Magdalena Koleśnik, 2015 Warszawa Na planie TVP Kultura Hala Odlotow
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Serialowa Nadia z BrzydUli, czyli aktorski debiut roku. Kim jest Magdalena Koleśnik? 

„Jest objawieniem”. Aktorka otrzymała nagrodę festiwalu w Gdyni

Olga Figaszewska 21 grudnia 2020 19:16
Magdalena Koleśnik, 2015 Warszawa Na planie TVP Kultura Hala Odlotow
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Na swoim koncie odnotowuje kolejne sukcesy. Magdalena Koleśnik tydzień temu otrzymała nagrodę dla najlepszej głównej aktorki podczas 45. FPFF w Gdyni za produkcję Sweat. Od niedawna fani mogą podziwiać ją w roli Nadii w seriali BrzydUla. Co wiemy o Magdalenie Koleśnik? 

Kim jest Magdalena Koleśnik?

Serialowa Nadia zaintrygowała fanów BrzydUli. Wielbiciele produkcji od początku zastanawiali się, kim jest tajemnicza blondynka u boku Marka Dobrzańskiego (Filip Bobek)? Czy ta stanowcza, inteligentna i piękna kobieta może zagrozić jego małżeństwu? Z czasem serialowa Nadia zaczęła cieszyć się coraz większą sympatią widzów. Zwłaszcza, kiedy okazało się, że nie ma złych zamiarów, a na jej barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. To jej Marek zaufał i poprosił o pomoc w wyciągnięciu firmy F&D z kryzysu.

A co wiemy o Magdalenie Koleśnik? Jaka jest prywatnie? Aktorka ma 30 lat i pochodzi z Białegostoku. W 2015 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zadebiutowała w Teatrze Ateneum w Warszawie w spektaklu „Siła przyzwyczajenia”. Mogliśmy ją podziwiać na deskach teatru Ochota, Żydowskiego Teatru „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, a także w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Od 2015 występuje w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Magdalena Koleśnik świetnie odnajduje się również przed kamerą. Na swoim koncie ma udział w takich produkcjach, jak: „Zabawa zabawa”, „Kamienie na szaniec”, „Miasto 44” „Maryjki”, „Rojst”, „Singielka”.

Młoda aktorka została doceniona na wielu festiwalach. A niedawno Magdalenę Koleśnik nagrodzono na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą za kreację w produkcji „Sweat” (reż. Magnus von Horn). 

W filmie Magdalena Koleśnik wcieliła się w rolę Sylwii, popularnej influencerki, która  tęskni za prawdziwym uczuciem, poczuciem bezpieczeństwa i walczy z samotnością. Jej rola została doceniona przez krytyków i jury. ,,Magdalena Koleśnik jest objawieniem – w pełni oddaje prawdę bohaterki. Zaś „Sweat” pokazuje i plastik tego wirtualnego świata, i jego humanizm", pisał Tomasz Raczek.

Magdalena Koleśnik podczas gali podziękowała za nagrodę i odniosła się również do trwających w kraju protestów (miała przypiętą do ubrań błyskawicę pokazującą poparcie Strajku Kobiet oraz tęczowe serduszko).

,,Chciałam opowiedzieć o kobiecie, która na swoich mediach społecznościowych nie chce oszukiwać, że jej życie jest pasmem niekończących się sukcesów, że każdy jej dzień jest szczęśliwy. Ma za to odwagę i chce dzielić się z innymi tym, że również jest słaba, smutna, pogubiona, czasem niekochana czy zrozpaczona. Nie boi się tego, żeby powiedzieć, że czasem jest zwyczajnie beznadziejna", mówiła wzruszona.

Aktorka otrzymała także statuetki Odkrycie Onetu i Kryształowa Gwiazda Elle.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: Wikipedia, Filmweb, TeleMagazyn, Onet.pl, Kultura Gazeta.pl, Białystok Wyborcza.pl 

Magdalena Koleśnik na premierze filmu pt. Kamienie na szaniec, 2014 rok

Magdalena Koleśnik, Premiera filmu pt. Kamienie na szaniec, 2014
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…