manicure
Fot. adobe.stock.com
Ze świata urody

7 rzeczy, które trzeba wiedzieć o hybrydzie!

Ten rodzaj manicure nie będzie miał już przed Tobą tajemnic!

Marta Cieplak 13 listopada 2019 16:30
manicure
Fot. adobe.stock.com

Manicure hybrydowy to prawdziwe wybawienie dla wszystkich aktywnych kobiet. Nieważne czy jesteś młodą mamą czy pracujesz zawodowo. Każda z nas marzy o idealnym manicure, który nie odpryśnie i nie straci blasku przez dwa tygodnie. I to właśnie gwarantuje nam hybryda. Co trzeba o niej wiedzieć?

Wszystko, co trzeba wiedzieć o hybrydzie

1. Hybryda jest supertrwała.

Dobrze nałożony lakier hybrydowy wytrzyma bez skazy nawet do 21 dni. Ale najczęściej po dwóch tygodniach widać już odrost i wtedy warto go zdjąć i wykonać nowy.

2. Gama kolorów jest niemal nieograniczona. 

Co sezon pojawiają się nowe kolekcje - każda z firm chce czymś zaskoczyć, więc jako klientka tylko na tym korzystasz! Do wyboru są wszystkie odcienie od beży przez pastele aż po neony. Do tego edycje specjalne – matowe, zmieniające kolor pod wpływem temperatury, mieniące się niczym kocie oko czy imitujące sweter! Plus pyłki i folie do zabawy w ozdabianie.

3. Hybrydę zakłada się dość szybko. 

W salonie trwa to około godziny. W domu... nawet i dwie, jeśli nie ma się dużej wprawy. Ale można się tego nauczyć. Najlepiej kupić zestaw startowy, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria wraz z lakierami oraz instrukcję krok po kroku. Polecam też na początek obejrzeć filmy instruktażowe na YouTube.

4. Lakier hybrydowy można zdejmować na dwa sposoby. 

Albo za pomocą wacików nasączonych acetonem, a potem patyczkami, albo frezerką. Ten drugi sposób wymaga perfekcyjnej ręki – jeden błąd i można mocno uszkodzić płytkę. Dlatego w domu korzystaj tylko z pierwszej metody!

5. Lakier hybrydowy można pomalować zwykłym lakierem!

Niewiele osób z tego korzysta, ale bywają sytuację, kiedy karminowy odcień lakieru po prostu jest nie na miejscu. Wtedy można na hybrydę nałożyć zwykły lakier, utrwalić go topem i gotowe! Potem zmywamy go klasycznie, ale zmywaczem bez acetonu, i znów możemy podziwiać czerwień! Co ważne, po takim zabiegu lakier hybrydowy nie staje się bardziej matowy ani mniej trwały. 

6. Paznokcie po hybrydzie potrzebują czasem regeneracji.

Dlatego dobrze jest robić przerwę co kilka miesięcy. Wtedy warto zainwestować w specjalne odżywki albo w manicure japoński, który fantastycznie wzmacnia płytkę. Po trzech zabiegach będzie jak nowa!

7. Hybryda może uczulać.

Lakier hybrydowy, jak każdy kosmetyk, może mieć składnik, na który jesteśmy uczulone (a czasem o tym nawet nie wiemy). Dlatego najbezpieczniej jest przeprowadzić próbę uczuleniową zanim zdecydujemy się na pełen manicure. 

Jak usunąć hybrydę krok po kroku?

Usuwanie wydaje się najtrudniejsze i jest to jeden z powodów, dla których wiele kobiet decyduje się na wizyty w salonie, a nie na samodzielne wykonywanie tego typu manicure. Faktycznie nie jest to taj proste jak usuwanie klasycznego lakieru, ale można się tego nauczyć bez szkody dla paznokci.

Potrzebne będą:

1. waciki kosmetyczne

2. folia aluminiowa

3. preparat do zdejmowania lakieru hybrydowego

4. patyczek albo specjalne kopytko ceramiczne

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

1. Delikatnie spiłuj paznokcie, a konkretniej nałożony na nie top.

2. Nasącz wacik preparatem do zdejmowania hybrydy, przyłóż go do paznokcia i owiń folią,

3. Poczekaj około 10 minut. Po tym czasie zdejmij folię.

4. Lakier będzie się lekko marszczył. Podważaj go za pomocą kopytka albo patyczka do momentu aż nie będzie go na płytce paznokcia. 

5. Jeśli nie uda ci się usunąć lakieru w całości, resztki delikatnie spiłuj.

Potem wystarczy wygładzić powierzchnię paznokci bloczkiem i gotowe. Możesz przystąpić do nałożenia kolejnego lakieru hybrydowego albo odżywki, jeśli planujesz regenerację paznokci. Proste, prawda? 

trendy manicure 2020
Fot. Adobe Stock

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.