I mówią im: dość! W ten sposób wspierają akcję #StayYourself

Marta Cieplak 23 czerwca 2020 15:30

Filtry do zdjęć i aplikacje, które poprawiają delikatnie urodę to coś, co znają już chyba wszyscy. I nie ma nic złego w tym, że chcemy lekko zmienić kolor fotografii albo minimalnie wygładzić czy rozświetlić skórę. Niestety powstają kolejne apki, które zupełnie zmieniają rysy twarzy. Do tego stopnia, że nawet znaną osobę trudno jest na nich od razu rozpoznać! A to z kolei sprawia, że korzystające z nich, albo oglądające przerobione już zdjęcia, kobiety wpadają w depresję, bo nie są w stanie wyglądać tak doskonale w rzeczywistości.

Niebezpieczne aplikacje zmieniające rysy twarzy

To zjawisko mocno zaniepokoiło znaną makijażystkę gwiazd, Martę Gąskę. Postanowiła zapoczątkować akcję #StayYourself Zostań Sobą, która pokazuje na przykładzie znanych aktorek, jak bardzo ten efekt jest nierzeczywisty i jak ważne jest, by zaakceptować siebie. Za ich zgodą przerobiła zdjęcia z Instagrama i efekt jest porażający. Nagle znane nam twarze wyglądają zupełnie inaczej. Mają sztucznie powiększone oczy, kości policzkowe, a nawet dodane... uśmiechy!

Co ciekawe Marta Gąska zorientowała się jak niebezpieczne są te aplikacje, gdy kobiety zaczęły przychodzić i prosić o podobny efekt za pomocą makijażu. Kompletnie nie rozumiały, że to niemożliwe do wykonania. Zaczęli też odzywać się mężczyźni, którzy umawiali się na randki z dziewczynami, które widzieli jedynie na zdjęciach. I potem, w rzeczywistości, czuli się po prostu oszukani!

Postanowiłam stworzyć akcję #StayYoursel Zostań Sobą, bo zrozumiałam, że to, co dzieje się na Instagramie i to przekłamywanie rzeczywistości przybrało trochę za duże rozmiary. Zaczęły pisać do mnie kobiety jak wykonać taki makijaż i na jakie pójść szkolenie, by osiągnąć takie efekty. Korzystaąc z tych aplikacji wpędzamy w kompleksy siebie i wszystkich wkoło. A jest to absolutnie bez sensu, bo tak rzeczywistość nie wygląda.

Warto dodać, że korzystanie z tego typu apek jest niebezpiecznie wciągające. Przyznała to nawet Grażyna Wolszczak, która zobaczyła to, jak Marta przerobiła jej zdjęcie i była zachwycona efektem. Bo przecież każdy z nas chciałby wyglądać młodziej, piękniej, po prostu bardziej atrakcyjnie. Ale trzeba mieć świadomość, że to tylko i wyłącznie wirtualna rzeczywistość, bardzo daleka od tej, którą mamy na co dzień! Dlatego Marta Gąska apeluje razem z gwiazdami, by wszyscy, którzy z tych aplikacji korzystają, dobrze się nad tym zastanowili.

A teraz zapraszamy Was do wyjątkowej galerii z przerobionymi zdjęciami gwiazd, na których dokładnie widać, jak bardzo aplikacje potrafią zmienić rysy twarzy! 

1/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-marta-gaska
Copyright @Instagram@makeupmartagaska
1/9

Marta Gąska zaczęła testować aplikację na sobie, a potem poprosiła o pomoc gwiazdy. Oto znane aktorki i prezenterki, które zgodziły się na przerobienie swoich zdjęć na potrzeby akcji #StayYourself!

2/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-joanna-koroniewska
Copyright @Instagram@joannakoroniewska
2/9

Joanna Koroniewska na zdjęciu przerobionym już właściwie nie przypomina samej siebie...

3/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-malgorzata-ohme
Copyright @Instagram@gosiaohme
3/9

Małgorzata Ohme ma wysmuklony nos, powiększone oczy, a nawet wydłużone rzęsy!

4/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-edyta-herbus-jak-wyglada
Copyright @Instagram@edytaherbus
4/9

Edyta Herbuś jak po photoshopie

5/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-joanna-koroniewska-jak-wyglada
Copyright @Instagram@joannakoroniewska
5/9

Joanna Koroniewska jak po operacji plastycznej. A to tylko efekt aplikacji...

6/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-sylwia-gliwa-jak-wyglada
Copyright @Instagram@sylwia_gliwa
6/9

Sylwia Gliwa przed i po. Poznalibyście ją?

7/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-daria-ladocha
Copyright @Instagram@darialadocha
7/9

Daria Ładocha też wygląda jak młodsza i mniej naturalna wersja siebie

8/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-edyta-herbus-3
Copyright @Instagram@edytaherbus
8/9

Edyta Herbuś znów z nienaturalnie „wyprasowaną” twarzą.

9/9
aplikacja-zmieniajaca-rysy-twarzy-sylwia-gliwa
Copyright @Instagram@sylwia_gliwa
9/9

Sylwia Gliwa i jej „ulepszony klon” za sprawą jednej z aplikacji...

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.