Ignacy Liss, Zbigniew Zamachowski, łączą ich rodzinne więzi
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Łączy ich wspólna pasja. Ignacy Liss i Zbigniew Zamachowski są spokrewnieni

Mieli okazję zagrać razem w jednym filmie

Olga Figaszewska 19 października 2023 13:25
Ignacy Liss, Zbigniew Zamachowski, łączą ich rodzinne więzi
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Oczarował widzów rolą w nowej ekranizacji Znachora. Ignacy Liss to objawienie polskiego kina. Aktor buduje swoją karierę i z pewnością jeszcze o nim usłyszymy. Nie każdy wie, że jest spokrewniony z ulubieńcem publiczności – Zbigniewem Zamachowskim. Panowie mieli okazję współpracować razem przy jednym projekcie.

Ignacy Liss jako hrabia Leszek Czyński w Znachorze podbił serca widzów

Wielki świat stoi przed nim otworem. Ignacy Liss jest świeżo upieczonym absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. 25-latek to nie tylko utalentowany aktor, a także muzyk – gra na perkusji, pianinie oraz klarnecie. Przez pewien czas występował w jednym zespole z kuzynami. „Do dziś tak mam, że to poczucie bycia na scenie jest czymś wyjątkowym i myślę, że od tego to się zaczęło, od grania koncertów”, mówił w Plejadzie. Jednak swoją drogę związał z aktorstwem, które jak wyznał zdarzyło się dość niespodziewanie. „Ale jak już się przytrafiło, to ciężko mi się od niego uwolnić, bo to kocham”, dodawał w Plejadzie.

Ignacy Liss ma na swoim koncie ma role w spektaklu „Boże mój!” w Teatrze Polonia. Mogliśmy go podziwiać w produkcjach: „Teściowie”, „Zieja”, „Marzec ‘68”, „Lepsza połowa”, „Otwórz oczy” „Wojenne dziewczyny” czy „Osiecka”.  

Czytaj też: To ona powtórzyła kultową rolę Anny Dymnej w Znachorze! Kim jest Maria Kowalska?

Ignacy Liss jest spokrewniony ze Zbigniewem Zamachowskim

Niedawno wystąpił w roli hrabiego Leszka Czyńskiego w nowej ekranizacji Znachora. Film można oglądać na platformie Netflix. Produkcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów w kraju, a także poza granicami. 

„Kiedy dowiedziałem się, że dostałem rolę w filmie "Znachor" to rzeczywiście miałem taką myśl: "o kurczę, będę się mierzył z inną adaptacją tej książki, która jest bardzo znana" i to szybko gdzieś się rozmyło, kiedy przeczytałem scenariusz i posłuchałem reżysera, który ma wizję. […] To jest oczywiście adaptacja dalej tej samej historii, ale film jest zupełnie inny. I nie do końca my się mierzymy, moim zdaniem, z tym, że adaptacja Hoffmana jest znana”, opowiadał w rozmowie z Radiem Eska. Kreacja, którą stworzył spotkała się ze wspaniałym przyjęciem widowni. 

Rozwija się i pracuje na własny sukces. Okazuje się, że pochodzi z rodziny o aktorskich korzeniach. Ignacy Liss jest spokrewniony z fantastycznym polskim artystą - Zbigniewem Zamachowskim. „Mój wujek jest aktorem i miał wielką szafę z tytułami filmowymi. To jeszcze była era DVD. […] Moim wujkiem jest Zbyszek Zamachowski”, wyznał w rozmowie z Filmwebem [cytat za Kultura Gazeta.pl]. Panowie mieli okazję zagrać razem w filmie „Zieja” w 2020 roku. 

Źródło: Filmweb, Kultura Gazeta.pl

Czytaj też: Zachwycił w nowej odsłonie „Znachora”. Oto, co wiemy o Łukaszu Szczepanowskim!

Ignacy Liss, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, 2023
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Ignacy Liss, Wiosenna ramówka Telewizji Polsat, 2023

Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.