To nie wszystkie pomyłki twórców serialu...

Ksenia Krasko 12 maja 2019 18:50

Gra o Tron to serial, który oglądają tysiące wielbicieli na całym świecie. Trwa właśnie ostatni, ósmy sezon hitu HBO, więc nie brakuje teorii na temat finału. Okazuje się jednak, że widzowie nie śledzą wyłącznie wydarzeń na ekranie, ale też zwracają szczególną uwagę na zabawne wpadki! Zebraliśmy te najzabawniejsze.

Kubek z kawą w serialu Gra o Tron

Bardziej uważni widzowie serialu zauważyli kubek ze znanej kawiarni Starbucks, który pojawił się w jednym z ostatnich odcinków Gry o Tron! Zabawny błąd natychmiast podbił świat internetu, ale fani serii cieszą się, że w świecie smoków, magii i wojowników jest co najmniej jedna kawiarnia. Z kolei przedstawiciele HBO odpowiedzieli na incydent ze śmiechem i ironią... „Latte, które pojawiło się w odcinku było błędem. Przecież Daenerys zamawiała ziołową herbatę!”, napisali twórcy na Twitterze.

Nie brakowało jednak głosów, które oskarżają twórców o zbyt łagodną reakcję na tego typu błąd i nie dopilnowanie tak ważnych szczegółów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że budżet jednego odcinka wynosi 15 milionów dolarów! Niektórzy sugerują, że ​​kubek z kawą był sprytnie umieszczoną reklamą kawiarni, ale HBO zaprzeczyło tej pogłosce...

Oto jeszcze więcej wpadek ze wszystkich serii Gry o Tron! Zauważyliście je wszystkie?!  

1/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
1/9

W pierwszym sezonie serialu Sophie Turner, która gra Sansę Stark, pojawia się z symbolem smoka Targaryen obok imienia, podczas gdy jej rodzeństwo, Arya (Maisie Williams) i Robb (Richard Madden) wyraźnie należą do rodu Stark. Czy to był błąd? A może twórcy serialu próbowali naprowadzić nas na jakiś trop?

2/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
2/9

W 6. sezonie show ustaliliśmy, że jeśli Melisandre zdejmie swój naszyjnik, zacznie bardzo szybko się starzeć. Uważni fani przypomnieli sobie jednak, że w sezonie 4. widziano ją bez biżuterii podczas kąpieli. Prawdopodobnie był to tylko błąd, ale przecież wszechświat Gry o Tron jest pełen magii...

3/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
3/9

W sezonie 3. był odcinek, w którym Margaera Tyrell rozdaje zabawki sierotom. Podczas tej sceny możesz usłyszeć w tle powiadomienie o nowej wiadomości na telefonie.

4/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
4/9

Fotograf biorący udział w zdjęciach przypadkiem znalazł się na ekranie... Może nie mógł odmówić udziału w wystawnej uczcie w Winterfell? ;)

5/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
5/9

Qarth to ogromne miasto handlowe, najwyraźniej prowadzące interesy z przyszłością. No bo skąd się wzięły tam takie stylowe, nowoczesne balustrady?

6/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
6/9

Tej wpadki nie można nie zauważyć! Jak widzisz, pośród Nieskalanych (którzy nie wiążą się w związki) są też ludzie bardzo rodzinni. 

7/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
7/9

O tej scenie też było głośno... Widzowie zauważyli, że w kadrze jest auto! Twórcy serialu przyrzekali, że nie mogli do tego dopuścić. Kto więc stał za tym obrazkiem? To użytkownicy portalu Reddit opublikowali zdjęcie SUV-a z filmu o serialu, wydanym później przez HBO. W prawdziwym w odcinku faktycznie nie było samchodu.

8/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
8/9

Chociaż wierni fani serialu byli zrozpaczeni śmiercią Stannisa Baratheona, z łatwością dostrzegli ładowarkę komputera (lub inne podobne urządzenie), wyraźnie leżącą pod jego prawym kolanem.

9/9
screen Gra o Tron
Copyright @screen HBO
9/9

Twórcy wzięli przypadkową głowę z charakteryzatorni lub magazynu scenografów HBO i założyli ją na pal, nie zdając sobie sprawy, że przedstawia ona byłego prezydenta George W. Busha. To wyraźnie on, tylko z długimi włosami. HBO przeprosiło za gafę, a głowa Busha została usunięta z serialu dla wydawnictw DVD.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.