One naprawdę działają!

Marta Cieplak 25 lutego 2021 14:30

Pewnego dnia spojrzałaś w lustro i zauważyłaś, że masz drugi podbródek? To wcale nie wina dodatkowych kilogramów po kwarantannie, ale starzenia się skóry. Z czasem traci ona swoją elastyczność i skóra zaczyna powoli zwisać. Stąd właśnie słynne chomiki i znienawidzony przez kobiety drugi podbródek. Jak sobie z nim radzić? Oto najskuteczniejsze metody na jego szybkie ujędrnienie!

Jak pozbyć się chomików i drugiego podbródka?

Drugi podbródek to przede wszystkim wina genów, ale także tego, jaki tryb życia prowadzimy. Brak ruchu, wiele godzin spędzonych przed komputerem, gdzie opuszczamy głowę nad klawiaturę lub wpatrywanie się w smartfona, niestety przynoszą takie rezultaty. Co wtedy robić?

Zacznij od ćwiczeń i masażu. Podstawowe ćwiczenia to poruszanie głową na boki oraz w dół i w górę. Należy je wykonywać w kilku seriach po 20 powtórzeń. Pomocne będzie także wymawianie na głos głosek: a, e, i, o, u, y. Takie ćwiczenie świetnie trenuje dolną partię twarzy.

W wypadku gdy zauważymy tworzący się drugi podbródek warto do swojej rutyny wprowadzić także masaże rollerami (przy codziennym nakładaniu serum na twarz, szyje i dekolt) oraz masażerami z mikroprądami, np. od Foreo. To taki domowy fitness twarzy, który stosowany regularnie naprawdę przynosi świetne rezultaty. Masaże te wykonujemy zawsze od dekoltu w górę. Dłońmi można także skórę delikatnie oklepywać.

Doskonałym uzupełnieniem codziennej rutyny są także maski ujędrniające szyje, dekolt i właśnie linię podródka. Te najprostsze to klasyczne maski w postaci kremu nakładanego na skórę, który należy zmyć po kilkunastu minutach. Bardziej zaawansowane i skuteczniejsze są te w płachtach, które zakłada się pod szyję, a potem na uszy!

Wiemy, że wygląda to zabawnie, ale dzięki temu skóra faktycznie pięknie się napina. Pamiętajmy jednak, by nie stosować ich tylko jak kosmetyków bankietowych co jakiś czas, ale regularnie - najlepiej raz, dwa razy w tygodniu.

W naszej galerii znajdziesz przetestowane przez nas modele! 

1/6
maseczki liftingujące szyję i drugi podbródek wishful
Copyright @materiały prasowe
1/6

Wegańska maseczka modelująca podbródek na tkaninie Chin Lift Sculpting Sheet Mask, WISHFUL, 39 zł/Sephora.pl. 

2/6
maseczki na podbródek magic stripes
Copyright @materiały prasowe
2/6

Maseczka liftingująca policzki Chin&Cheek, MAGIC STRIPES, ok. 260 zł/5 szt. 

3/6
maseczki liftingujące szyję i drugi podbródek skederm
Copyright @materiały prasowe
3/6

Maska redukująca drugi podbródek Cica Lifting Band, SKEDERM, 169 zł/Hair2go.pl 

4/6
maseczki liftingujące szyję i drugi podbródek purederm
Copyright @materiały prasowe
4/6

Modelująca maska na podbródek Miracle Shape-Up Mask, PUREDERM, 17,99 zł. 

5/6
maseczki liftingujące szyję i drugi podbródek l'biotica
Copyright @materiały prasowe
5/6

Maska liftingująca do twarzy, szyi i dekoltu Lifting Mask 3 in 1, L'BIOTICA, ok. 6 zł. 

6/6
maseczki liftingujące szyję i drugi podbródek dermomask
Copyright @materiały prasowe
6/6

Maseczka redukująca drugi podbródek, DERMOMASK, ok. 8 zł. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?