Grzegorz Woźniak, Warszawa, 07.1998 rok
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum
RELACJE GWIAZD

Pół wieku temu jego popularność sięgała szczytów. Z telewizji zniknął nagle. Co teraz robi Grzegorz Woźniak?

Miał być nieślubnym dzieckiem Ireny Dziedzic

Maria Elas 19 września 2023 19:53
Grzegorz Woźniak, Warszawa, 07.1998 rok
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum

Utalentowany prezenter uwielbiany przez miliony Polaków Grzegorz Woźniak świętuje dziś 60. lecie debiutu w „Dzienniku Telewizyjnym”. Znany ze swojego profesjonalizmu i charyzmy, przez lata przyciągał całe rzesze widzów przed ekrany. Jego umiejętność poruszania się przed kamerą oraz naturalny talent do prowadzenia programów sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów PRL-u. Sława dopiekła mu jednak plotek, które rozchodziły się w błyskawicznym tempie: według jednej z nich miał być nieślubnym dzieckiem Ireny Dziedzic.

Grzegorz Woźniak: nieślubny syn dziennikarskiej gwiazdy?

Jedną z najgłośniejszych plotek na temat Grzegorza Woźniaka były doniesienia, jakoby miał być dzieckiem z pozamałżeńskiego związku Ireny Dziedzic, legendarnej prezenterki Telewizji Polskiej, wieloletniej gospodyni programu publicystyczno-rozrywkowego „Tele-Echo”. Jak się okazało, kobieta wiedziała o tych pomówieniach i uważała je za całkiem zabawne. Swojego młodszego kolegę z „Dziennika Telewizyjnego” zaczęła nawet nazywać „synkiem”. Wiadomo jednak było, że w całej sytuacji nie było nawet ziarna prawdy, chociaż Grzegorz Woźniak odbierał związane z nią komentarze jako komplement: „Nigdy nie zaprzeczałem tej plotce. Nie dlatego, abym miał odciąć się od mojej biologicznej matki, ale być „synem” Ireny Dziedzic — to nobilitacja. Moja prawdziwa mama często mnie pytała: „A cóż tam słychać u twojej mamusi?” miał powiedzieć w rozmowie, którą po latach prowadząca „Tele-Echa” przytoczyła w swojej książce „Teraz ja…”.

Czytaj też: Trzy razy wychodziła za mąż, poprzednich związków nie wspomina dobrze. Życie uczuciowe Elżbiety Jaworowicz jest niezwykle barwne

Grzegorz Woźniak, Warszawa, 1991 rok
Fot. Piotr Ciesla / RSW / Forum

Grzegorz Woźniak, Warszawa, 1991 rok

Najprzystojniejszy prezenter PRL-owskiej telewizji

Grzegorz Woźniak niewiarygodnie szybko zdobył serca telewidzów. Ponoć minął zaledwie jeden dzień od jego debiutu, gdy z młodego, niedoświadczonego absolwenta dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego stał się wschodzącą gwiazdą Telewizji Polskiej. Okrzyknięto go „najprzystojniejszym prezenterem TVP”, a od tamtego czasu ludzie siadali przed telewizorami nie tylko po, by oglądać wiadomości, lecz by przyglądać się ulubionemu, przystojnemu prowadzącemu.

Z „Dziennikiem” Grzegorz Woźniak związany był przez prawie 30 lat, nie tylko jako prowadzący, ale również zagranicznym korespondentem i komentatorem. Ostatni raz poprowadził „Dziennik” 5 listopada 1989 r. Następnego dnia dostał wypowiedzenie umowy i zniknął z ekranów na zawsze.

Zobacz także: Byli jedną z najgorętszych par w polskim show-biznesie. Weronika Rosati i Piotr Adamczyk rozstali się nagle

Trudny okres w życiu Grzegorza Woźniaka

Gdy pod koniec lat 80. ubiegłego wieku były prezenter nagle stracił pracę, w jego życiu nastąpił ciężki okres. Mimo poważnych problemów finansowych deklarował, że nie ubiegał się o świadczenia socjalne. Zamiast tego, próbował znaleźć swoje miejsce w polityce. Wstąpił do partii SLD, gdzie został doradcą ds. mediów. W 1995 r. był również zaangażowany w kampanię wyborów prezydenckich.

W międzyczasie zajął się tłumaczeniem książek, w szczególności poświęconych polityce Stanów Zjednoczonych, co zostało jego pasją przez lata. Od roku 1990 r. ma na swoim koncie ponad 30 tłumaczeń. Obecnie w wieku 83. lat trzyma się z dala od mediów i polityki. Prywatnie jest mężem producentki TVP Barbary Grad-Woźniak, którą poślubił w 1988 r. Mimo swojej długiej kariery i zasługom dziennikarskim, dzięki którym stał się ikoną w swojej branży, nigdy nie planował powrotu do mediów, sugerując, że po latach przerwy nie odnalazłby się jako prezenter.  

Czytaj również: Niekonwencjonalne małżeństwo Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith. Jak udało im się przetrwać kryzys?

Grzegorz Woźniak, Warszawa, 07.1998 rok
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum

Grzegorz Woźniak, Warszawa, 07.1998 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.