VIVA! VIDEO

Naukowcy alarmują: cukier powoduje zmarszczki! 

Czy można z tym walczyć? Odpowiadamy!

Artykuł sponsorowany 24 stycznia 2020 15:45

Na kondycję naszej skóry oraz tempo jej starzenia wpływa wiele czynników. Dzielimy je na wewnętrzne - uwarunkowane genetycznie, na które nie mamy żadnego wpływu oraz zewnętrzne - zależne w dużej mierze od nas. To, jaki prowadzimy tryb życia, czy uprawiamy sport, wysypiamy się i z czego składa się nasza dieta determinuje wiele procesów zachodzących w organizmie - także tych, których efekty widać na twarzy. Jeśli więc marzysz o tym, aby jak najdłużej cieszyć się gładką, młodo wyglądającą cerą, powinnaś wziąć pod lupę... cukier i słodycze!  Dlaczego to takie ważne?

Jak cukier wpływa na proces starzenia?

Według wielu badań, cukry aż w 40% odpowiadają za szybsze starzenie się skóry oraz powstawanie przebarwień. Proces ten nazywa się glikacją i uwarunkowany jest... naszymi nawykami. 

W komórkach organizmu, również w komórkach skóry, proces glikacji odbywa się nieustannie. Jednak, pod wpływem produktów żywnościowych, takich jak węglowodany czy cukier, może ulegać przyspieszeniu. Powstają wówczas tzw. A.G.E. (Advanced Glycation Endproducts), czyli związki cukru i białek, które zasładzają skórę przyspieszając procesy starzenia. Zaobserwowano, że włókna kolagenowe i elastynowe ulegają wówczas sklejeniu pod wpływem zasłodzenia, a także tracą swoją wytrzymałość i elastyczność. W rezultacie, osłabia się struktury skóry - dochodzi do powstania nowych zmarszczek, nadmiernego wysuszenia i utraty naturalnego blasku.

Cukier to, obok palenia papierosów i promieni UV, główny czynnik przedwczesnego starzenia się skóry - mówi dr med. Susanne von Schmiedeberg.

Zdjecie dr Suzanne
Fot. Materiały prasowe

Ekspertka medycyny przeciwstarzeniowej, dr med. Susanne von Schmiedeberg od wielu lat z pasją poszukiwała środka, który pozwoli na zachowanie pięknego ciała i zdrowej skóry na dłużej. I... udało się! 

Dzięki dogłębnym badanim naukowym odkryła związek L-Carnosine - substancję aktywną, która w sposób możliwy do zaobserwowania redukuje powstawanie A.G.E., a tym samym spowalnia proces starzenia się skóry. 

Kosmetyki Derma Cosmetics - przełomowa pielęgnacja dr med. Susanne von Schmiedeberg

Efektem działania Susanne w duchu anti-sugar & anti-aging jest marka dermokosmetyków Derma Cosmetics. W składzie preparatów znalazła się oczywiście L-Carnosine, która przyczynia się do odnowy komórek, a także stabilizuje i chroni błonę komórkową przed stresem oksydacyjnym oraz inwazją wolnych rodników.

Podstawą pielęgnacji anti-sugar według dr von Schmiedeberg jest krem L-Carnosine Anti-A.G.E. dla skóry suchej lub wrażliwej, który zmniejsza zasłodzenie komórek, jak również widoczne spowolnienia proces starzenia i redukuje zmarszczki. Krem w wersji dla skóry suchej intensywnie i długotrwale nawilża. Ten przeznaczony skórze wrażliwej zawiera natomiast Beta-Glucan - związek organiczny, znany z właściwości łagodzących i wzmacniających barierę ochronną naskórka.

Dermacosmetics - Douglas
Fot. Materiały prasowe

Pielęgnację uzupełnia krem pod oczy L-Carnosine Anti-A.G.E., stworzony z myślą o wrażliwych okolicach oczu. Dzięki skoncentrowanej formule szybko i skutecznie redukuje opuchliznę i zmarszczki oraz ujędrnia delikatne okolice oczu. 

Wśród kosmetyków Derma Cometics znalazły się również te wprost stworzone do zadań specjalnych. Power Serum to wyjątkowe połączenie niskomolekularnego kwasu hialuronowego oraz znanych ze swojej skuteczności składników aktywnych. Dostępne jest w czterech wariantach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry: 

Power Serum GLOW - dzięki zawartości witaminy C i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego, zwalcza negatywny wpływ stresu oksydacyjnego, wyrównuje koloryt cery i dodaje skórze zdrowego blasku,

Power Serum FIRMING z neuroprzekaźnikiem EGF stymuluje odnowę skóry, wygładza ją oraz intensywnie i długotrwale nawilża,

Power Serum LIFTING - stworzone na bazie retinolu redukuje linie mimiczne i zmarszczki, sprawiając, że skóra wygląda świeżo i młodo,

Power Serum CALMING z ekstraktem z zielonej herbaty, uspokaja podrażnioną skórę i przywraca jej równowagę.

Dermacosmetics - Douglas
Fot. Materiały prasowe

Co istotne,  Susanne von Schmiedeberg zadbała, by po jej kosmetyki mogła siegnąć każda z nas. Wszystkie produkty Derma Cometics są bowiem wegańskie i bezglutenowe, jak również wolne od silikonów, oleju mineralnego, PEG oraz parabenów.

Marka Derma Cosmetics od dr Susanne von Schmiedeberg dostępna jest wyłącznie w perfumeriach Douglas. 

Artykuł powstał z udziałem perfumerii Douglas.

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.