Sekret relacji został ujawniony

Konrad Szczęsny 9 marca 2018 12:00

Ta relacja złamała życie Agnieszki Kotulanki. Choć serialowa Krystyna Lubicz rozstała się z Pawłem Wawrzeckim w 2005 roku, był miłością jej życia. Po zakończeniu związku nie znalazła szczęścia u boku żadnego mężczyzny aż do momentu nagłej śmierci w lutym tego roku. Niektórzy twierdzą, że to właśnie rozstanie spowodowało, że gwiazda wpadła w szpony nałogu... Jaka jest prawda o tej relacji?

Związek Agnieszki Kotulanki i Pawła Wawrzeckiego

Gdy poznali się pod koniec lat 90., on był mężem Barbary Winiarskiej. Razem wychowywali chorą na porażenie mózgowe córkę, która jest oczkiem w głowie aktora. 

„Różni specjaliści mówili nam, że chore dziecko to chore małżeństwo i lepiej przygotować się na jego rozpad”, zwierzył się swego czasu szczerze Rewii Paweł Wawrzecki.

Tygodnik twierdzi, że z czasem codzienne obowiązki faktycznie sprawiły, że małżonkowie oddalili się od siebie. Gdy aktor wracał z teatru, żona, wyczerpana po całym dniu intensywnej opieki nad córką, zasypiała. Prawie nie rozmawiali. 

„Już nie myśleliśmy, czy jesteśmy fajną parą. To odeszło na dalszy plan”, stwierdził smutno Paweł Wawrzecki w jednym z wywiadów.

Mimo że z czasem romans Pawła Wawrzeckiego i Agnieszki Kotulanki wyszedł na jaw, nie zdecydował się on odejść od żony aż do jej śmierci. Mówi się, że przed odejściem wybaczyła mężowi romans z gwiazdą Klanu.

Tym bardziej, że przed jakiś czas wcześniej podjęli próbę ratowania związku. Niestety, nagła śmierć Barbary Winiarskiej we wrześniu 2002 roku zniweczyła ich wspólne plany. Aktorka nie wiedziała, że ma tętniaka. 

Po odejściu żony Paweł Wawrzecki dał kolejną szansę uczuciu do Agnieszki Kotulanki. Jednak i ta relacja zakończyła się w 2005 roku. Mówi się, że aktorka nigdy nie podniosła się po rozstaniu i jeszcze na długo po nim starała się wrócić do byłego partnera.

„Ona ma momenty, że jej miłość do Pawła wraca i wtedy stara się znów zdobyć jego względy. W ubiegłym roku Paweł ponownie odrzucił jej zaloty i powiedział przy tym kilka gorzkich słów. To spowodowało jej problemy. Tego dla niej było za dużo”, zdradził znajomy aktorki w Fakcie w 2014 roku.

Na próżno, ponieważ on w lutym 2009 roku ponownie wziął ślub, tym razem z milionerką dr Izabelą Roman, na co dzień mieszkającą w USA. Są razem do dzisiaj.

Choć część osób twierdzi, że to właśnie rozpad związku z Pawłem Wawrzeckim stał za chorobą alkoholową Agnieszki Kotulanki trzeba zaznaczyć, że aktorka zaczęła zaglądać do kieliszka znacznie wcześniej, bo tuż przed rozwodem z Jackiem Sas-Uhrynowskim w 1992 roku. Problem ten wracał do niej kilkakrotnie. Nasilił się jednak w 2012 roku, gdy przestała stawiać się na planie Klanu i produkcja podjęła decyzję o usunięciu jej z obsady telenoweli.

Paweł Wawrzecki na pogrzebie Agnieszki Kotulanki

Mimo świadomości tego, że po śmierci Agnieszki Kotulanki media na nowo zaczęły pisać o ich romansie sprzed lat, Paweł Wawrzecki zdecydował się przyjść na pogrzeb serialowej Krystyny Lubicz w podwarszawskim Legionowie. Złożył m.in. kondolencje dzieciom byłej partnerki, Kasi i Michałowi. Wywołało to oburzenie części żałobników, którzy wykrzyczeli w jego stronę, że „nie ma wstydu”. Mimo tego aktor nie wycofał się i wraz z konduktem pogrzebowym odprowadził prochy Agnieszki Kotulanki na cmentarz w Legionowie. Według relacji świadków, krzywe spojrzenia i szemranie znosił z godnością.  

1/5
Czy Agnieszka Kotulanka zaczęła pić przez Pawła Wawrzeckiego?
Copyright @East News
1/5

Paweł Wawrzecki i Agnieszka Kotulanka byli parą do 2005 roku. Aktorka nigdy nie podniosła się po rozstaniu z kolegą z branży. 

2/5
Czy Agnieszka Kotulanka zaczęła pić przez Pawła Wawrzeckiego?
Copyright @East News
2/5

Paweł Wawrzecki i Agnieszka Kotulanka zaczęli spotykać się, gdy aktor był jeszcze mężem Barbary Winiarskiej. Żona wiedziała jednak o ich romansie.

 

(na zdjęciu para z Izabelą Trojanowską, marzec 2001)

3/5
Czy Agnieszka Kotulanka zaczęła pić przez Pawła Wawrzeckiego?
Copyright @East News
3/5

Mówi się, że Paweł Wawrzecki i Agnieszka Kotulanka zapałali do siebie silnym uczuciem, jednak aktor nie zdecydował się zakończyć dla nowej miłości swojego małżeństwa ze względu na dobro niepełnosprawnej córki.

 

(na zdjęciu para ze Zbigniewem Buczkowskim Krzysztofem Jaroszyńskim, czerwiec 2005)

4/5
Czy Agnieszka Kotulanka zaczęła pić przez Pawła Wawrzeckiego?
Copyright @East News
4/5

Paweł Wawrzecki i Agnieszka Kotulanka publicznie zaczęli pokazywać się po śmierci żony aktora, Barbary Winiarskiej. Jednak ich szczęście nie trwało długo. W 2005 roku związek zakończył się.

5/5
Pogrzeb Agnieszki Kotulanki 27 lutego 2018 roku w Legionowie
Copyright @East News
5/5

Paweł Wawrzecki pojawił się na pogrzebie Agnieszki Kotulanki w podwarszawskim Legionowie. Jego obecność zbulwersowała część żałobników.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?