CANNES 2018

To nią od kilku dni zachwyca się cały świat. Joanna Kulig zawojowała Cannes!

Pogratulowała jej sama Julianne Moore

Gabriela Czernecka 14 maja 2018 15:02

Po ostatnich dniach Cannes 2018 można śmiało mówić o triumfie polskiego kina. Wszystko za sprawą najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna, który miał swoją premierę w minionym tygodniu. Cannes zachwyciło się polską produkcją - niemal 20-minutowa owacja na stojąco i masa pozytywnych recenzji krytyków filmowych z całego świata. Film Pawlikowskiego już odniósł spektakularny sukces. Niełatwo zdobyć uznanie publiczności w Cannes, ale jej się udało. Joanna Kulig - kim jest Polka, którą zachwyciła się Julianne Moore?

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego: Joanna Kulig

W najnowszym filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna w głównych rolach mamy okazję zobaczyć jedne z najważniejszych nazwisk w świecie polskiego kina - Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca czy Adama Woronowicza, ale to właśnie Joannę Kulig okrzyknięto prawdziwym objawieniem Cannes 2018.  Dlaczego?

Nie chodzi tylko o czerwony dywan, gdzie bez grama makijażu, w rozwianych przez wiatr włosach przyciągała uwagę fotoreporterów. Totalnie na luzie, w czarnym garniturze od Tomasza Ossolińskiego i z uśmiechem na twarzy, na tle wymalowanych i wystrojonych gwiazd - zachwycała naturalnością. Po premierze Zimnej Wojny Pawlikowskiego w Cannes 2018 mówiono tylko o niej! 

Cannes 2018: Kim jest Joanna Kulig?

Joanna Kulig - polska aktorka, na koncie ma role w filmach tj.: Sponsoring, Ida, Disco Polo czy Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Serca widzów małego ekranu podbiła w serialach: Szpilki na Giewoncie, Na krawędzi, a teraz O mnie się nie martw. Krystyna Janda powiedziała o niej, że jest zarówno seksowna, jak i niewinna. Ma w sobie ciekawość świata jak u dziecka i urodę seksbomby, ale sama zdaje się tego nie dostrzegać. 

Cannes 2018: Joanna Kulig - Polka, która podbiła serce Julianne Moore

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że to kobieta na właściwym miejscu. „Bardzo lubię zmieniać się do roli, także zewnętrznie”, powiedziała w wywiadzie z Katarzyną Sielicką dla VIVY! niemal cztery lata temu. Teraz jej talent doceniła publiczność w Cannes i krytycy filmowi na całym świecie! Media piszą o niej, że jest jak Jeanne Moreau, francuska aktorka. „Tak? A Paweł kazał mi być jak Lauren Bacall”, żartuje Joanna w rozmowie z rmf24.pl. 

nie zapomnę tego do końca życia

W Zimnej Wojnie Kulig wciela się w Zulę - kobieta zgłasza się na przesłuchania do zespołu ludowego, gdzie poznaje pianistę, Wiktora. Szybko łączy ich wielka i trudna miłość. Nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. A jak sama Joanna mówi o swoim wcieleniu? „To jest taka bohaterka, którą się kocha i nienawidzi jednocześnie”, wyjawia.

Julianne Moore pogratulowała Joannie Kulig

Po premierze w Cannes do polskiej gwiazdy podeszła sama Julianne Moore, by złożyć jej gratulacje: „Bardzo mocno mnie przytuliła, była bardzo wzruszona, bardzo podobał jej się film i moja rola. Też ją przytuliłam i nie zapomnę tego do końca życia”, mówi dla rmf24.pl. Polska jest w tym roku pięknie reprezentowana w Cannes. Czy tegoroczna Złota Palma trafi na ręce Pawlikowskiego? My mocno trzymamy kciuki!  

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.