Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 5 czerwca 2017 16:30
1/5
Surferskie fale
Copyright @Fotolia
1/5

Zmierzwione, lekko poskręcane włosy, tzw. beach waves, to fryzura idealna nie tylko na lato, ale i na wielkie wyjście. Efekt delikatnych loków możesz uzyskać na kilka sposobów i wcale nie musisz wydawać fortuny na fryzjera!

Najlepsze warianty

Włosy podatne na kręcenie

Jeśli twoje włosy naturalnie się kręcą, wystarczy, że jeszcze wilgotne podzielisz na kilka sekcji, zwiniesz w "ślimaczki" i przypniesz je na spinkami. Najlepiej odczekać aż wyschną same, wtedy efekt będzie bardziej naturalny. Ale można także spryskać je lakierem i wysuszyć suszarką. Jeśli zależy ci na natychmiastowym efekcie, w wilgotne włosy wetrzyj trochę pianki do włosów kręconych lub spryskaj je sprayem z wodą morską i po wysusz suszarką trzymając głowę w dół i ugniatając pasmo po paśmie.

Coś dla opornych

Posiadaczki prostych włosów też nie są na straconej pozycji, choć wykonanie takiej fryzury zajmie im trochę więcej czasu. Oto nasze wskazówki:

1. Jeszcze wilgotne włosy spryskaj sprayem z solą morską od połowy długości. Aby nadać fryzurze objętości, susz włosy głową w dół, przeczesując je palcami.

2. Potem zakręć pojedyncze pasma lokówką lub prostownicą i roztrzep je palcami. Mają wyglądać niedbale.

3. Gdy efekt będzie zadowalający, jeszcze raz sięgnij po produkty do stylizacji z solą morską. Rozpyl;one na włosach spowodują, że kosmyki będą lekko usztywnione, a fale podkręcone. Nie używaj jednak za dużo produktu, by nie obciążać włosów!

4. Uwaga! Dla zwiększenia trwałości fryzury, możesz użyć odrobiny lakieru do włosów. Spryskuj fale krótkimi seriami, zachowując odległość ok. 20 cm.

I gotowe! Najlepsze spraye z solą morską znajdziesz w naszej galerii!

2/5
Sól morska w sprayu, TONI&GUY, 39,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
2/5

3/5
Spray Efekt mokrych włosów, MARION, 7 zł
Copyright @mat.prasowe
3/5

4/5
Spray do włosów Beach Girl, GOT2B, 18,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
4/5

5/5
Spray do włosów Sea Salt Beach Look, Schwarzkopf, 23 zł
Copyright @Materiały prasowe
5/5

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…