Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok
Fot. VIPHOTO/East News
WSPOMNIENIE

Paliła trzy paczki papierosów dziennie, do końca walczyła z nałogiem. „Chleba mogłoby mi w domu zabraknąć, ale nie papierosów"

„Popielniczki mam dopasowane do mebli', dodawała

Karol Sowa 15 czerwca 2024 08:56
Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Dziewiątego czerwca media obiegła informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, zaś kilka dni później odbył się świecki pogrzeb. Na uroczystości zjawiły się tylko dwie osoby z obsady serialu — Świat według Kiepskich: Renata Pałys i Patrick Yoka. Teraz media przypominają, z czym zmagała się aktorka. 

Ostatnie chwile Marzeny Kipiel-Sztuki

Artystka została skremowana, a 13 czerwca urnę z prochami pochowano na cmentarzu w Legnicy. „To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą", mówiła jej koleżanka z planu — Renata Pałys w rozmowie z Super Expressem.

Przypomnijmy, że ostatnie chwile spędziła w hospicjum w Wałbrzychu. „Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze", informował jeden z tabloidów. Marzena Kipiel-Sztuka miała zaledwie 58 lat i do samego końca czekała na kolejne role. Okazuje się jednak, że najbardziej zniszczyły ją papierosy. Aktorka paliła aż trzy paczki papierosów dziennie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mąż wyśmiewa jej muzykę? Justyna Steczkowska zdradziła prawdę o małżeństwie. A jednak!

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka Polsatu, 26.02.2014, Warszawa
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Marzena Kipiel-Sztuka była uzależniona od papierosów

Niedawno media przypomniały wywiad aktorki, którego udzieliła portalowi Pomponik. 10 lat temu gwiazda serialu Świat według Kiepskich wyznała, że ciężko jest jej walczyć z nałogiem. „Papierosy palę jeden za drugim — trzy paczki dziennie. I to nie na balkonie, tylko w domu. Popielniczki mam dopasowane do mebli. Tak jak papierosy, są wszędzie — w łazience, kuchni, sypialni i pokoju. Chleba mogłoby mi w domu zabraknąć, ale nie papierosów", mówiła.

Nie jest tajemnicą, że z powodu tego uzależnienia rocznie umiera 8 milionów ludzi na całym świecie, zaś w Polsce aż 70 tysięcy osób. 

CZYTAJ TEŻ: Nazywał ją „swoją kumpelką”, dała mu wspaniałe dzieciństwo. Ze śmiercią ukochanej mamy Michał Bajor oswajał się miesiącami

Marzena Kipiel-Sztuka, XX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych Sami Swoi, Lubomierz, 14.08.2016 rok
Fot. Krzysztof Jarczewski/Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.