigdy nie był szkolony. Który ryzykuje życie i karierę, aby ratować obcych ludzi. Jego bohaterski czyn jednak nie przez wszystkich jest doceniany – widz śledzi przebieg dochodzenia, które może udowodnić, że był czas zawrócić na lotnisko.

 

W „Sullym” w tytułowego bohatera wciela się wybitny i wielokrotnie nagradzany przez swoje kreacje Tom Hanks, gwiazda m.in. przełomowego Forresta Gumpa. Już sama obecność tego aktora w produkcji powinna nas zachęcać do jej obejrzenia, mimo tego, że wszyscy wiedzą jak się to skończy. Obok Toma Hanksa zagrają również Aaron Eckhart, Laura Linney. Za scenariusz do filmu odpowiada Todd Komarnicki.

 

 

Czytaj też: Polacy chcą kupić malucha dla Toma Hanksa. Czy gwiazdor przyjedzie do Polski odebrać prezent?

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.