Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2022 rok
Fot. Lionel Hahn/Getty Images
RELACJE GWIAZD

Niekonwencjonalne małżeństwo Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith. Jak udało im się przetrwać kryzys?

„Nigdy nie chciałam małżeństwa”, mówiła Jada Pinkett-Smith

Maria Elas 18 września 2023 19:49
Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2022 rok
Fot. Lionel Hahn/Getty Images

Głośno o małżeństwie Willa Smitha i Jady Pinkett-Smith, zrobiło się ponownie w zeszłym roku, po tym, jak na uroczystości Oscarów aktor uderzył w twarz prowadzącego Chrisa Rocka po niestosownym komentarzu na temat jego żony, która cierpi na łysienie plackowate. Para jest ze sobą od ponad 25 lat, chociaż nie zawsze się między nimi układało. Jak wygląda ten niecodzienny, hollywoodzki związek od środka?

Will Smith i Jada Pinkett-Smith: tradycyjne małżeństwo nie jest dla nich

Para poznała się na przesłuchaniach do serialu „Bajeru z Bel-Air” (ang. „The Fresh Prince of Bel-Air”) w 1994 r., w którym Will Smith grał główną rolę. Jada starała się o rolę u jego boku, i chociaż nie udało jej się jej otrzymać, zamiast tego zaczęła spotykać się z aktorem, który niewiele później miał zostać jej mężem. Para pobrała się zaledwie miesiąc po zaręczynach w noc sylwestrową 1997 roku. Chociaż od tamtego momentu minęło już ponad ćwierć wieku i dla niektórych byłby to powód do świętowania, Jada przyznała, że wcale nie obchodzą rocznic ślubu: „Tak naprawdę już nie obchodzimy tego dnia w tym sensie, że kontekst naszego związku jest zupełnie inny”.

Jada ma na myśli to, że chociaż pozostaje ona w małżeństwie z Willem, po kilku konfliktach oboje zrozumieli, że klasyczny związek nie jest dla nich. W wywiadzie dla magazynu „GQ” mąż Jady wyznał, że status ich związku to małżeństwo otwarte. Znaczy to tyle, że każdy z partnerów zgadza się, by drugie mogło angażować się w stosunki pozamałżeńskie. Zanim zdecydowali się na ten układ „oboje byli nieszczęśliwi i zdecydowanie coś musiało się zmienić” wyznał aktor znany z roli w filmie „Faceci w czerni”. Jak kontynuował: „Jada nigdy nie wierzyła w konwencjonalne małżeństwo. [...] Mieliśmy znaczące i niekończące się dyskusje na temat tego, czym jest doskonałość w relacjach? Jaki jest idealny sposób na interakcję jako para? Daliśmy sobie nawzajem zaufanie i wolność, wierząc, że każdy musi znaleźć swoją drogę. A małżeństwo nie może być dla nas więzieniem”.

Czytaj też: Był objawieniem i nadzieją polskiej siatkówki. Arkadiusz Gołaś zginął w tragicznym wypadku mając zaledwie 24 lata

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2008 rok
Fot. Charley Gallay/Getty Images for Essence

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2008 rok

Jada Pinkett Smith: nigdy nie chciałam wyjść za mąż!

Aktorka, która 18 września 2023 roku obchodzi swoje 52. urodziny, przyznaje, że to jej mąż od zawsze był bardziej zaangażowany w ich związek. W wywiadzie z „People”, którego udzieliła w 2019 r., przyznała, że zgodziła się na małżeństwo przez… namowę swojej matki! „Moja mama powiedziała: „Musisz wyjść za mąż”, a Will chciał mieć rodzinę”. Zgodziła się wtedy na ślub, chociaż jak mówiła w tym samym wywiadzie: „Nigdy nie chciałam wyjść za mąż”.

Will i Jada określają się swoimi „partnerami życiowymi”, chociaż są zgodni co do otwartości ich związku. Są również bardzo pewni co do swoich uczuć do siebie. W jednym z odcinków podcastu „Rap Radar” aktor wyznał, że nic nie mogłoby zmienić tego, jak postrzega swoją żonę: „Ma moje wsparcie aż do śmierci”. Mimo wyboistej drogi, którą musieli pokonać, małżeństwo zapewniało, że nigdy nie planowali rozwodu.

Zobacz także: Przez ponad 50 lat tworzyli wspaniały duet. Miłość Ilony Kuśmierskiej i Ireneusza Kocyłaka przerwała śmierć

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2009 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2009 rok

Will Smith i Jada Pinkett Smith wspierają się w trudnych chwilach

Jednym z przełomowych momentów w małżeństwie pary aktorskiej był moment ich separacji. W rozmowie w jednym z odcinków „Red Table Talk” Will tak mówił o tej decyzji: „Zdecydowaliśmy, że rozstaniemy się na jakiś czas, ty pomyśl, jak uszczęśliwić siebie, a ja spróbuję wymyślić, jak uszczęśliwić mnie. Naprawdę czułem, że to może być koniec”. Aktorzy przestali się ze sobą kontaktować, a aktorka znana z roli Niobe w „Matrix: Reaktywacja” szukała pocieszenia w ramionach Augusta Alsiny, z którym spotykała się przez kilka lat. Will pogodził się z jej decyzją: w końcu oboje zgodzili się na chwilową separację. Nie ma więc mowy o zdradzie. „W naszym małżeństwie nigdy nie było niewierności” wyjaśnił aktor w rozmowie z Gayle King w „CBS Sunday Morning”. „Rozmawiamy z Jadą o wszystkim i nigdy niczym się nie zaskoczyliśmy”.

Zobacz też: Jerzy Połomski uchodził za amanta, jednak nigdy nie miał żony. Jaki sekret skrywał artysta?

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2022 rok
Fot. Lionel Hahn/Getty Images

Will Smith, Jada Pinkett-Smith, 2022 rok

Jada Pinkett Smith o macierzyństwie

Jada i Will mają ze sobą dwójkę dzieci, syna Jadena (ur. 1998) oraz córkę Willow (ur. 2000). W ich życiu także obecny jest najstarszy syn Willa, Trey (ur. 1992), który przyszedł na świat z pierwszego małżeństwa aktora z Sheree Zampino. Jada wypowiedziała się na temat macierzyństwa w rozmowie ze swoją córką w programie „Red Table Talk”: „Bycie matką to wyzwanie, bo wiele się poświęca. Ale powiem wam, że poświęcenie się dla was było święte. „Wy mnie rozumiecie, Ty, Trey i Jaden, cała trójka, rozumiecie mnie w najtrudniejszych chwilach. Powiedziałabym, że bycie matką nie było łatwe, ale było warto”.

Pod koniec sierpnia aktorka udostępniła na Instagramie zdjęcie całej piątki z rodzinnej wycieczki Pinkett-Smith nad morze, na której para wraz z dziećmi uśmiechają się szeroko do obiektywu.  

Czytaj również: Trzy razy wychodziła za mąż, poprzednich związków nie wspomina dobrze. Życie uczuciowe Elżbiety Jaworowicz jest niezwykle barwne

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.