OSCARY 2020

W filmie Ona skradła show nawet nie pojawiając się na ekranie! Oto najlepsze kreacje aktorskie zjawiskowej Scarlett Johansson

Każda z nich jest warta Oscara!

Ida Marszałek 6 lutego 2020 15:00

Będziemy naprawdę zaskoczeni, jeśli Scarlett Johansson nie otrzyma w tym roku Oscara! Pomimo szeregu doskonałych ról, Akademia postanowiła docenić artystkę dopiero teraz. Chociaż wielokrotnie pokazała już co potrafi: Między słowami czy Wszystko gra to prawdziwe dzieła - do czego w znacznej mierze się przyczyniła. Swoim występem w filmie Ona Johansson udowodniła, że wcale nie musi pojawić się na ekranie, by wywrzeć piorunujące wrażenie. Jej bohaterka, Samantha, operuje jedynie swoim głosem, ponieważ jako system operacyjny fizycznie nie istnieje. Być może tegoroczna podwójna nominacja to chęć zadośćuczynienia za zignorowanie tak wielu genialnych ról aktorki. To jednak tylko przypuszczenia, a fakty są takie, że Johansson w obu oscarowych filmach zagrała cudownie.

Oscary 2020: Scarlett Johansson najlepsze role - "Historia małżeńska"

Choć Scarlett Johansson w Historii małżeńskiej gra całkiem znaną aktorkę teatralną i serialową, to wygląda bardzo przeciętnie. Jej bohaterka, Nicole, rozwodzi się ze swoim mężem, reżyserem teatralnym. Prosta początkowo sprawa komplikuje się, gdy do akcji wkraczają prawnicy i obie strony zaczynają zaciekle walczyć o prawa rodzicielskie. Za pomocą kilku drobnych zmian charakteryzatorzy przeobrazili gwiazdę o bardzo ponętnej urodzie w "szarą myszkę". Scarlett wyszło to jednak na dobre. Aspekty fizyczne nie odciągnęły uwagi od jej przejmującej gry aktorskiej. A ta stała na najwyższym poziomie. Autentyczna aparycja bohaterki zbiegła się tutaj z autentyzmem jej spazmów. Dzięki temu Johansson stała się głównym elementem układanki jednego z najbardziej przejmujących filmów rozwodowych w historii kina.

Oscary 2020: Scarlett Johansson najlepsze role - "Jojo Rabbit"

Jojo Rabbit Johansson wciela się w mamę, o jakiej marzy każde dziecko. Silną, dobrą, serdeczną, potrafiącą cieszyć się życiem i przekazywać tą radość innym oraz mającą w sobie ogromne pokłady zrozumienia. Jest to szczególnie istotne, jeśli tak jak jej bohaterka, ma się za syna młodocianego nazistę. Który na dodatek przyjaźni się z wyimaginowanym Adolfem Hitlerem. Wprawdzie postać Scarlett potrzebuje do tego wielu butelek wina, ale z wrodzonym wdziękiem udaje jej się podporządkować sobie zarówno małego zwolennika nazistowskiej ideologii jak i wyższych rangą żołnierzy. A o tym, że retro stylistyka filmu bardzo sprzyja urodzie aktorki, nie musimy chyba wspominać.

Choć za wymienione role aktorka otrzymała w tym roku aż dwie nominacje do Oscara, wiele innych kreacji aktorskich Scarlett Johansson jest wartych zapamiętania! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie przypominamy jej najlepsze filmowe wcielania! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?