Jill Biden i choinka w Białym Domu
Fot. AP/Associated Press/East News
O tym się mówi

Jill Biden pokazała świąteczne dekoracje w Białym Domu

Zobaczcie, jak po raz pierwszy poradziła sobie z tym zadaniem

Marta Cieplak 30 listopada 2021 19:30
Jill Biden i choinka w Białym Domu
Fot. AP/Associated Press/East News

W tym roku Jill Biden po raz pierwszy odpowiada za udekorowanie Białego Domu. Jak sama mówi, motywem przewodnim są „dary od serca”. Dlatego też każdy z pokoi został udekorowany w inny sposób, ale tak, by symbolicznie pokazać, o jaki konkretnie dar chodzi – m.in. o dar nauki, pomocy, sztuk wizualnych. Proces przyozdabiania wnętrz trwał tydzień i pomagało w nim ponad 100 wolontariuszy. Zobaczcie efekty.

ZOBACZ TAKŻE: Poznajcie sekrety Białego Domu!

Świąteczne dekoracje w Białym Domu

Jill Biden opublikowała pierwsze zdjęcia na swoim Instagramie, gdzie napisała: „Rzeczy, które są dla nas święte, jednoczą nas i przekraczają odległość, czas, a nawet ograniczenia pandemii: wiara, rodzina i przyjaźń; miłość do sztuki, nauki i natury; wdzięczność, służba i wspólnota; jedność i pokój. To są dary, które łączą struny serca naszego życia”. I w tym właśnie duchu postanowiła udekorować Biały Dom, by docenić to, co dla siebie wspólnie robimy.

Do udekorowania Białego Domu wykorzystano 41 choinek, prawie 2000 m wstążek i ponad 78 tysięcy lampek. I tak we wschodnim skrzydle korytarze zdobią gołębie i spadające gwiazdy, które są wyrazem uznania dla służby pracowników podczas pandemii COVID-19 na pierwszej linii frontu i osób udzielających pierwszej pomocy. Tam też znalazła się choinka, która honoruje wojskowych, „którzy oddali swoje życie za nasz kraj, oraz rodziny, które kontynuują ich dziedzictwo".

Biały Dom święta
Fot. Alex Wong/Getty Images

Z kolei biblioteka udekorowana została stosami książek, a także ptakami i motylami stworzonymi z gazet z recyklingu, które symbolizują dar nauki, a sala Vermeil, nazywana Złotym Pokojem, jest udekorowana kolorowymi farbami i pędzlami tak, by symbolizować dar sztuk plastycznych.

Biały Dom święta Bożego Narodzenia
Fot. Alex Wong/Getty Images

Pokój Wschodni, czyli największy pokój w Białym Domu, reprezentuje dar wdzięczności. Ozdobiony jest neapolitańskim żłóbkiem, w którym znajduje się ponad 40 figurek z XVIII wieku. Co ciekawe, żłóbek ten jest wystawiany w Białym Domu w każdym sezonie świątecznym już od 1967 roku.

Największa, tzw. oficjalna choinka stoi w Niebieskim Pokoju i reprezentuje dar pokoju oraz jedności. Dlatego ozdobiona jest gołębiami.

Z kolei w Czerwonym Pokoju powieszono na kominku instrumenty dęte, a na choince pointy, buty do stepowania i nuty. Jak łatwo się domyśleć, pokój ten symbolizuje dar sztuk scenicznych.

Wielkie Foyer i Sala Krzyżowa reprezentują dar wiary i wspólnoty. Wnęki korytarzy i choinki przedstawiają zimowe sceny z miast i miasteczek, które symbolizują więzi wspólnotowe.

Dekoarcje na święta Biały dom 2021
Fot. Alex Wong/Getty Images

Czyż nie wygląda to pięknie? Jesteśmy ciekawi, czy dekoracja Belwederu też będzie tak efektowna!

ZOBACZ TAKŻE: 62 choinki, 17 tysięcy kokard i 3 tysiące lampek! Oto jak Melania Trump udekorowała Biały Dom na święta!

Biały Dom święta 2021
Fot. Alex Wong/Getty Images

Biały Dom święta Bożego Narodzenia
Fot. Alex Wong/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.