Andie MacDowell siwe włosy
Fot. Dominique Charriau/WireImage/Getty Images
Ze świata urody

Córki Andie MacDowell są największymi fankami jej naturalnie siwych włosów!

„Wyglądasz w nich niesamowicie”, mówią z dumą!

Marta Cieplak 20 października 2021 14:30
Andie MacDowell siwe włosy
Fot. Dominique Charriau/WireImage/Getty Images

Andie MacDowell zadebiutowała w siwych włosach na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. I zrobiła to wbrew radom swojego agenta, który uważał to za bardzo złe posunięcie. Gwiazda jednak postawiła na swoim. I wygrała! O jej fryzurze mówili wtedy wszyscy i do dziś Andie ma świetną passę – na Netflixie furorę robi serial Maid, gdzie MacDowell gra ze swoją córką, Margaret Qualley. W ostatnich miesiącach pojawiła się też na dwóch okładkach Vogue. Jak widać, siwizna wcale jej nie zaszkodziła. A co o jej siwych włosach myślą dorosłe już córki gwiazdy? Czy od początku popierały jej pomysł na naturalność?

ZOBACZ TAKŻE: Te gwiazdy przyznają się do siwych włosów! Widzieliście ich odrosty?

Andie MacDowell w siwych włosach - co na to córki?

Wbrew temu, że może to wyglądać na mocny chwyt marketingowy, okazuje się, że look z siwymi włosami wcale nie był zaplanowany. To po prostu efekt lockdownu z powodu koronawirusa: Andie MacDowell, jak wszyscy na świecie, po prostu nie mogła wychodzić z domu, a więc także chodzić do fryzjera... Na początku nie była jednak przekonana do takiego typu fryzury. Ale jej córki, Margaret Qualley i Rainey Qualley przekonały ją do tego pomysłu mówiąc, że wygląda niesamowicie i odważnie: 

To było pokrzepiające widzieć tak pozytywną reakcję, ponieważ na początku miałam pewne opory przed tym pomysłem, przyznała w rozmowie z InStyle.

Andie MacDowell przyznaje, że kosztowało ją to dużo odwagi, by zaakceptować swój wiek i to, jak wygląda bez farbowanych włosów. „To jest dokładnie to, co robię. Wchodzę w to bez wstydu i czuję się dobrze" - kontynuuje aktorka, którą możemy oglądać teraz w serialu Maid w roli szalonej artystki i matki głównej bohaterki.

siwa Andie MacDowell w serialu Maid Netflix
Fot. icardo Hubbs / ?Netflix / Courtesy Everett Collection

Jak Andie MacDowell dba o swoje siwe włosy?

Okazuje się, że choć gwiazda nie musi chodzić teraz regularnie na koloryzację do salonu fryzjerskiego, to pielęgnacja takich włosów wcale nie jest łatwa. Po pierwsze, siwe włosy szybko tracą swój zimny odcień i stają się lekko żółte, dlatego jednym z ulubionych kosmetyków Andie MacDowell jest fioletowa odżywka tonująca (zazwyczaj na opakowaniu takiego szamponu znajdziesz adnotację, że jest do blondu lub właśnie do siwych włosów).

ZOBACZ TAKŻE: Jak uzyskać chłodny odcień blondu?

Ale to nie wszystko. Andie ma naturalnie kręcone włosy, które łatwo się plączą i puszą, a teraz, gdy ich nie farbuje, są jeszcze trudniejsze w pielęgnacji. Gwiazda znalazła na nie jednak sposób: „Wylewam wiadra odżywki na moje włosy. Nie używam nawet szamponu, ale nie sugerowałabym tego nikomu, kto nie ma kręconych włosów”. Taka metoda jest rzeczywiście popularna wśród influencerek z branży beauty. Można także stosować wariant OMO, czyli stosowania kosmetyków w następującej kolejności: odzywka, szampon, odżywka. To zapobiega nadmiernemu wysuszaniu się włosów. A kiedy Andie MacDowell nie jest akurat na planie, często odżywkę stosuje w jeszcze bardziej ekstremalny sposób:

Po prostu nakładam odżywkę i zostawiam ją na całą noc, wyznała w magazynie People.

Jeśli też masz taki pomysł na maksymalne odżywienie włosów, możesz kupić specjalny turban lub czepek, który zapobiegnie osadzaniu się produktu na poduszce! Polecamy też jedwabną poszewkę do spania, która zapobiegnie puszeniu się włosów. Taką samą, jaką stosowała Jackie Kennedy

Prawda, że Andie MacDowell świetnie wygląda w siwych włosach? Ciekawe, czy za jej przykładem pójdą teraz kolejne dojrzałem gwiazdy Hollywood...  

Andie MacDowell siwe włosy Cannes
Fot. Daniele Venturelli/WireImage/Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.