Każda z nich jest warta Oscara!

Ida Marszałek 6 lutego 2020 15:00

Będziemy naprawdę zaskoczeni, jeśli Scarlett Johansson nie otrzyma w tym roku Oscara! Pomimo szeregu doskonałych ról, Akademia postanowiła docenić artystkę dopiero teraz. Chociaż wielokrotnie pokazała już co potrafi: Między słowami czy Wszystko gra to prawdziwe dzieła - do czego w znacznej mierze się przyczyniła. Swoim występem w filmie Ona Johansson udowodniła, że wcale nie musi pojawić się na ekranie, by wywrzeć piorunujące wrażenie. Jej bohaterka, Samantha, operuje jedynie swoim głosem, ponieważ jako system operacyjny fizycznie nie istnieje. Być może tegoroczna podwójna nominacja to chęć zadośćuczynienia za zignorowanie tak wielu genialnych ról aktorki. To jednak tylko przypuszczenia, a fakty są takie, że Johansson w obu oscarowych filmach zagrała cudownie.

Oscary 2020: Scarlett Johansson najlepsze role - "Historia małżeńska"

Choć Scarlett Johansson w Historii małżeńskiej gra całkiem znaną aktorkę teatralną i serialową, to wygląda bardzo przeciętnie. Jej bohaterka, Nicole, rozwodzi się ze swoim mężem, reżyserem teatralnym. Prosta początkowo sprawa komplikuje się, gdy do akcji wkraczają prawnicy i obie strony zaczynają zaciekle walczyć o prawa rodzicielskie. Za pomocą kilku drobnych zmian charakteryzatorzy przeobrazili gwiazdę o bardzo ponętnej urodzie w "szarą myszkę". Scarlett wyszło to jednak na dobre. Aspekty fizyczne nie odciągnęły uwagi od jej przejmującej gry aktorskiej. A ta stała na najwyższym poziomie. Autentyczna aparycja bohaterki zbiegła się tutaj z autentyzmem jej spazmów. Dzięki temu Johansson stała się głównym elementem układanki jednego z najbardziej przejmujących filmów rozwodowych w historii kina.

Oscary 2020: Scarlett Johansson najlepsze role - "Jojo Rabbit"

Jojo Rabbit Johansson wciela się w mamę, o jakiej marzy każde dziecko. Silną, dobrą, serdeczną, potrafiącą cieszyć się życiem i przekazywać tą radość innym oraz mającą w sobie ogromne pokłady zrozumienia. Jest to szczególnie istotne, jeśli tak jak jej bohaterka, ma się za syna młodocianego nazistę. Który na dodatek przyjaźni się z wyimaginowanym Adolfem Hitlerem. Wprawdzie postać Scarlett potrzebuje do tego wielu butelek wina, ale z wrodzonym wdziękiem udaje jej się podporządkować sobie zarówno małego zwolennika nazistowskiej ideologii jak i wyższych rangą żołnierzy. A o tym, że retro stylistyka filmu bardzo sprzyja urodzie aktorki, nie musimy chyba wspominać.

Choć za wymienione role aktorka otrzymała w tym roku aż dwie nominacje do Oscara, wiele innych kreacji aktorskich Scarlett Johansson jest wartych zapamiętania! Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie przypominamy jej najlepsze filmowe wcielania! 

1/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Między słowami"
1/9

"Między słowami" (2003) reż. Sofia Coppola

2/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Dziewczyna z perłą"
2/9

"Dziewczyna z perłą" (2003) reż. Peter Webber

3/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Wszystko gra"
3/9

"Wszystko gra" (2005) reż. Woody Allen

4/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Vicky Cristina Barcelona"
4/9

"Vicky Cristina Barcelona" (2008) reż. Woody Allen

5/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Avengers"
5/9

"Avengers" (2012) reż. Joss Whedon

6/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Ona"
6/9

"Ona" (2013) reż. Spike Jonze

7/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Ghost in the Shell"
7/9

Ghost in the Shell (2017) reż. Rupert Sanders

8/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Historia małżeńska"
8/9

Historia małżeńska (2019) reż. Noah Baumbach

9/9
Oscary 2020
Copyright @Kadr z filmu: "Jojo Rabbit"
9/9

"Jojo Rabbit" (2019) reż. Taika Waititi

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.