flapper bob
Fot. adobe.stock.com
Metamorfozy gwiazd

Flapper bob będzie hitem wiosny? Taką fryzurę z grzywką nosi już Millie Bobby Brown

W uczesaniu w stylu retro aktorka z serialu "Stranger Things" wygląda doskonale

Marta Cieplak 24 stycznia 2022 12:30
flapper bob
Fot. adobe.stock.com

Millie Bobby Brown zdecydowała się na radykalną zmianę fryzury – po dłuższych kosmykach nie ma śladu. Teraz gwiazda znana z serialu Stranger Things ma krótkiego boba z grzywką, nazywanego flapper bob. To ukłon w stylu fryzur z lat 20 i 30 XX wieku. Jak w nim wygląda? I czy taka fryzura ma szansę stać się hitem wiosny 2022? Naszym zdaniem na pewno.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda serialu Stranger Things Millie Bobby Brown ma swoja linię kosmetyków wegańskich!

Millie Bobby Brown we fryzurze z grzywką flapper bob

Millie Bobby Brown zdobyła sławę rola w serialu Stranger Things, w którym była obcięta niemal na łyso. Potem dość szybko zapuściła włosy i nosiła proste kosmyki sięgające nawet do połowy pleców. Jednak znów przyszedł czas na zmianę. Tym razem Millie Bobby Brown zainspirowała się stylem retro z początków XX wieku i wybrała uczesanie flapper bob, czyli krótkiego boba z długą, prostą grzywką. Musimy przyznać, że wygląda w nim uroczo.

„Millie bardzo chciała wypróbować nową, krótką fryzurę i włożyła wiele wysiłku w znalezienie inspiracji z odniesieniami do stylu vintage” – powiedział autor tej fryzury, Pete Burkill, w rozmowie z amerykańskim magazynem Glamour.

Faktycznie takie właśnie uczesanie było niezwykle modne w latach 20 i 30 XX wieku – obcięte w ten sposób kobiety uchodziły za wyzwolone i bardzo nowoczesne. Dziś, taka długość włosów nikogo już nie dziwi, ale jest za to dowodem na to, że wiemy, jakie trendy są aktualnie najmodniejsze. Bob będzie bowiem według wszelkich prognoz najpopularniejszą fryzurą całego roku 2022.

ZOBACZ TAKŻE: Bob to najmodniejsza fryzura jesieni. A do tego daje wiele możliwości!

Flapper bob wyróżnia się tym, że włosy obcięte są dość krótko, co daje tzw. pudełkowy kształt. Grzywka może być długa i prosta albo wywinięta na szczotce jak u Millie.

Jak widać to uczesanie równie dobrze komponuje się z dziewczęcym, jak i bardziej kobiecym i zdecydowanym w kolorze makijażem. Do tego flapper bob świetnie wygląda w zestawieniu ze spinkami i opaskami, które w kilka sekund potrafią zmienić jego codzienny charakter na bardziej nowoczesny.

Zobaczcie jeszcze kilka inspiracji z Instagrama. Może już warto umówić się do fryzjera? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.