księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images
Domy gwiazd

Wielka Brytania. Księżna Kate umeblowała pokoje George'a i Charlotte meblami z IKEA!

Postawiła na funkcjonalność i prostotę!

Aleksandra Frankowska 19 lipca 2021 15:27
księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Na co dzień księżna Kate i książę William wraz z dziećmi mieszkają w Pałacu Kensington w Londynie, zajmując tam tak zwany Suite 1, czyli największy apartament. Pałac to własność brytyjskiej rodziny królewskiej, a jak przystało na monarchię, również tamtejsze wnętrza muszą być urządzane zgodnie z pewnymi zasadami. Księżna Kate postanowiła jednak zmienić nieco protokół i pokoje swoich dzieci urządzić bez luksusu i przepychu. Wybrała za to ponadczasowe i funkcjonalne meble z IKEA!

Czytaj też: Wielka Brytania. Księżna Kate pokazała jeden ze swoich pokoi w Pałacu Kensington!

Jak wyglądają pokoje księżniczki Charlotte i księcia George'a w Pałacu Kensington?

Chociaż inne pomieszczenia w apartamencie księżnej Kate i księcia Williama w Pałacu Kensington są urządzone w iście królewskim stylu, to jednak w przypadku pokoi dzieci, postanowili oni pójść w nieco innym kierunku.

Według magazynu Hello, w 2018 roku podczas wizyty w Narodowym Muzeum Architektury i Designu w Sztokholmie, księżna Kate spotkała się z dyrektorem artystycznym sieci IKEA – Marcusem Engmanem. Zgodnie z tym, co podaje magazyn, podczas rozmowy Kate powiedziała, że do wystroju wnętrz pokoi swoich dzieci wybrała właśnie meble szwedzkiej marki IKEA. Wybrała je podobno z uwagi na trwałość i prostotę.

To kolejne z odstępstw, na które idą książę William i księżna Kate, jednocześnie wprowadzając do brytyjskiej monarchii odrobinę świeżości i nowoczesności.

Co sądzicie o ich wyborze? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.