STYL ŻYCIA

W Huntington Beach w Kalifornii mogliśmy podziwiać surfujące… psy!

To już 10 edycja tych specyficznych zawodów

Gabriela Łaskowska 3 października 2018 17:32
surfujace psy
Fot. EAST NEWS

Surf City Surf Dog to międzynarodowy konkurs surferski, w którym udział biorą nasi czworonożni przyjaciele. Te niecodzienne zawody sportowe miały miejsce w ostatni weekend.

Jak wyglądają zawody?

Każdy z psich surferów miał 12 minut, aby zachwycić jurorów. Zawodnicy oceniani byli za pewność stania na desce, długość utrzymania się na niej, ogólnych zdolności do surfowania i ewentualne dodatkowe tricki. Uczestnicy podzieleni byli na 3 grupy. Do pierwszej zaliczały się pieski surfujące solo, do drugiej pary zwierzaków, a do trzeciej zespoły składają się z psa i człowieka. Zwierzęta nie tylko brały udział w samym surfowaniu, ale również woskowały i przygotowywały deski do pływania! Oczywiście z drobną pomocą swoich właścicieli.

Są bardzo popularne!

W trakcie wszystkich dziesięciu edycji, udział w nim wzięło ponad 500 psów z całego świata, głównie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Kanady! Na plaży nigdy nie brakuje też widowni. Widać, że konkurs cieszy się niemałą popularnością. Źródła podają, że w tym roku nie wyłoniono zwycięzcy. Ale w tych zawodach z pewnością nie o zwycięstwo chodzi. Atmosfera, jaka tam panuje i niepowtarzalny widok zwierząt w kapokach, biegających po piasku, są już wystarczająco dużo atrakcją.

To wyjątkowe sportowe wydarzenie, obejmuje nie tylko zawody psich surferów. Nastawione jest dodatkowo na pomoc charytatywną. Wspiera takie organizacje jak French Bulldog Rescue Network, Westie Rescue of Orange County, Golden Retriever Rescue, Barks of Love, OCSPCA i Huntington Dog Beach. Można też zaadoptować zwierzaczka.  

surfujace psy
Fot. EAST NEWS

surfujace psy
Fot. EAST NEWS

TAGI #Kalifornia #USA #Psy

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!