księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images
Domy gwiazd

Wielka Brytania. Księżna Kate umeblowała pokoje George'a i Charlotte meblami z IKEA!

Postawiła na funkcjonalność i prostotę!

Aleksandra Frankowska 19 lipca 2021 15:27
księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Na co dzień księżna Kate i książę William wraz z dziećmi mieszkają w Pałacu Kensington w Londynie, zajmując tam tak zwany Suite 1, czyli największy apartament. Pałac to własność brytyjskiej rodziny królewskiej, a jak przystało na monarchię, również tamtejsze wnętrza muszą być urządzane zgodnie z pewnymi zasadami. Księżna Kate postanowiła jednak zmienić nieco protokół i pokoje swoich dzieci urządzić bez luksusu i przepychu. Wybrała za to ponadczasowe i funkcjonalne meble z IKEA!

Czytaj też: Wielka Brytania. Księżna Kate pokazała jeden ze swoich pokoi w Pałacu Kensington!

Jak wyglądają pokoje księżniczki Charlotte i księcia George'a w Pałacu Kensington?

Chociaż inne pomieszczenia w apartamencie księżnej Kate i księcia Williama w Pałacu Kensington są urządzone w iście królewskim stylu, to jednak w przypadku pokoi dzieci, postanowili oni pójść w nieco innym kierunku.

Według magazynu Hello, w 2018 roku podczas wizyty w Narodowym Muzeum Architektury i Designu w Sztokholmie, księżna Kate spotkała się z dyrektorem artystycznym sieci IKEA – Marcusem Engmanem. Zgodnie z tym, co podaje magazyn, podczas rozmowy Kate powiedziała, że do wystroju wnętrz pokoi swoich dzieci wybrała właśnie meble szwedzkiej marki IKEA. Wybrała je podobno z uwagi na trwałość i prostotę.

To kolejne z odstępstw, na które idą książę William i księżna Kate, jednocześnie wprowadzając do brytyjskiej monarchii odrobinę świeżości i nowoczesności.

Co sądzicie o ich wyborze? 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.