Jacht Kulczyka mn
Fot. Materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Sebastian Kulczyk wystawił na sprzedaż luksusowy jacht swojego ojca

Jego cena szokuje! 

Aleksandra Trendak 28 września 2022 20:30
Jacht Kulczyka mn
Fot. Materiały prasowe

Jan Kulczyk był znanym polskim przedsiębiorcą, właścicielem Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Od 2002 roku aż do śmierci był regularnie klasyfikowany w rankingach tygodnika “Wprost” jako najbogatszy Polak. Nikogo więc nie dziwi, że stać go było na zakup luksusowego jachtu z basenem, spa, salą kinową i ogrodem zimowym. Phoenix 2 jest jednym z największych na świecie, dlatego jego cena też zaskakuje. Ile kosztuje jacht? Co się w nim znajduje? Dlaczego syn Jana Kulczyka – Sebastian, sprzedaje luksusową łódź ojca? 

PRZECZYTAJ O: Była znana jako „żona najbogatszego Polaka”. Co dziś robi Grażyna Kulczyk?

Sebastian Kulczyk sprzedaje jacht ojca 

Sebastian Kulczyk w 2022 roku uplasował się na szóstym miejscu listy 100 Najbogatszych Polaków według magazynu “Forbes”. Wyprzedziła go jego siostra – Dominika Kulczyk, zajmując piąte miejsce. Jednak majątek biznesmena niedługo się powiększy o ogromną kwotę pieniędzy, gdyż sprzedaje on jacht swojego ojca Phoenix 2, który biznesmen sprawił sobie przed śmiercią z okazji sześćdziesiątych urodzin. Łódź ma 90 metrów długości, 6 luksusowych kajut, baseny, jacuzzi, salę kinową oraz kilka olbrzymich salonów. Portal autoevolution.com pisał o nim następująco na początku tego roku: 

Chociaż ma ponad dziesięć lat, Phoenix II nadal jest jednym z najbardziej imponujących megajachtów. 

Jacht został zaprojektowany przez Andrew Winch, a powstał w niemieckiej stoczni Lürssen w 2010 roku. Wcześniej ten imponujący jacht można było wynajmować, a cena za tydzień wynosiła około milion dolarów. Jak poinformował onet.pl, jednostka została oszacowana i wystawiona na sprzedaż przez firmę Burgess, a jej cena wynosi aż 129 milionów euro! Przewyższa to zdecydowanie koszt budowy jachtu w 2010 roku, gdyż został on wtedy oceniony na 120 milionów dolarów. 

Wysoka cena jachtu zdecydowanie zwala z nóg, jednak warto pamiętać, że ma on mnóstwo luksusowych udogodnień, których zwykła łódź nie posiada. Na rynku ciężko znaleźć podobną ofertę, która na pokładzie posiadałaby salę kinową, basen, jacuzzi, ogród zimowy oraz mogłaby pomieścić około 25 osób na swoim pokładzie. Co myślicie o tym ogłoszeniu? Czy uda się sprzedać jacht w takiej cenie?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.