Jill Biden
Fot. Roy Rochlin/Getty Images)
O TYM SIĘ MÓWI

Jill Biden na okładce amerykańskiego Vogue'a. Ten numer przejdzie do historii!

Dlaczego Anna Wintour zdecydowała się wyróżnić Jill Biden?

Gabriela Czernecka 30 czerwca 2021 11:54
Jill Biden
Fot. Roy Rochlin/Getty Images)

Jill Biden, żona amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, debiutuje na okładce amerykańskiego Vogue’a. Za obiektywem stanęła światowej sławy genialna fotograf Annie Leibovitz. Ta okładka przejdzie do historii, a z jakiej okazji powstała i co obecna pierwsza dama mówi w wywiadzie? Poznajcie szczegóły. 

Jill Biden na okładce Vogue’a

To debiut Jill Biden na okładce Vogue’a. Pierwsza dama pozuje na balkonie Białego Domu z widokiem na ogród South Lawn w kwiecistej sukience od projektanta Oscara de la Renty. W sierpniowym wydaniu magazynu Vogue Jill Biden opowiada m.in. o tym, że chce jak najlepiej wykorzystać pozycję, którą ma. Pojawienie się Jill Biden na okładce dla wielu internautów jest sporym zaskoczeniem.

Zobacz: Anna Wintour nie chce Melanii Trump na okładce Vogue'a! Ma ku temu ważny powód...

Vogue: Jill Biden na okładce amerykańskiej „biblii mody”

W końcu pierwszą damą Ameryki Jill Biden jest od zaledwie pół roku i jak na razie przez okres walki z pandemii koronawirusa niewiele udało się jej zdziałać w ramach pełnionej roli. Jak sama przyznaje w rozmowie z Jonathanem Van Meterem, została za to mocno przytłoczona nadmiarem obowiązków: „Kiedy zostałam drugą damą (wówczas prezydentem był Barack Obama - przyp. red.) chciałam robić tak wiele rzeczy. Powtarzałam, że nie zmarnuję nigdy takiej możliwości. Teraz mam większe pole działania i codziennie czuję, że powinnam z czegoś rezygnować. Z czego chciałabym zrezygnować? Z niczego”, mówi Jill Biden.

Zobacz: Jill Biden zachwyciła stylizacją na inauguracji męża!

Amerykański magazyn Vogue tłumaczy wybór bohaterki mówiąc, że Jill Biden chętnie zabiera głos w kwestiach społecznych i edukacyjnych. Przede wszystkim mocno angażuje się w promocję Amerykańskiego Planu Ratunkowego, którego zadaniem jest niesienie pomocy wyjścia z kryzysu gospodarki dotkniętej pandemią. Jill Biden opowiedziała m.in. o ty, żę nie zrezygnowała z pracy wykładowcy języka angielskiego. Tym samym jest pierwszą w historii żoną prezydenta USA, która pracuje poza Białym Domem: „Słyszałam to podczas trwania kampanii, że nie będę mogła uczyć. A ja na to: dlaczego nie? Ty o tym decydujesz?”, mówi. Swoje życie w Białym Domu podsumowuje jako pięknie i doskonałe.

Zobacz:  Już dziś zostanie pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Kim jest Jill Biden?

Warto dodać, że jest to powrót amerykańskiej damy na okładkę Vogue po ponad czteroletniej przerwie. Poprzedniczka Jill Biden, Melania Trump, nigdy nie pojawiła się na okładce amerykańskiego Vogue’a za czasów prezydentury męża. Do dziś nie wiadomo, czy ze względu na odmienną wizję Melanii Trump czy samej redaktor naczelnej Vogue’a, Anny Wintour. Wcześniej tego zaszczytu dostąpiła Michelle Obama, która w czasie ośmioletniej kadencji męża, Baracka Obamy, pojawiła się na okładce trzykrotnie. Jak Wam się podoba najnowsza okładka amerykańskiego Vogue'a 

Jill Biden
Fot. Michael Kovac/WireImage)

Jill Biden na okładce amerykańskiego Vogue'a. Magazyn docenił nie tylko działalność pierwszej damy Ameryki, ale także jej styl. Oto kreacje, którymi możesz się zainspirować! 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.