CANNES 2018

To nią od kilku dni zachwyca się cały świat. Joanna Kulig zawojowała Cannes!

Pogratulowała jej sama Julianne Moore

Gabriela Czernecka 14 maja 2018 15:02

Po ostatnich dniach Cannes 2018 można śmiało mówić o triumfie polskiego kina. Wszystko za sprawą najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna, który miał swoją premierę w minionym tygodniu. Cannes zachwyciło się polską produkcją - niemal 20-minutowa owacja na stojąco i masa pozytywnych recenzji krytyków filmowych z całego świata. Film Pawlikowskiego już odniósł spektakularny sukces. Niełatwo zdobyć uznanie publiczności w Cannes, ale jej się udało. Joanna Kulig - kim jest Polka, którą zachwyciła się Julianne Moore?

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego: Joanna Kulig

W najnowszym filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna Wojna w głównych rolach mamy okazję zobaczyć jedne z najważniejszych nazwisk w świecie polskiego kina - Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca czy Adama Woronowicza, ale to właśnie Joannę Kulig okrzyknięto prawdziwym objawieniem Cannes 2018.  Dlaczego?

Nie chodzi tylko o czerwony dywan, gdzie bez grama makijażu, w rozwianych przez wiatr włosach przyciągała uwagę fotoreporterów. Totalnie na luzie, w czarnym garniturze od Tomasza Ossolińskiego i z uśmiechem na twarzy, na tle wymalowanych i wystrojonych gwiazd - zachwycała naturalnością. Po premierze Zimnej Wojny Pawlikowskiego w Cannes 2018 mówiono tylko o niej! 

Cannes 2018: Kim jest Joanna Kulig?

Joanna Kulig - polska aktorka, na koncie ma role w filmach tj.: Sponsoring, Ida, Disco Polo czy Pitbull. Niebezpieczne kobiety. Serca widzów małego ekranu podbiła w serialach: Szpilki na Giewoncie, Na krawędzi, a teraz O mnie się nie martw. Krystyna Janda powiedziała o niej, że jest zarówno seksowna, jak i niewinna. Ma w sobie ciekawość świata jak u dziecka i urodę seksbomby, ale sama zdaje się tego nie dostrzegać. 

Cannes 2018: Joanna Kulig - Polka, która podbiła serce Julianne Moore

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że to kobieta na właściwym miejscu. „Bardzo lubię zmieniać się do roli, także zewnętrznie”, powiedziała w wywiadzie z Katarzyną Sielicką dla VIVY! niemal cztery lata temu. Teraz jej talent doceniła publiczność w Cannes i krytycy filmowi na całym świecie! Media piszą o niej, że jest jak Jeanne Moreau, francuska aktorka. „Tak? A Paweł kazał mi być jak Lauren Bacall”, żartuje Joanna w rozmowie z rmf24.pl. 

nie zapomnę tego do końca życia

W Zimnej Wojnie Kulig wciela się w Zulę - kobieta zgłasza się na przesłuchania do zespołu ludowego, gdzie poznaje pianistę, Wiktora. Szybko łączy ich wielka i trudna miłość. Nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. A jak sama Joanna mówi o swoim wcieleniu? „To jest taka bohaterka, którą się kocha i nienawidzi jednocześnie”, wyjawia.

Julianne Moore pogratulowała Joannie Kulig

Po premierze w Cannes do polskiej gwiazdy podeszła sama Julianne Moore, by złożyć jej gratulacje: „Bardzo mocno mnie przytuliła, była bardzo wzruszona, bardzo podobał jej się film i moja rola. Też ją przytuliłam i nie zapomnę tego do końca życia”, mówi dla rmf24.pl. Polska jest w tym roku pięknie reprezentowana w Cannes. Czy tegoroczna Złota Palma trafi na ręce Pawlikowskiego? My mocno trzymamy kciuki!  

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.