jamniki moda eko
Fot. Imax Tree/Free
VIVA! Eko

Projektanci w służbie planecie! Te ubrania i dodatki to hit

Jakie światowe marki tworzą modę eko?

Barbara Łubko 20 marca 2020 13:10
jamniki moda eko
Fot. Imax Tree/Free

Szaleni wizjonerzy, piewcy luksusu – designerzy – nie zapominają o swoim modowym DNA, ale robią wszystko, żeby ich projekty były eko! Prym wiedzie Stella McCartney, a w jej ślady idą kolejni. Warto ich śledzić.

STELLA MCCARTNEY

Córka eksbeatlesa Paula McCartneya i zdeklarowana wegetarianka. Stella McCartney pokazała swoją pierwszą kolekcję w Paryżu w październiku 2001 roku. W swoich projektach nie wykorzystuje naturalnych skór ani futer. Jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest widoczne we wszystkich kolekcjach i wpisuje się w misję marki jako odpowiedzialnej, uczciwej i nowoczesnej firmy.

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe, Imax Tree/Free

„Rzucamy wyzwanie i przekraczamy granice, aby tworzyć luksusowe produkty w sposób odpowiedni dla świata, w którym żyjemy dzisiaj i w przyszłości – pięknej i zrównoważonej. Bez kompromisów”.

RAG&BONE

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. Imax Tree/Free

Marka łączy odważną nowojorską estetykę z brytyjską skromnością. W 2017 roku firma nawiązała współpracę z Cotton Incorporated, aby wprowadzić program recyklingu dżinsów.

GABRIELA HEARST

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. Imax Tree/Free

Pochodząca z Urugwaju designerka swoją markę założyła w 2015 roku – od początku był to projekt w pełni oparty na zrównoważonym rozwoju.

EILEEN FISHER

Badź eko! Moda w wydaniu eko - VIVA! magazyn
Fot. mat.prasowe

Projektantka z Illinois w USA wykorzystuje tkaniny z recyklingu i naturalne barwniki. Zajrzyj na eileenfisher.com

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.