toasted coconut włosy, uroda
Fot. instagram.com/kayluhskolors
ZE ŚWIATA URODY

Obalamy najpopularniejsze mity na temat pielęgnacji włosów!

Czy zimna woda naprawdę powoduje, że błyszczą?

Ksenia Krasko 26 kwietnia 2019 12:30
toasted coconut włosy, uroda
Fot. instagram.com/kayluhskolors

Istnieje tak wiele mitów na temat pielęgnacji włosów! Specjalnie dla Ciebie obalamy największe z nich i podpowiadamy, co jest prawdą!

Najpopularniejsze mity o pielęgnacji włosów

Częste cięcie włosów powoduje ich szybszy wzrost

Tak, to prawda! I chociaż chodzi tu o mieszki włosowe na skórze głowy, postrzępione i rozdwojone końcówki sprawiają, że włosy wyglądają na cieńsze. Częste wizyty u fryzjera być może nie przyspieszą samego wzrostu, ale szybko zauważysz, że Twoje kosmyki wyglądają zdrowiej.

Powinnaś często zmieniać szampon

Fałsz! Twoje włosy nie przyzwyczajają się do szamponu, to Ty przyzwyczajasz się do jego efektów. Warto jednak dopasowywać szampony i odżywki do pór roku, zmieniać je w miarę starzenia i wybierać specjalne produkty, jeśli farbujesz włosy.

Mycie zimną wodą powoduje, że włosy stają się bardziej błyszczące

Chociaż jest w tym odrobina prawdy, musiałabyś korzystać z bardzo (bardzo!) zimnego prysznica, aby zauważyć różnicę. Ponieważ Twoje włosy nie zawierają żywych komórek, w rzeczywistości nie reagują na zimną lub gorącą wodę, ale lodowata sprawi, że będą odbijać światło.

grzybowe włosy
Fot. Adobe Stock

Jeśli wyrwiesz jeden siwy włos, dwa odrosną w tym samym miejscu

To mit! Wyrywanie włosów rzeczywiście pozbędzie Cię siwizny, ale tylko tymczasowo. Cebulka wciąż żyje, więc wytworzy kolejny włos, aby zastąpić ten, którego się pozbyłaś – ale tylko jeden! Kolejne dobre wieści? Nowy włos może być nieco mniej siwy niż poprzednik.

Nie wolno farbować włosów w ciąży

Fałsz! Tylko niewielka ilość farby zostaje wchłonięta przez skórę, dlatego bez obaw możesz zająć się  odrostami. Trwałe i półtrwałe farby do włosów są całkowicie bezpieczne i nie zawierają żadnych toksyn ani substancji chemicznych, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Mycie szamponem sprawia, że włosy są jeszcze bardziej rzadkie

Nie jest to prawda! Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przerzedzonych włosów, jest rzadsze mycie, ponieważ do wzrostu potrzebują czystego, pozbawionego zanieczyszczeń środowiska.

Karbowane włosy
Fot. instagram.com/amazbraids/

Olejki są bezużyteczne, jeśli włosy są tłuste

Eksperci wciąż starają się obalić ten mit! Olejki są absolutnie w porządku, jeśli chodzi o Twoje włosy – dodadzą im blasku i dobrze wpłyną na rozdwojone końcówki. W przeciwieństwie do innych produktów, nie pozostają na powierzchni włosów, ale pielęgnują je od środka.

Należy czesać włosy 100 pociągnięciami dziennie

Jest to jeden z największych mitów! Twoje włosy naprawdę nie potrzebują 100 pociągnięć dziennie, a wręcz powinnaś tego unikać. Używaj grzebienia o szerokim zębie, nie ciągnij i nie szarp podczas szczotkowania, czesania lub stylizacji. Stosuj też odżywki nawilżające, aby usunąć uporczywe kołtuny.

Łupież jest oznaką suchej skóry głowy

To prawda. Jednak pamiętaj, że chociaż łupież jest jedną z przyczyn suchej skóry głowy, te dwie przykrości niekoniecznie muszą być ze sobą powiązane. Medyczne choroby skóry, takie jak łupież, łuszczyca i zapalenie skóry, są spowodowane nadmiernym wytwarzaniem sebum, a nie suchością.  

sposoby na puszące się włosy
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.