mieszanie kosmetyków
Fot. stock.adobe.com
ZE ŚWIATA URODY

Poznaj whisking – technikę pielęgnacji, która łączy dwa zupełnie różne produkty!

Na czym to polega?

Ksenia Krasko 27 kwietnia 2019 10:56
mieszanie kosmetyków
Fot. stock.adobe.com

Nawet jeśli jeszcze o tym nie słyszałaś, wiedz, że whisking wkrótce stanie się prawdziwym hitem! Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o tej niezwykłej technice łączenia dwóch pozornie niepasujących do siebie produktów.

Co to jest whisking?

Whisking to technika uwielbiana przez wizażystów! Polega na łączeniu dwóch kosmetyków w celu stworzenia nowego, zdecydowanie bardziej spersonalizowanego produktu. Takie mieszanki mogą sprawdzać się znacznie lepiej niż nakładanie warstw, czyli technika zaimportowana z Japonii, która zaleca stosowanie serum, kremów, podkładów i pudrów w określonej kolejności.

skip care - minimalizm w kosmetyczce

Oto kombinacje whisking, które musisz wypróbować!

Witamina C + krem do twarzy

Kup fiolki witamin C i E w aptece, a potem dodaj kilka kropli do kremu do twarzy. Ta mieszanka pomoże zredukować ciemne plamy na skórze i ochroni cerę przed wolnymi rodnikami.

Krem do opalania z SPF + serum

Wymieszaj jedną kroplę serum nawilżającego z kremem do opalania. Otrzymasz teksturę, która nawilży Twoją skórę do perfekcji, jednocześnie chroniąc Cię przed słońcem.

Rozświetlająca baza + podkład

Makijaż będzie trzymał się zdecydowanie dłużej, a twarz będzie o wiele bardziej promienna, pomimo naturalnego efektu. Ta sprytna sztuczka jest wykorzystywana przez wielu makijażystów za kulisami pokazów mody!

Odżywka do włosów + oliwa z oliwek

Wymieszaj te dwa składniki i nałóż na umyte oraz wysuszone ręcznikiem włosy, a po pięciu minutach dokładnie spłucz. Szybko zauważysz efekt w postaci bardziej błyszczących i jedwabistych kosmyków.

Podkład + serum antyoksydacyjne

Wymieszaj jedną kroplę podkładu i jedną kroplę serum, aby uzyskać lekki, nawilżający, ochronny krem BB.

Mleczko oczyszczające + tonik

Wymieszaj je razem, jeśli chcesz szybko i dokładnie usunąć makijaż.  

flatlay kosmetyki
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.