Olga Figaszewska 2 marca 2017 09:15
1/7
Daniel Craig
Copyright @Instagram/Daniel Craig
1/7

Daniel Craig kończy 49 lat!

 

Brytyjski aktor teatralny i filmowy, kultowy agent 007. Kobiety kochają mężczyzn takich jak on - silnych i nieprzewidywalnych. Aktor zyskał międzynarodową sławę po serii filmów o przygodach niezastąpionego Jamesa Bonda. Dziś jest uznawany za najlepszego odtwórcę postaci Jamesa Bonda w historii!

 

Przeczytajcie także: Polak za kamerą nowego "Bonda". Imprezuje z Deppem, do Clooneya mówi "Jurek"

 

Zawód - aktor


Lista teatralnych i filmowych dokonań Craiga jest tak imponująca. Daniel uważa, że to przeznaczenie. „Po prostu urodziłem się po to, by zostać aktorem. Oczywiście z różnym skutkiem. Mimo to byłem szczęśliwy i nie wyobrażałem sobie, że mógłbym wykonywać inny zawód”, wspomina Daniel. Miał 16 lat gdy porzucił szkołę, by szlifować swój talent na scenie i ambitnych niskobudżetowych produkcjach.

 

Daniel Craig - Bond wszech czasów

 

Daniel Craig zagrał agenta Jej Królewskiej Mości czterokrotnie. Kiedy w 2006 roku seria filmów o Jamesie Bondzie potrzebowała odmiany, na ratunek przyszedł aktor jedyny w swoim rodzaju. Charyzmatycznemu Brytyjczykowi udało się tchnąć powiew świeżości w cykl, który skończył już pół wieku. Aktor pojawił się między innymi w „Casino Royale” (2006 r.), „007 Quantum of Solace” (2008), „Skyfall” (2012) i „Spectre” (2015). Jest pierwszym aktorem o kolorze włosów blond, który wcielał się w tę postać. Świat oszalał na jego punkcie, co potwierdzają wyniki finansowe serii. „Skyfall” był pierwszym filmem o Jamesie Bondzie, który zarobił ponad miliard dolarów. - Kobiety go kochają. Mężczyźni kochają akcję - powiedziała Samantha Philp, zajmująca się promocją „Skyfall” z ramienia National Film, a siedmiokrotny Bond, Roger Moore, przyznał, że Daniel Craig to „najlepszy Bond wszech czasów”. - Dał tej serii nowe życie na kolejne 50 lat - ocenił.

 

Polecamy też: Daniel Craig: "Nie jestem Jamesem Bondem, przepraszam. Gdybym był, żona wyrzuciłaby mnie z domu"

 

Co ma wspólnego Daniel Craig z postacią Jamesa Bonda?

Wykreowana przez niego postać Jamesa Bonda, zyskała miano najlepszej kreacji wszech czasów. W ubiegłym roku, Daniel Craig opowiedział o swojej roli dziennikarce „Urody Życia”.

Czy aktor czuje się podobny do agenta 007? „Nigdy. Nie jestem Jamesem Bondem, przepraszam. Wiem, że może trudno się z tym pogodzić, ale taka jest prawda. Nie ma we mnie tyle odwagi, co w nim, tyle indywidualizmu, sprytu. Miewam fantazje, że zachowałbym się jak Bond. Mam nawet możliwość, żeby na planie filmowym sprawdzić, jak to jest być tak wspaniałym i skutecznym jak on. Ale na co dzień nim nie jestem. Myślę, że gdybym był, żona wyrzuciłaby mnie z domu. Na szczęście, gram też czasem sceny,  w których mój bohater nie ma pojęcia, co robi, jak się znalazł w jakiejś trudnej albo głupiej sytuacji. I te momenty uwielbiam. Wtedy mogę powiedzieć, że jestem podobny do Bonda” - wyznał w wywiadzie.

 

W wywiadach z okazji premiery ostatniej części, „Spectre”, Daniel Craig nie krył, że jest już zmęczony wcielaniem się w kultowego agenta. W rozmowie z dziennikarzem „Time Out” stwierdził nawet dosadnie: „Prędzej już rozbiłbym tę szklankę i podciął sobie żyły. Nie, nie w tej chwili. Ani trochę. Skończyłem i na razie mam dość! Chcę zająć się czymś innym.”

 

Zobacz też: Tom Hardy, Daniel Craig czy Tom Hiddleston? Który z nich zagra Jamesa Bonda w nowej części serii?

 

Jaki jest prywatnie Daniel Craig?

 

„Daniel to błyskotliwy, trochę nieokrzesany facet. Nie bawi się w podchody, tylko bierze, co chce”, tak mówili o aktorze jego przyjaciele. Nigdy nie był zbyt rodzinnym facetem i zawsze koncentrował się na karierze. W wywiadach otwarcie przyznawał, że kocha sławę i przywileje. Nie musi niczego nikomu udowadniać. Na swój dorobek pracował wystarczająco długo. Rozkochiwał w sobie kobiety, a potem rzucał. Do czasu, aż spotkał Rachel Weisz. Ożenił się z nią i jest jej wierny. Brytyjka okazała się miłością jego życia. Poznali się dwadzieścia lat temu, ale na planie „Domu snów” dopiero coś zaiskrzyło. To dzięki niej zapragnął stworzyć szczęśliwą rodzinę.

 

Polecamy też: "Prędzej podetnę sobie żyły". Daniel Craig odpowiedział na pytanie o Bonda

 

 

3/7
Daniel Craig, James Bond
Copyright @Instagram Daniela Craiga
3/7
4/7
Daniel Craig, James Bond
Copyright @Instagram Daniela Craiga
4/7
6/7
Daniel Craig, James Bond
Copyright @Instagram Daniela Craiga
6/7
7/7
Daniel Craig, James Bond
Copyright @Instagram Daniela Craiga
7/7

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.