Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Cannes 2022: Ogromne wyróżnienie dla Joanny Kulig! Jej odcisk dłoni znajdzie się w Alei Gwiazd

„Ty nasza Dumo Narodowa!”, piszą fani

Rafał Kowalski 27 maja 2022 19:10
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Za nami 10 dni 75. Festiwalu Filmowego w Cannes. Przez czerwony dywan przewinęło się kilku sławnych Polaków w tym: Robert i Anna Lewandowscy, Agnieszka Holland czy Anja Rubik. Największe pozytywne emocje budzi jednak obecność na Lazurowym Wybrzeżu Joanny Kulig. Aktorka nie tylko została zaproszona do prestiżowej roli jurora konkursu, ale i dostąpiła dziś innego wielkiego zaszczytu!

Joanna Kulig – dlaczego została zaproszona do Cannes?

Festiwal Filmowy w Cannes to nie tylko piękne kreacje i zdjęcia z czerwonego dywanu, ale przede wszystkim święto kina. Pokazy najnowszych produkcji, nagrody dla twórców i długie rozmowy o tym, jak ma się artystyczna branża.

Obok kaneńskiego konkursu głównego bardzo oczekiwane są też wyniki sekcji Un Certain Regard, czyli sekcji festiwalu, która chce nagradzać twórców za ich innowacyjne podejście do pracy i sztuki. Jedną z tegorocznych jurorek tej części Cannes 2022 została Joanna Kulig. To właśnie dlatego Polka obecna jest na miejscu przez wszystkie dni imprezy.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Tom Cruise! Joanna Kulig zachwyciła na pokazie filmu „Top Gun: Maverick” w Cannes 2022

Joanna Kulig, Cannes 2022
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Odcisk rąk Joanny Kulig w Alei Gwiazd we francuskim Cannes

Już za wyżej wymienioną rolę Joanna Kulig zebrała wiele gratulacji. Dziś jednak na jej profilu pojawiły się setki kolejnych pięknych wpisów, ponieważ aktorka zdradziła, że została zaproszona do odciśnięcia w Cannes swoich dłoni.

Na Instagramie zamieściła nawet filmik, na którym wydać, jak bierze udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Już niedługo efekt starań Polki i pomagających jej profesjonalistów będziemy mogli oglądać w legendarnej Alei Gwiazd. Wcześniej podobnego zaszczytu dostąpili między innymi z naszych rodaków: Roman Polański, Andrzej Wajda, Andrzej Żuławski.

OBEJRZYJ TEŻAnna i Robert Lewandowscy zachwycają w Cannes! Jak prezentowali się na czerwonym dywanie? Z kim spotkała się Ania za kulisami?

„Co za zaszczyt dla mnie ta droga do gwiazd. Miałam 18 lat, kiedy po raz pierwszy przyjechałam do Cannes, potem w 2018 roku z 'Zimną wojną', a teraz jako członek Jury Un Certain Regard. Jestem bardzo wzruszona! Dziękuję”, napisała wzruszona Joanna Kulig, a w komentarzach gratulowali jej między innymi Maciej Musiałowski, Borys Szyc, Anna Oberc i Anna Karczmarczyk. „Ty nasza dumo narodowa!”; „Asiu aż mam gęsią skórkę”, pisali z kolei rozemocjonowani fani gwiazdy.

My też dołączamy się do wszystkich ciepłych słów i przyjemnego uczucia dumy. 

Joanna Kulig, Cannes 2022
Fot. Daniele Venturelli/Getty Images for Kering

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.