Najnowszy raport jest przerażający…

Redakcja VIVA! 7 maja 2019 13:30

Stan środowiska naturalnego zaczyna być niepokojący. Według raportu sporządzonego przez Międzynarodową Platformę do spraw Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemów w ciągu najbliższego dziesięciolecia tysiące gatunków zwierząt i roślin może wymrzeć! Koniecznie zobaczcie o co chodzi.  

1/7
Stan środowiska naturalnego pogarsza się na całym świecie
Copyright @STOCK ADOBE
1/7

Według raportu negatywny wpływ na przyrodę oraz ekosystemy mają ludzie.

2/7
Stan środowiska naturalnego pogarsza się na całym świecie
Copyright @STOCK ADOBE
2/7

Miliony gatunków roślin oraz zwierząt są zagrożona wyginięciem. Tysiące z nich mogą wymrzeć już w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

3/7
Stan środowiska naturalnego pogarsza się na całym świecie
Copyright @STOCK ADOBE
3/7

"Stan zdrowia ekosystemów, od których zależą ludzie i wszystkie inne gatunki, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek." - apeluje Robert Watson przewodniczący Międzynarodowej Platformy do spraw Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemów.

4/7
milion gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem
Copyright @STOCK ADOBE
4/7

Joseph Settele, który również współprzewodniczył ocenie danych powiedział: "Ekosystemy, gatunki, dzikie populacje, lokalne odmiany i rasy udomowionych roślin i zwierząt kurczą się, podupadają lub zanikają".

5/7
Żyrafa, milion gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem
Copyright @STOCK ADOBE
5/7

Ponoć trzy czwarte środowiska lądowego i około dwie trzecie środowiska morskiego zostały znacząco zmienione przez ludzkie działania.

6/7
Nosorożce, milion gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem
Copyright @STOCK ADOBE
6/7

Najbardziej zagrożone gatunki zwierząt to - nosorożec biały, słoń afrykański, papuga szara, a także lew afrykański.

7/7
Pingwiny, milion gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych wyginięciem
Copyright @STOCK ADOBE
7/7

Aby uchronić wiele gatunków roślin oraz zwierząt przed wymieraniem konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. Zmiany muszą dotyczyć czynników ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.