Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Wielki sukces Joanny Kulig! Aktorka została doceniona w Hollywood

To dla Polki ogromne wyróżnienie

Konrad Szczęsny 16 października 2018 13:31
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

To jej czas. Joanna Kulig niedawno zachwycała, pozując na okładce francuskiego Elle, mówi się, że ma ogromne szanse, by być pierwszą Polką w historii, która zdobędzie Oscara za rolę w filmie Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, a teraz za pośrednictwem Instagrama poinformowała, że znalazła się w prestiżowym gronie autorytetów ze świata filmu, którzy wezmą udział w panelu dyskusyjnym w Hollywood. 

Joanna Kulig w panelu organizowanym przez Festiwal Amerykańskiego Instytutu Filmowego

Radosną nowiną Joanna Kulig podzieliła się za pośrednictwem Instagrama. Aktorka zamieściła plakat promujący wydarzenie, na którym jej zdjęcie widnieje obok podobizn takich sław, jak William Defoe czy Kathryn Hahn. 

Tematem panelu dyskusyjnego będzie kino niezależne na świecie. W jego trakcie wyświetlone zostaną również wybrane fragmenty produkcji z całego globu. Wybór Polki do grona ekspertów nie był przypadkowy. Hollywood Reporter określił Joannę Kulig mianem „wyjątkowego talentu kina niezależnego 2018 roku”.

Dyskusja będzie miała miejsce 11 listopada w Hollywood Roosevelt Hotel.

Jak zaznaczają krajowe media, zaangażowanie Joanny Kulig w tę inicjatywę to ogromne wyróżnienie. W poprzednich latach w gronie ekspertów amerykańskiego festiwalu zasiadały takie sławy, jak Richard Gere, Salma Hayek, Kate Beckinsale, Marion Cotillard czy Damien Chazelle.

Kariera Joanny Kulig poza granicami Polski

Niedawno ujawniono, że Joanna Kulig jest najlepiej zarabiającą Polką poza granicami kraju. Poza debiutem na okładce francuskiego Elle, ma także pojawić się w obsadzie jednego z seriali Amazona pt. Hanna. Także życie prywatne dostarcza jej wielu powodów do radości. Gwiazda Zimnej wojny spodziewa się pierwszego dziecka. Prawdopodobnie będzie to chłopiec   

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.