Xymena Borowiecka 6 sierpnia 2017 07:00
1/7
Copyright @Materiały prasowe NCLA
1/7

Jeśli odpowiednio zadbałaś o dłonie, stosując kuracje i odżywki, to najwyższy czas, by nadać swoim paznokciom odpowiedni kształt. Ważne, by pasował do twoich palców. Wybierając odpowiedni kształt paznokci musisz wziąć pod uwagę również ich praktyczność. Zaszaleć możesz wówczas, gdy paznokcie nie będą kolidowały z twoją pracą. Nie każdy zawód pozwala na odważny manicure w stylu gwiazd estrady.

Jeśli nie wiesz, jaki kształt będzie dla ciebie najlepszy, warto przyjrzeć się linii skórek przy dolnej krawędzi paznokcia. Bardzo często najbardziej dopasowany do dłoni kształt to taki, który naśladuje kształt linii skórek. Nie jest to jednak reguła, która sprawdzi się w każdym przypadku.

Oto najłatwiejsze w wykonaniu (i najpopularniejsze!) kształty:


Zaokrąglone

To ponadczasowy kształt paznokci, dzięki niemu uzyskasz naturalny efekt. Dobrze sprawdza się na krótkich paznokciach i pasuje do większości dłoni, lekko wysmuklając płytkę. Taki kształt jest bardzo praktyczny i wygodny, więc paznokcie z pewnością nie będą przeszkadzały ci w wykonywaniu codziennych czynności.

 

Owalne

Dłuższą wersją paznokci zaokrąglonych są owalne. Jeśli masz krótkie palce, to opcja dla ciebie! Niezwykle wysmuklają paznokcie i całe dłonie. W tym kształcie nadal wyglądają naturalnie i klasycznie. Dzięki zaokrąglonym krawędziom paznokcie będą mniej podatne na zadarcia i złamania.

 

Migdałki

Ostrzej zakończone paznokcie w tym sezonie nadal są trendy! Dzięki wydłużonemu kształtowi, dobrze wysmuklą krótkie i nieco pulchniejsze palce. Najlepiej prezentują się w długiej wersji, dlatego też przyzwyczajenie się do tego kształtu może zająć trochę czasu. Uchodzą często za bardzo seksowne i kobiece, ale nie do końca praktyczne, o czym musisz pamiętać! 

Kwadratowe

Ten kształt jest bardzo łatwy do osiągnięcia – wystarczy opiłować paznokcie na prosto, trzymając pilniczek prostopadle do palców. Niestety, z powodu ostro zakończonych krawędzi, paznokcie mają większą tendencję do łamania się, a lakier zdecydowanie szybciej odpryskuje. Najlepiej sprawdzą się na wąskich paznokciach i smukłych dłoniach. Najkorzystniej prezentują się, gdy są krótkie.

 

Squoval (zaokrąglone kwadraty)

Mianem squoval nazywa się paznokcie kwadratowe o zaokrąglonych krawędziach (od square – kwadrat i oval – owal). To jeden z najbardziej uniwersalnych kształtów, który sprawdzi się niemal na każdych dłoniach. To kompromis pomiędzy kształtem kwadratowym, a owalnym, który prezentuje się dobrze zarówno w wersji krótkiej, jak i nieco dłuższej.

 

Trumienki (coffin)
Są kwadratowe i delikatnie zwężone u dołu, więc swoim kształtem przypominają trumnę! Zwane są także ballerina shape. Uwielbiane przez posiadaczki długich paznokci, ponieważ można na dużej powierzchni wykonać prawdziwe cuda! Skusicie się?
 

Teraz możesz zajrzeć do galerii i sprawdzić, czym możesz ozdobić swoje paznokcie! Uwaga! To nie tylko lakiery... :)

Zobacz także: Znamy datę premiery kosmetyków Fenty Beauty! Rihanna zdradza szczegóły!

2/7
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Naklejki na paznokcie, ncLA, 59 zł (26 sztuk w opakowaniu) / Hello Kitty - 67 zł. 

 

 

3/7
Copyright @Materiały prasowe
3/7

4/7
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Lakier do paznokci Color Riche L’Huile, L’OREAL Paris, 25.59 zł.

5/7
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Lakier hybrydowy #LoVe by Maja Sablewska, MISTERO MILANO, 29,90 zł.

6/7
Copyright @Materiały prasowe
6/7

Lakier z teksturowym wykończeniem (koronka), AVON, 27 zł.

7/7
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Lakier do paznokci MiniMAX quick dry & long lasting, EVELINE, 6,69 zł. 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.