świąteczne paznokcie
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Jak zrobić świąteczne wzory na paznokciach?

Zadbaj o idealny manicure na Boże Narodzenie!

Aleksandra Charzewska 22 grudnia 2018 15:30
świąteczne paznokcie
Fot. Adobe Stock

Jak wygląda idealny świąteczny manicure? Według niektórych jest nim klasyczny, czerwony lakier. Inni jednak wolą nieco bardziej poszaleć i decydują się na malowanie wzorków paznokciach. Możesz zdecydować się na urocze śnieżynki, złote gwiazdki lub zainspirować świątecznymi cukierkami. Jak stworzyć idealny bożonarodzeniowy manicure w kilku krokach? Sprawdź nasze propozycje!

Śnieżynki

świąteczne paznokcie
Fot. Adobe Stock

Do wykonania idealnych śnieżynek potrzebujesz lakieru w ulubionym kolorze (świetnie będą prezentowały się granat, czerwień lub złoto), białego lakieru i sondy do paznokci z cienką końcówką (kupisz ją w sklepie kosmetycznym za kilka złotych). 
Krok 1: Dwukrotnie pomaluj paznokcie wybranym przez siebie lakierem bazowym, który będzie tłem dla białych śnieżynek.
Krok 2: Za pomocą sondy i białego lakieru zacznij malować na paznokciu kreski. Najpierw namaluj na paznokciu jedną prostą linię.
Krok 3: Na powstałej linii ale poziomo namaluj znak X.
Krok 4: Pomiędzy długimi ramionami śnieżynki domaluj krótsze kreski.
Krok 5: Do powstałych linii (długich i krótkich), z obu stron domaluj kilka pochyłych kresek.
Krok 6: Pomaluj paznokcie lakierem utrwalającym. Dobrze będzie wyglądał taki, który zawiera w sobie małe, połyskujące drobiny.

Świąteczne cukierki

świąteczne paznokcie
Fot. Adobe Stock

Wykonanie wzoru inspirowanego świątecznymi cukierkami jest naprawdę proste! Do zdobienia niezbędne będą lakiery w dwóch kolorach: białym i czerwonym oraz sonda z cienką końcówką (kupisz ją w sklepie kosmetycznym za kilka złotych).

Krok 1: Pomaluj paznokcie czerwonym lakierem.   
Krok 2: Za pomocą białego lakieru i sondy namaluj na paznokciach linie (po przekątnej) w równych odstępach. Będą wyglądały ładnie zarówno na jednym, jak i na wszystkich paznokciach.                                  
Krok 3: Pomaluj paznokcie lakierem utrwalającym manicure.

Gwiazdki

świąteczne paznokcie
Fot. instagram.com/nailsbyharlig

Jeżeli malowanie prac plastycznych nigdy nie sprawiało Ci trudu, ten manicure wykonasz z łatwością! Jeśli jednak wolisz nie polegać na swoich własnych umiejętnościach zaopatrz się w specjalny stempel i metalowe blaszki do tworzenia wzorów (kupisz je w sklepie kosmetycznym). Do jego wykonania niezbędne będą lakiery w dwóch kolorach: jeden bazowy, drugi do zdobień.

Krok 1: Pomaluj paznokcie lakierem bazowym.                                                                                                      
Krok 2: Innym kolorem namaluj na paznokciach gwiazdki lub przenieś je z blaszki za pomocą stempla (najlepiej będą prezentowały się niepoukładane).                                                                                                   
Krok 3: Pomaluj paznokcie lakierem utrwalającym.

I gotowe! Jak widzisz wykonanie świątecznych wzorków na paznokciach nie jest skomplikowane, a wprawi Cię w świąteczny nastrój i będzie doskonałym uzupełnieniem bożonarodzeniowej stylizacji. Na który wzór zdecydujesz się w tym roku?   

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.