Marta Cieplak, Xymena Borowiecka 5 czerwca 2017 16:30
1/5
Surferskie fale
Copyright @Fotolia
1/5

Zmierzwione, lekko poskręcane włosy, tzw. beach waves, to fryzura idealna nie tylko na lato, ale i na wielkie wyjście. Efekt delikatnych loków możesz uzyskać na kilka sposobów i wcale nie musisz wydawać fortuny na fryzjera!

Najlepsze warianty

Włosy podatne na kręcenie

Jeśli twoje włosy naturalnie się kręcą, wystarczy, że jeszcze wilgotne podzielisz na kilka sekcji, zwiniesz w "ślimaczki" i przypniesz je na spinkami. Najlepiej odczekać aż wyschną same, wtedy efekt będzie bardziej naturalny. Ale można także spryskać je lakierem i wysuszyć suszarką. Jeśli zależy ci na natychmiastowym efekcie, w wilgotne włosy wetrzyj trochę pianki do włosów kręconych lub spryskaj je sprayem z wodą morską i po wysusz suszarką trzymając głowę w dół i ugniatając pasmo po paśmie.

Coś dla opornych

Posiadaczki prostych włosów też nie są na straconej pozycji, choć wykonanie takiej fryzury zajmie im trochę więcej czasu. Oto nasze wskazówki:

1. Jeszcze wilgotne włosy spryskaj sprayem z solą morską od połowy długości. Aby nadać fryzurze objętości, susz włosy głową w dół, przeczesując je palcami.

2. Potem zakręć pojedyncze pasma lokówką lub prostownicą i roztrzep je palcami. Mają wyglądać niedbale.

3. Gdy efekt będzie zadowalający, jeszcze raz sięgnij po produkty do stylizacji z solą morską. Rozpyl;one na włosach spowodują, że kosmyki będą lekko usztywnione, a fale podkręcone. Nie używaj jednak za dużo produktu, by nie obciążać włosów!

4. Uwaga! Dla zwiększenia trwałości fryzury, możesz użyć odrobiny lakieru do włosów. Spryskuj fale krótkimi seriami, zachowując odległość ok. 20 cm.

I gotowe! Najlepsze spraye z solą morską znajdziesz w naszej galerii!

2/5
Sól morska w sprayu, TONI&GUY, 39,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
2/5

3/5
Spray Efekt mokrych włosów, MARION, 7 zł
Copyright @mat.prasowe
3/5

4/5
Spray do włosów Beach Girl, GOT2B, 18,99 zł
Copyright @Materiały prasowe
4/5

5/5
Spray do włosów Sea Salt Beach Look, Schwarzkopf, 23 zł
Copyright @Materiały prasowe
5/5

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…