Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Joanna Kulig w młodości... śpiewała na weselach!

Poznaj wszystkie sekrety aktorki

Konrad Szczęsny 7 czerwca 2018 07:31
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Dzięki fenomenalnej grze aktorskiej w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego o jej talencie zaczęła mówić cała Polska. Joanna Kulig w Cannes odebrała gratulacje od samej Julianne Moore i Cate Blanchet, jednak w środku wciąż pozostała skromną, pogodną i uśmiechniętą dziewczyną z Muszynki. Jakie tajemnica skrywa jej młodość?

Dzieciństwo Joanny Kulig w Muszynce: śpiewanie na weselach i... Szansa na sukces

Gdy miała 14 lat, zamieszkała w szkole z internatem w Krynicy-Zdroju i już tam uczyła się samodzielności. Od zawsze była zaradna, silna i zdeterminowana, by spełniać marzenia. Choć dziś to jej talent aktorski jest oklaskiwany na całym świecie, początkowo planowała związać swoją przyszłość z wokalistyką.

Wystąpiła nawet w... Szansie na sukces, programie, który był początkiem wielkie kariery m.in. Justyny Steczkowskiej, Kasi Stankiewicz i Kasi Cerekwickiej.

Do dziś Joanna Kulig podkreśla, że na bilet do Warszawy składała się dla niej cała wieś. Nic dziwnego, że wierzyli w jej możliwości i talent: dziewczyna jako nastolatka dała się poznać jako uzdolniona wokalistka, gdy śpiewała na... miejscowych dansingach i weselach!

Sukcesy w dziedzinie śpiewu zachęciły ją nawet, by zdawać na wydział jazzu do akademii muzycznej w Katowicach. Niestety, dwukrotne próby dostania się na nią spełzły na niczym, dlatego też przyszła gwiazda postanowiła spróbować sił w krakowskiej PWST. Udało się, dzięki temu ukończyła wydział wokalno-estradowy i rozpoczęła wielką ogólnopolską karierę.

Kariera Joanny Kulig: Sponsoring, Ida, Zimna wojna 

Choć Orła, jedną z najważniejszych polskich nagród filmowych, zdobyła za drugoplanową rolę Alicji w filmie Sponsoring Małgośki Szumowskiej, sama podkreśla, że to kreacja Zuli w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego jest najważniejsza w jej karierze. Żeby lepiej się do niej przygotować, przez pół roku pobierała nawet lekcje tańca i śpiewu w słynnym Mazowszu! 

Z kolei gdy po raz pierwszy współpracowała z oscarowym polskim reżyserem, poznała smak wielkiego świata, gdy towarzyszyła mu w trakcie ceremonii rozdania Oscarów w 2015 roku. Czy rola Zuli sprawi, że w lutym 2018 ponownie zawita do Los Angeles? Wiele na to wskazuje!

Independent napisał, że w Zimnej Wojnie wyznacza ton. The Telegraph - „tryska życiem niczym młoda Jeanne Moreau, jest siłą tego filmu”. Choć z Cannes Joanna Kulig nie wyjechała ze Złotą Palmą, to i tak weszła na nową aktorską półkę. Prywatnie radość z sukcesu filmu dzieliła z mężem, reżyserem Maciejem Bochniakiem”, przypomina Życie na gorąco. I to właśnie rodzina pozostaje dla niej najważniejszą wartością.  

Fot. mat. pras.

Fot. mat. pras.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.