Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
CANNES 2018

Największe zagraniczne gwiazdy zachwycają się talentem Joanny Kulig! 

Polska aktorka zachwyca w Cannes!

Gabriela Czernecka 18 maja 2018 16:02
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig podbija Cannes 2018! O polskiej aktorce w samych superlatywach rozpisują się media na całym świecie. Wszystko za sprawą najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna, który miał swoją premierę w minionym tygodniu na festiwalu. 20-minutowa owacja na stojąco i masa pozytywnych recenzji na temat polskiego filmu. okazała się być tylko początkiem triumfu polskiego kina. Joanna Kulig została niekwestionowaną gwiazdą tegorocznego Cannes! 

Cannes 2018: Joanna Kulig - kim jest polska aktorka, która zachwyca w Cannes?

To o niej rozpisują się kobiety na całym świecie. To ją porównuje się do największych gwiazd kina. Już 8 czerwca do kin wejdzie najnowsza produkcja z udziałem Joanny Kulig, Zimna Wojna, która podczas tegorocznego Cannes ma swoją premierę. Joanna Kulig została okrzyknięta objawieniem Cannes 2018, bowiem jej kreacja aktorska to prawdziwe mistrzostwo!

Joanna Kulig- polska aktorka, która na koncie ma role w filmach tj.: SponsoringIda, Disco Polo czy Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Serca widzów małego ekranu podbiła w serialach: Szpilki na GiewoncieNa krawędzi, a teraz O mnie się nie martw.

Cannes 2018: Julianne Moore pochwaliła Joannę Kulig

Zimnej Wojnie Kulig wciela się w Zulę - kobieta zgłasza się na przesłuchania do zespołu ludowego, gdzie poznaje pianistę, Wiktora. Szybko łączy ich wielka i trudna miłość. Nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. A jak sama Joanna mówi o swoim wcieleniu? „To jest taka bohaterka, którą się kocha i nienawidzi jednocześnie”, wyjawia. Dziennikarze po obejrzeniu filmu Pawlikowskiego jednogłośnie nazywają Kulig największą gwiazdą. Jedni porównują ją do Jeanne Moreau, a inni europejską wersją Jennifer Lawrence.

Nic dziwnego, że aktorkę doceniły również zagraniczne gwiazdy wielkiego formatu. Wśród nich jest Julianne Moore, która tuż po premierze Zimnej Wojny Pawlikowskiego pogratulowała polskiej gwieździe świetnej roli. „Bardzo mocno mnie przytuliła, była bardzo wzruszona, bardzo podobał jej się film i moja rola. Też ją przytuliłam i nie zapomnę tego do końca życia”, mówiła Joanna Kulig dla rmf24.pl. Niedawno na profilu na Instagramie Julianne Moore pojawiła się kolejna opinia na temat Kulig.

Aktorka znana z takich filmów jak Kocha, lubi, szanuje czy Godziny, umieściła zdjęcie Kulig tuż obok Penelope Cruz. Fotografię podpisała: „Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes miałam okazję zobaczyć tylko dwa filmy, ale w obu zobaczyłam piękne, pierwszoplanowe kobiece kreacje aktorskie. Gratuluję Penelope Cruz i Joannie Kulig za wspaniałą pracę w 'Todos lo Saben' i 'Zimnej wojnie”.

Cannes 2018: Joanna Kulig podbiła serce Juliette Binoche

Talent Joanny Kulig doceniła również francuska aktorka, Juliette Binoche. Francuska gwiazda na swoim Instagramie zamieściła wzruszające słowa! „Joanna! Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem” napisała Joannie Kulig Binoche.

Taki komplement chciałaby usłyszeć każda aktorka! Wygląda na to, że tegoroczny festiwal należy do polskiej ekipy. Tak wspaniałej reklamy nie miała jeszcze żadna polska produkcja. Czy film Pawlikowskiego Złota Palma zdobędzie Złotą Palmę? My mocno trzymamy za to kciuki!  

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Nowy film Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig
Fot. ŁUKASZ BĄK

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.