Część z nich jest dostępna na Netflixie!

Sabina Zięba 3 lipca 2019 18:07

Mężczyzna od misji niemożliwych i jeden z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdorów Hollywood, czyli Tom Cruise, świętuje dziś 57. urodziny! Sprawdźcie przegląd produkcji dostępnych m. in. na platformie Netflix, które pokazują, jak na przestrzeni lat rozwijała się kariera aktora.

film „Jack Reacher: Jednym Strzałem” z 2012 roku (dostępny na Netflix)
Były oficer żandarmerii wojskowej angażuje się w śledztwo w sprawie snajpera z pięcioma ofiarami na sumieniu. Nie wie, że rozpoczął pełną grozy grę na cudzych zasadach. Tutaj poznajemy Toma Cruise’a jako gwiazdę thrillera kryminalnego Christophera McQuarrie’ego, reżysera „Podejrzanych”.

film „Zakładnik” z 2004 roku
Tajemniczy mężczyzna oferuje Maksowi 600 dolarów za wożenie go po mieście. Jednak gdy Maks odkrywa, że jego pasażer jest płatnym zabójcą, łatwy zarobek zaczyna mu ciążyć. Uważaj, bo Twój adres może być następny w kolejce. Tom Cruise dzieli ekran z Jamie’em Foxxem, nominowanym za tę role do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. 

film „Mission: Impossible 4 – Ghost Protocol” z 2011 roku
Szaleniec planuje rozpętać drugą zimną wojnę. Elitarna grupa agentów musi działać poza prawem, by stawić mu czoła. Super-agent Ethan Hunt wraz ze swoim zespołem podejmuje kolejną, śmiertelnie niebezpieczną misję, chcąc dowieść swej niewinności po oskarżeniach o zamach bombowy na Kreml. Tom Cruise, a wraz z nim Jeremy Renner, Simon Pegg i Paula Patton w czwartej już odsłonie kultowej serii.

film „Raport mniejszości” z 2002 roku
Rok 2054. Technologia umożliwia karanie sprawców, zanim ci popełnią przestępstwo. W tym świecie myślozbrodni porządku pilnuje trójka jasnowidzów i policjant, który nagle z myśliwego staje się zwierzyną. Oskarżony o przyszłe morderstwo Anderton musi udowodnić swoją niewinność. Tom Cruise i Colin Farrell wywindowali thriller science-fiction Stevena Spilberga na szczyt listy hitów.

film „Top Gun” z 1986 roku
Tom Cruise w życiowej roli przystojnego pilota, ucznia elitarnej szkoły lotniczej. W tle romans, współzawodnictwo i trudne wybory życiowe. Tom Cruise udowodnił, że warto było kupić bilet do kina – film był notabene najbardziej dochodowym obrazem 1986 roku.

film „Ostatni Samuraj” z 2003 roku (dostępny na Netflix)
Amerykanin wynajęty do szkolenia armii japońskiej stopniowo nabiera szacunku do samuraja, którego rozkazano mu zniszczyć. Za swoje role w tym epickim filmie przygodowym Tom Cruise i Ken Watanabe otrzymali nominacje do Złotych Globów.

film „Jaja w tropikach” z 2008 roku
Kręcą film wojenny, gdy nagle zostają wrzuceni w sam środek walki. Zazwyczaj nie idzie się tak bardzo w realizm. Garstka aktorów niespodziewanie musi stawić czoła prawdziwej wojnie w azjatyckiej dżungli. Parodia filmów akcji w reżyserii i z udziałem Bena Stillera  

1/7
Copyright @East News
1/7

Tom Cruise w filmie „Jack Reacher: Jednym Strzałem”.

2/7
Copyright @East News
2/7

Tom Cruise w filmie „Zakładnik”.

3/7
Copyright @Materiały prasowe
3/7

Tom Cruise w filmie „Mission: Impossible 4 – Ghost Protocol”.

4/7
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Tom Cruise w filmie „Raport mniejszości”.

5/7
Copyright @East News
5/7

Tom Cruise w filmie „Top Gun”.

6/7
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Tom Cruise w filmie „Ostatni Samuraj”.

7/7
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Tom Cruise w filmie „Jaja w tropikach”.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.