Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Tadeusz Maciej Sochor/PAP
NIEZWYKŁE HISTORIE

Anna Dymna zdradziła, jak wygląda jej relacja z synem i synową: „Marzę o tym, by byli zdrowi i szczęśliwi”

Aktorka opowiedziała, jak spędza czas z synem i jego żoną

Maria Elas 22 listopada 2023 12:15
Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Tadeusz Maciej Sochor/PAP

Anna Dymna przez lata milczała na temat swojego syna. Chroniła ich życie prywatne, a ciekawskie media skierowywała na zainteresowanie się jej fundacją. Niedawno zdobyła się jednak na wyznanie i przybliżyła ich relację. Wspomniała także o utalentowanej synowej, którą  pokochała jak własne dziecko. Jak wygląda życie rodzinne Anny Dymnej?

Anna Dymna chroni swoje życie prywatne

Anna Dymna zadebiutowała na ekranach już pół wieku. Mimo tak długiej kariery ulubienica telewidzów niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Wiadomo, że miała trzech mężów. Z drugim z nich doczekała się syna, Michała. W programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN” tak o nim wspominała:  „W wieku 34 lat urodziłam sobie przyjaciela na całe życie. Mam dobrego syna. Ja go lubię. I on mnie chyba też”.  Gwiazda „Trędowatej” przez lata jednak unikała rozmowy o swoim jedynym dziecku. „Wiele lat nie mówiłam, że mam syna, bo on jest osobnym bytem, odrębnym człowiekiem. Wstydził się i nie chciał, żebym o nim mówiła. Teraz jest już dojrzały i wybacza mi, że o nim opowiadam” mogliśmy przeczytać wypowiedź aktorki w książce Wojciecha Szczawińskiego „Warto mimo wszystko. Pierwszy wywiad rzeka”

Syn Anny Dymnej wziął ślub. Kim jest Michał Dymny?
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Anna Dymna z synem Michałem Dymnym, 2009 r. 

Znacznie chętniej wypowiadała się za to zawsze na temat fundacji „Mimo wszystko”, która pomaga osobom niepełnosprawnym już od 20 lat. 

Zobacz także: Agnieszka Szpila wychowuje niepełnosprawne córki. Pisarce brakuje funduszy na ich leczenie

Syn Anny Dymnej nie poszedł w ślady mamy 

Chociaż jedyny syn gwiazdy „Janosika” początkowo myślał, żeby również zostać aktorem, z czasem zrezygnował z tego pomysłu. Świat kina nie jest mu jednak zupełnie obcy: Michał Dymny studiował bowiem filmoznawstwo. Po zdobyciu dyplomu nie poszedł jednak w wyuczonym kierunku. Jego prawdziwą pasją okazała się być muzyka. Obecnie syn aktorki jest multiinstrumentalistą w dwóch zespołach: Nucleon oraz  Neal Cassady&The Fabulous Ensamble. 

Anna Dymna wyznała, że jej syn jest jednak wszechstronnie utalentowany nie tylko w kierunkach artystycznych. Zachwycać mają również jego... umiejętności kulinarne! Aktorka wcielająca się w Marysię w kultowym „Znachorze” mówiła, że czasami jest pozytywnie zaskoczona tym, co ugotuje. „Żmija wykarmiona moją piersią, niektóre potrawy robi lepiej ode mnie” zażartowała w wywiadzie z magazynem „Pani”.

Zobacz również: Katarzyna Frank Niemczycka wychowała synów w duchu odpowiedzialności. Tylko jeden z nich poszedł w ślady rodziców

Anna Dymna ma świetny kontakt z żoną syna Michała

Legendarna aktorka wyznała również, że ma naprawdę wyjątkową relację także z synową. Cała trójka uwielbia spędzać ze sobą czas. Jednymi z ich ulubionych rozrywek są wielogodzinne rozmowy na przeróżne tematy oraz... gra w Scrabble! „Wszystko jedno, kto wygrywał. Siedzimy razem, gadamy niekoniecznie tylko o sztuce. Następnym razem umawiamy się na scrabble, w których wymyśla się tylko słowa z błędami. Nigdy w to nie grałam, ale synowa Agata mówi, że to jest bardzo śmieszne. Już się cieszę” mówiła na łamach magazynu „Pani”. 

Założycielka fundacji wyznała także, że co roku spędzają godziny na pracach artystycznych. Razem zajmują się robieniem świątecznych szopek, które potem licytują, a połowa zebranego dochodu przekazywana jest na „Mimo Wszystko”. Jak się okazało, wybranka jej syna jest niemałą pomocą. Z wykształcenia malarka, Agata Dymna zaproponowała wiele ulepszeń. „Dzięki Agatce nie robię już aniołków, szopek i baranków z masy solnej, tylko z glinki ceramicznej. Czasem ulepiłam z ciasta pięknego aniołka, ale po wypieku buźka mu spuchła. Patrzę: goryl, nie aniołek! Glinka tylko schnie, nie odkształca się, potem maluję ją akrylami” opowiadała z dumą aktorka. 

Już od samego początku zdawała się pokochać przyszłą żonę syna Michała, jak własne dziecko. Gdy muzyk i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych stanęli razem na ołtarzu, aktorka nie kryła swojego szczęścia. „Nareszcie mam córeczkę! Marzę o tym, by byli zdrowi i szczęśliwi” mówiła radośnie w rozmowie z „Rewią”.

Całej rodzinie Anny Dymnej życzymy wszystkiego dobrego!  

Czytaj również: Jerzy Kryszak dbał o muzyczną edukację synów, odkąd byli dziećmi. Dziś nie kryje dumy z Kamila

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003, Kraków
Fot. WACLAW KLAG/REPORTER

Anna Dymna, Michał Dymny, 27.03.2003 r.

Anna Dymna, Michał Dymny
Fot. Andrzej Hrechorowicz / Forum
Anna Dymna z synem Michałem Dymnym, 1995 r. 

Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

Anna Dymna, Viva! 7/2014

Anna Dymna, Viva! 6/2022
Fot. Olga Majrowska

Anna Dymna, Viva! 6/2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.