Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Konrad Szczęsny 25 lutego 2019 10:03

Oscary 2019 już za nami. Najwięcej statuetek, bo aż 4, zdobyło Bohemian Rhapsody, przybliżające historię grupy Queen. Obraz nagrodzono w kategoriach najlepszy montaż dźwięku, najlepszy dźwięk, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Rami Malek) oraz najlepszy montaż. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że za sprawą roli w produkcji o liderze Queen Rami Malek zyskał nieprawdopodobną popularność. Ta rola przyniosła mu właśnie Oscara 2019! Poznajcie bliżej filmowego Mercury'ego!

Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury z Bohemian Rhapsody?

Ma 37 lat, choć wiele osób uważa, że wygląda na znacznie mniej. Urodził się w USA, posiada jednak korzenie egipskie. Rami Malek, który jest na językach całego świata za sprawą roli w filmie Bohemian Rhapsody o życiu i twórczości Freddiego Mercury'ego, pilnie strzeże swojej prywatności i o jego życiu osobistym wiadomo niewiele...

Na swoje pięć minut musiał czekać stosunkowo długo. Mimo że rozpoczął karierę w 2004 roku od gościnnej roli w serialu Kochane kłopoty i zagrał w takich produkcjach, jak Domowy front (The War at Home) oraz Medium i filmach Noc w muzeum, jak również w ostatniej części Zmierzchu, przełom przyszedł dopiero 11 lat po debiucie za sprawą roli hakera Elliota Aldersona w serialu Mr. Robot. Kreacja ta nie tylko przyniosła mu sławę, lecz także uznanie branży i liczne nagrody, m.in. Critics Choice w kategorii najlepszy aktor w serialu dramatycznym oraz nagrodę Primetime Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Nominowany był także do Złotego Globu.

Rami Malek - życie prywatne

Mimo że nie mówi w wywiadach zbyt dużo o swoim życiu, wiadomo, że ma brata bliźniaka o imieniu Sami, który jest nauczycielem. Z kolei jego starsza siostra Yasmine z zawodu jest lekarzem. Plotkowano o jego zażyłej relacji z aktorką Angelą Sarafyan. Podobno spotykał się także z serialową partnerką, Portią Doubleday. Obecnie związany jest z Lucy Boynton, aktorką, która wciela się w Bohemian Rhapsody w Mary Austin, najlepszą przyjaciółkę Freddiego. To m.in. nowej ukochanej zadedykował zdobytego Oscara.

Mimo że Rami jest obecny w mediach społecznościowych, jego aktywność jest mocno ograniczona. W momencie pisania tego artykułu na oficjalnym profilu na Instagramie Ramiego Maleka znajduje się zaledwie kilka zdjęć. Obserwuje go natomiast 2,4 miliona osób.

Wszyscy zastanawiali się, czy rola w filmie Bohemian Rhapsody przyniesie 37-latkowi Oscara. Dziś już wiemy! Rami Malek zwyciężył w kategorii najlepszy aktor. Krytycy docenili pracę, jaką wykonał, by upodobnić się do lidera Queen, także jeśli chodzi o zachowanie, jednak są i tacy, którzy zarzucają mu, że jest nazbyt przerysowany i momentami odrealniony. Co on sam mówił o przygotowaniach do roli i czy zawsze, gdy patrzył w lustro przed nagraniem sceny, widział Freddiego Marcury'ego?

„Nigdy nie widziałem w stu procentach Freddiego, zawsze miałem świadomość, że to jednak ja. Ale to chyba oczywiste – nikt nie mógłby naśladować Freddiego z idealną dokładnością. Ten człowiek był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Największą trudność sprawiały mi sceny na koncercie. Freddie miał publiczność w garści, robił ze słuchaczami, co chciał. Wiem, że przed wejściem na scenę na pewno miał tremę, ale gdy tylko robił pierwszy krok, znikała ona bez śladu. Ja miałem wielki problem, by się jej pozbyć. Charyzma Freddiego na scenie to coś, czego nikt nie jest w stanie podrobić”, podkreślił w rozmowie  Yolą Czaderską-Hayrek dla Wp.pl.

W galerii możesz zobaczyć mniej i bardziej prywatne zdjęcia Ramiego Maleka. Widziałaś(eś) już film, który przyniósł mu Oscara?  

1/7
Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury w Bohemian Rapsody?
Copyright @Instagram @ramimalek
1/7

Rami Malek ma 37 lat. Wiele osób uważa jednak, że wygląda na znacznie młodszego...

(na zdjęciu aktor ze Stephenem Colbertem, amerykańskim aktorem i satyrykiem).

2/7
Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury w Bohemian Rapsody?
Copyright @Instagram @joe_mazzello
2/7

Rami Malek pilnie strzeżenie informacji na temat swojego życia prywatnego...

(na zdjęciu z kolegą  z planu Bohemian Rhapsody, aktorem Josephem Mazzello).

3/7
Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury w Bohemian Rapsody?
Copyright @Instagram @ramimalek
3/7

Rami Malek za sprawą roli Freddiego Mercury'ego w Bohemian Rhapsody przeżywa swoje pięć minut...

(na zdjęciu z amerykańską aktorką, prezenterką i osobowością telewizyjną Ellen DeGeneres).

4/7
Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury w Bohemian Rapsody?
Copyright @Rex Features/East News
4/7

Rami Malek przyznał, że praca nad rolą Freddiego Mercury'ego wymagała od niego dużego wysiłku. 

(na zdjęciu we wrześniu 2018 roku)

5/7
Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury w Bohemian Rapsody?
Copyright @1945 / Balawa Pics/EAST NEWS
5/7

Rami Malek uchodzi za człowieka, który chroni swoją prywatność. O jego życiu osobistym wiadomo niewiele.

(na zdjęciu zimą 206 roku)

6/7
Bohemian Rhapsody
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Rami Malek jako Freddie Mercury w filmie Bohemian Rhapsody.

7/7
Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Czy za rolę Freddiego Mercury'ego w filmie Bohemian Rhapsody Rami Malek zdobędzie nominację do Oscara?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.