ZE ŚWIATA FILMU

Joanna Kulig i Tomasz Kot nominowani do europejskich Oscarów za Zimną wojnę!

Film Pawlikowskiego nominowany aż w 5 kategoriach

Gabriela Czernecka 10 listopada 2018 15:25

Joanna Kulig i Tomasz Kot nominowani do Europejskich Nagród Filmowych! To nie jedyny sukces związany z tą utalentowaną dwójką. Film Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna ma szansę także na statuetkę w trzech innych kategoriach - najlepszy film europejski, najlepszy reżyser i najlepszy scenarzysta. Kiedy rozdanie europejskich Oscarów? Czy film Zimna Wojna ma szansę na Złotego Globa? Poznajcie szczegóły!

Zimna Wojna nominowana w pięciu kategoriach do EFA

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego z pięcioma nominacjami do EFA (Europejskich Nagród Filmowych)! Polski film zachwycił członków komisji, którzy postanowili nominować Joannę Kulig w kategorii najlepsza aktorka, Tomasza Kota w kategorii najlepszy aktor, sam film w kategorii najlepszy film europejski oraz Pawła Pawlikowskiego w  kategorii najlepszy reżyser i najlepszy scenarzysta. To ogromny sukces produkcji, o której coraz częściej mówi się, że ma szansę nie tylko na EFA, ale i na Złoty Glob Czy Oscara!

Ta wybitna trójka (Kulig, Kot i Pawlikowski) już zyskali światową sławę. Joanna Kulig pojawiła się m.in. na okładce francuskiej edycji magazynu Elle, a kolejne propozycje wciąż do niej napływają. Aktorka niestety będzie musiała część z nich odrzucić, bowiem właśnie spodziewa się pierwszego dziecka. Tomasz Kot będzie miał okazję zagrać w nowym serialu BBC, u boku zdobywczyni Oscara Helen Hunt.

Paweł Pawlikowski za Zimną Wojnę dostał już nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes, film został też wyróżniony jako polski kandydat do Oscara. Zimna Wojna znalazła się także wśród 5 filmów nominowanych do British Independent Film Awards (nagród niezależnego kina brytyjskiego) w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Niezależny, których wręczenie odbędzie się już 2 grudnia. Poprzedni film Pawlikowskiego - Ida - wygrał Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Teraz Zimna Wojna Pawlikowskiego została nominowana w pięciu kategoriach do Europejskich Nagród Filmowych! Gala wręczenia  31. europejskich Oscarów odbędzie się 15 grudnia 2018 w Sewilli. My mocno trzymamy kciuki za naszą ekipę!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.