księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images
Domy gwiazd

Wielka Brytania. Księżna Kate umeblowała pokoje George'a i Charlotte meblami z IKEA!

Postawiła na funkcjonalność i prostotę!

Aleksandra Frankowska 19 lipca 2021 15:27
księżniczka Charlotte charakterek
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Na co dzień księżna Kate i książę William wraz z dziećmi mieszkają w Pałacu Kensington w Londynie, zajmując tam tak zwany Suite 1, czyli największy apartament. Pałac to własność brytyjskiej rodziny królewskiej, a jak przystało na monarchię, również tamtejsze wnętrza muszą być urządzane zgodnie z pewnymi zasadami. Księżna Kate postanowiła jednak zmienić nieco protokół i pokoje swoich dzieci urządzić bez luksusu i przepychu. Wybrała za to ponadczasowe i funkcjonalne meble z IKEA!

Czytaj też: Wielka Brytania. Księżna Kate pokazała jeden ze swoich pokoi w Pałacu Kensington!

Jak wyglądają pokoje księżniczki Charlotte i księcia George'a w Pałacu Kensington?

Chociaż inne pomieszczenia w apartamencie księżnej Kate i księcia Williama w Pałacu Kensington są urządzone w iście królewskim stylu, to jednak w przypadku pokoi dzieci, postanowili oni pójść w nieco innym kierunku.

Według magazynu Hello, w 2018 roku podczas wizyty w Narodowym Muzeum Architektury i Designu w Sztokholmie, księżna Kate spotkała się z dyrektorem artystycznym sieci IKEA – Marcusem Engmanem. Zgodnie z tym, co podaje magazyn, podczas rozmowy Kate powiedziała, że do wystroju wnętrz pokoi swoich dzieci wybrała właśnie meble szwedzkiej marki IKEA. Wybrała je podobno z uwagi na trwałość i prostotę.

To kolejne z odstępstw, na które idą książę William i księżna Kate, jednocześnie wprowadzając do brytyjskiej monarchii odrobinę świeżości i nowoczesności.

Co sądzicie o ich wyborze? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?