OSCARY 2019

Jest prawdziwym objawieniem! Rami Malek z Oscarem za rolę Freddiego Mercury'ego

Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Konrad Szczęsny 25 lutego 2019 10:03

Oscary 2019 już za nami. Najwięcej statuetek, bo aż 4, zdobyło Bohemian Rhapsody, przybliżające historię grupy Queen. Obraz nagrodzono w kategoriach najlepszy montaż dźwięku, najlepszy dźwięk, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Rami Malek) oraz najlepszy montaż. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że za sprawą roli w produkcji o liderze Queen Rami Malek zyskał nieprawdopodobną popularność. Ta rola przyniosła mu właśnie Oscara 2019! Poznajcie bliżej filmowego Mercury'ego!

Kim jest Rami Malek, filmowy Freddie Mercury z Bohemian Rhapsody?

Ma 37 lat, choć wiele osób uważa, że wygląda na znacznie mniej. Urodził się w USA, posiada jednak korzenie egipskie. Rami Malek, który jest na językach całego świata za sprawą roli w filmie Bohemian Rhapsody o życiu i twórczości Freddiego Mercury'ego, pilnie strzeże swojej prywatności i o jego życiu osobistym wiadomo niewiele...

Na swoje pięć minut musiał czekać stosunkowo długo. Mimo że rozpoczął karierę w 2004 roku od gościnnej roli w serialu Kochane kłopoty i zagrał w takich produkcjach, jak Domowy front (The War at Home) oraz Medium i filmach Noc w muzeum, jak również w ostatniej części Zmierzchu, przełom przyszedł dopiero 11 lat po debiucie za sprawą roli hakera Elliota Aldersona w serialu Mr. Robot. Kreacja ta nie tylko przyniosła mu sławę, lecz także uznanie branży i liczne nagrody, m.in. Critics Choice w kategorii najlepszy aktor w serialu dramatycznym oraz nagrodę Primetime Emmy dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Nominowany był także do Złotego Globu.

Rami Malek - życie prywatne

Mimo że nie mówi w wywiadach zbyt dużo o swoim życiu, wiadomo, że ma brata bliźniaka o imieniu Sami, który jest nauczycielem. Z kolei jego starsza siostra Yasmine z zawodu jest lekarzem. Plotkowano o jego zażyłej relacji z aktorką Angelą Sarafyan. Podobno spotykał się także z serialową partnerką, Portią Doubleday. Obecnie związany jest z Lucy Boynton, aktorką, która wciela się w Bohemian Rhapsody w Mary Austin, najlepszą przyjaciółkę Freddiego. To m.in. nowej ukochanej zadedykował zdobytego Oscara.

Mimo że Rami jest obecny w mediach społecznościowych, jego aktywność jest mocno ograniczona. W momencie pisania tego artykułu na oficjalnym profilu na Instagramie Ramiego Maleka znajduje się zaledwie kilka zdjęć. Obserwuje go natomiast 2,4 miliona osób.

Wszyscy zastanawiali się, czy rola w filmie Bohemian Rhapsody przyniesie 37-latkowi Oscara. Dziś już wiemy! Rami Malek zwyciężył w kategorii najlepszy aktor. Krytycy docenili pracę, jaką wykonał, by upodobnić się do lidera Queen, także jeśli chodzi o zachowanie, jednak są i tacy, którzy zarzucają mu, że jest nazbyt przerysowany i momentami odrealniony. Co on sam mówił o przygotowaniach do roli i czy zawsze, gdy patrzył w lustro przed nagraniem sceny, widział Freddiego Marcury'ego?

„Nigdy nie widziałem w stu procentach Freddiego, zawsze miałem świadomość, że to jednak ja. Ale to chyba oczywiste – nikt nie mógłby naśladować Freddiego z idealną dokładnością. Ten człowiek był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Największą trudność sprawiały mi sceny na koncercie. Freddie miał publiczność w garści, robił ze słuchaczami, co chciał. Wiem, że przed wejściem na scenę na pewno miał tremę, ale gdy tylko robił pierwszy krok, znikała ona bez śladu. Ja miałem wielki problem, by się jej pozbyć. Charyzma Freddiego na scenie to coś, czego nikt nie jest w stanie podrobić”, podkreślił w rozmowie  Yolą Czaderską-Hayrek dla Wp.pl.

W galerii możesz zobaczyć mniej i bardziej prywatne zdjęcia Ramiego Maleka. Widziałaś(eś) już film, który przyniósł mu Oscara?  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.