Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Ruszyły zdjęcia do filmu o Robercie Lewandowskim. Ujawniono szczegóły dokumentu

„To będzie historia wzlotów i upadków. Bez upiększania – tak jak było naprawdę”

Olga Figaszewska 27 lipca 2021 07:35
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Ciężką pracą, determinacją i talentem osiągnął najwyższe szczyty. Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Bije kolejne rekordy i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w branży sportowej. Prywatnie jest szczęśliwym tatą i ojcem. Wielu zazdrości mu idealnego życia, zapominając o drodze, którą przeszedł. A ona czasami bywała grząska, wyboista czy zawiła. O życiu i karierze piłkarza powstaje dokument, którzy przybliży postać Roberta Lewandowskiego fanom futbolu. 

Robert Lewandowski – film dokumentalny o najlepszym polskim piłkarzu.

Jak podaje Jastrząb Post, produkcja zostanie stworzona przez Papaya Films i będzie dostępna dla widzów na całym świecie. Oprócz piłkarza w dokumencie pojawią się także bliskie mu osoby – rodzina, przyjaciele, koledzy… Reżyserem projektu jest Maciej Kowalczuk.

,,Wielu twórców filmowych na świecie marzy zapewne o tym, by opowiedzieć historię naszego najlepszego napastnika. Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy produkcję oryginalnych treści filmowych, dlatego ogromnie się cieszę, że Robert Lewandowski zaufał właśnie naszej wizji i doświadczeniu”, wyznał prezes Papaya Films i producent Kacper Sawicki.

Dla Roberta Lewandowskiego pomysł jest nieoczywisty i to sprawiło, że zdecydował się na jego realizację. Film będzie przestawiał historie jego życia nie tylko momenty chwały, sukcesy, ale i upadki czy trudne wydarzenia, które wpłynęły na jego drogę. Jednym z nich była niespodziewana strata taty. Jego odejście odcisnęło bolesne piętno na życiu wówczas 16-letniego piłkarza. To jemu Robert Lewandowski zadedykował zwycięstwo w finale Ligii Mistrzów, tak jak wcześniej każdy gol, który udało mu się zdobyć. To tacie napastnik zawdzięcza to, gdzie jest i co osiągnął.

Zobacz też: „Wszystkie bramki dedykuję tacie”. Wzruszająca historia relacji Roberta Lewandowskiego z ojcem

„To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę. Film przedstawi wiele nieopowiedzianych wcześniej historii z mojej kariery, które z pewnością zainteresują fanów piłki nożnej. Mam jednak nadzieję, że widzowie, którzy nie śledzą rozgrywek piłkarskich, również z zainteresowaniem obejrzą ten film”, cytuje wypowiedź Roberta Lewandowskiego portal Jastrząb Post.

Sportowiec żywi nadzieję, że produkcja stanie się motywacją i inspiracja dla osób, które szukają swojej drogi w życiu. „Chciałbym, żeby ten dokument stał się inspiracją dla dzieciaków, które marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego, ale nie do końca w siebie wierzą”, dodał piłkarz.

Film dokumentalny o Robercie Lewandowskim pojawi się w 2022 roku na Amazon Prime Video. Czekamy z niecierpliwością. 

Sprawdź też: Anna Lewandowska pokazała czułe rodzinne nagranie. Widać twarz Laury!

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?