Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021
Fot. Olga Majrowska
z życia gwiazd

Takim ojcem jest Karol Strasburger. "Nie pochwalam bezstresowego wychowania"

Aktor zamierza wpoić jej ważne wartości. Tym kieruje się w życiu...

Marcjanna Maryszewska 3 lipca 2023 08:50
Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021
Fot. Olga Majrowska

Córka odmieniła jego dotychczasowe życie. Nie wszyscy wierzyli, że podoła późnemu ojcostwu — tymczasem Karol Strasburger każdego dnia udowadnia, że jest zupełnie inaczej. Teraz aktor opowiedział o swoim podejściu do pociechy. "Nie pochwalam bezstresowego wychowania" — wyznał w najnowszej rozmowie. Jakim ojcem jest gwiazdor telewizji?

Karol Strasburger — odradzano mu późne ojcostwo

Uwielbiany prowadzący Familiady prywatnie jest mężem Małgorzaty Weremczuk. Na ślubnym kobiercu stanęli w 2019 roku, a niedługo później na świecie pojawiła się ich pociecha Laura. Dziewczynka skończy w tym roku cztery lata i jest oczkiem w głowie aktora, który dotychczas nie doczekał się potomstwa. Gwiazdor telewizji wczoraj obchodził 76. urodziny, z kolei ojcem został w wieku 72 lat i od tamtego czasu nieustannie udowadnia, że późne ojcostwo nigdy go nie przerażało. W nową rolę wszedł z ogromną radością, choć nie wszyscy podzielali jego entuzjazm...

ZOBACZ: Dzieli ich 37 lat, musieli mierzyć się z krytyką. Tak kochają się Małgorzata i Karol Strasburgerowie 

"Każdy z dobrze życzących kolegów i nie tylko kolegów, mówił mi, że nie dam rady, bo jednak w pewnym wieku to nocne wstawanie, zmienianie pieluchy, płacz z nieznanych przyczyn, bywa, że i kolki oraz mnóstwo problemów i obowiązków"  przyznał w niedawnej rozmowie z serwisem Cozatydzień.pl. Na przekór wszystkim udowodnił, że jest w stanie poradzić sobie w tej sytuacji. ""Nie wiedziałem do końca, jak się odnajdę, ale w głębi duszy pragnąłem przez to wszystko przejść i przeżyć tę przygodę na całe życie z pełną świadomością i odpowiedzialnością".

Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021

Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021
Fot. Olga Majrowska

Karol Strasburger o wychowaniu córki. Takim ojcem jest aktor

Teraz Karol Strasburger udzielił kolejnego wywiadu serwisowi Party.pl, gdzie wyznał, że pojawienie się Laury nauczyło go patrzeć na świat inaczej niż do tej pory. To nie pierwszy raz, gdy mówi z czułością o córeczce, która każdego dnia wzbogaca jego życie o kolejne doświadczenia. "Jego sens jest dla mnie nareszcie jasny. Kiedy pojawia się dziecko, to dla niego się pracuje, dla niego chce się być atrakcyjnym, pokazać mu, co się umie. Narodziny dziecka to druga młodość".

Aktor opowiedział o swoim podejściu do córki oraz bezstresowym wychowaniu, którego, jak się okazuje — zupełnie nie popiera. Poświęca jej wiele czasu, mają swoje "zabawowe" rytuały, i na ogół jest ojcem czułym, ale nie pobłażliwym. Dobrze wie, jak ważne jest wpojenie dziecku najważniejszych zasad, które pomogą mu w późniejszym życiu. Laura, pomimo młodego wieku, już jest bardzo kulturalną dziewczynką. "Wie, kiedy powiedzieć „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”. Umie ładnie siedzieć przy stole, trzymać widelec" — opowiadał jej dumny tata.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Piotr Cyrwus wiele zawdzięcza córce. Namówiła go do pojęcia przełomowej decyzji

Jeszcze za wcześniej na trudniejsze lekcje życia — jednak Karol Strasburger już wie, co chciałby wpoić córce. A będą to wartości, którymi sam kieruje się każdego dnia. Czego nauczy ją w pierwszej kolejności? "Uczciwości. Braku przekonania, że świat należy tylko do niej. Nie pochwalam bezstresowego wychowania. Naszemu dziecku nie wolno wszystkiego. Musi wiedzieć, że w życiu trzeba na różne rzeczy zasłużyć, że trzeba szanować ludzi", podkreślił aktor w dalszej części rozmowy. I dodał, że mocno wierzy w prawdziwość maksymy Czym skorupka za młodu nasiąknie...  

Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021

Małgorzata Strasburger, Karol Strasburger, VIVA! 16/2021
Fot. Olga Majrowska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.