To wyjątkowe miejsce dla rodziny Kennedych. Dlaczego córka Jackie je sprzedaje?

Barbara Łubko 2 lipca 2019 19:30

To historyczna chwila! Caroline Kennedy, córka Jacqueline Kennedy Onassis i byłego prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego, postanowiła wystawić na sprzedaż posiadłość swojej matki Red Gate Farm (Farma Czerwonej Bramy) za… 65 milionów dolarów! Jeśli dom zostanie sprzedany po cenie wywoławczej, będzie to najdroższa sprzedaż nieruchomości jednorodzinnej w stanie Massachusetts.

Martha's Vineyard - magiczne miejsce

Posiadłość znajduje się na niewielkiej wyspie Martha's Vineyard, położonej przy wschodnim wybrzeżu USA. Onassis kupiła 137-hektarową działkę za nieco ponad 1 milion dolarów w 1979 roku. Jedynym budynkiem na terenie była niewielka kabina myśliwska. Od tego czasu posiadłość rozkwitła: Jacqueline wybudowała rezydencję o powierzchni 600 metrów kwadratowych z pięcioma sypialniami i pięcioma łazienkami, dwupiętrowy pensjonat z czterema sypialniami i trzema łazienkami, dom dozorcy z trzema sypialniami, budynek magazynowy i dwa garaże. Na terenie znajduje się również basen i kort tenisowy, ogród warzywny, a także bajkowy domek na drzewie, który Onassis zbudowała dla swoich wnuków.

„Czterdzieści lat temu moja matka zakochała się w Martha's Vineyard. Kiedy znalazła Farmę Czerwonej Bramy, wiedziała, że to miejsce idealnie koresponduje z jej romantycznym i żądnym przygód duchem - powiedziała Caroline w oświadczeniu. „Wydmy, stawy i pagórki Aquinnah dały jej szansę stworzenia świata, w którym mogłaby być tak blisko natury, blisko swojej rodziny i przyjaciół, a co najważniejsze, blisko jej ukochanych książek”.

Dlaczego więc Caroline postanowiła sprzedać posiadłość? Caroline w oświadczeniu przyznała, że jej troje dzieci wyrosło i nadszedł czas, aby rodzina „rozwinęła skrzydła” i „poszła za przykładem Jackie Kennedy Onassis i stworzyła nasze własne światy”. Można się domyślać też, że z domem oprócz dobrych, wiążą się także bolesne wspomnienia. To właśnie na Martha's Vineyard 16 lipca 1999 roku prywatnym samolotem lecieli John Fitzgerald Kennedy Jr. ze swoją żoną Carolyne i jej siostrą Lauren. Samolot rozbił się niedaleko wybrzeża. Nikt nie przeżył katastrofy. Istotne zapewne są też kwestie finansowe - utrzymanie posiadłości pochłania bowiem ogromne kwoty. A jak wygląda Martha's Vineyard? Zobaczcie zdjęcia w galerii!  

1/4
Posiadłość Martha’s Vineyard, należąca niegdyś do Jackie Onasis, wystawiona na sprzedaż
Copyright @Christie’s International Real Estate
1/4

Główny dom i dwupiętrowy pensjonat zostały pierwotnie zaprojektowane przez architekta Hugh Newella Jacobsena, a później odnowione przez Deborę Berke z Yale School of Architecture.

2/4
Posiadłość Martha’s Vineyard, należąca niegdyś do Jackie Onasis, wystawiona na sprzedaż
Copyright @Christie’s International Real Estate
2/4

Główna rezydencja obejmuje formalny salon z kominkiem, drugi salon, pokój dzienny, pokój rodzinny, jadalnię, kuchnię i bibliotekę, nie wspominając o dwóch tarasach i dwóch biurach. Każda z pięciu sypialni posiada łazienkę, a każdy pokój, z wyjątkiem jadalni, ma widok na ocean.

3/4
Posiadłość Martha’s Vineyard, należąca niegdyś do Jackie Onasis, wystawiona na sprzedaż
Copyright @Christie’s International Real Estate
3/4

Położona na samym skraju Martha's Vineyard, posiadłość Red Gate Farm jest oazą spokoju. Teren zaprojektowała przyjaciółka Jackie, projektantka krajobrazu Rachel „Bunny” Mellon. To ona pomogła Jackie przeprojektować Ogród Różany w Białym Domu, kiedy Onassis była pierwszą damą.

4/4
Posiadłość Martha’s Vineyard, należąca niegdyś do Jackie Onasis, wystawiona na sprzedaż
Copyright @Christie’s International Real Estate
4/4

Wnętrza zostały zaprojektowane tak, żeby sprzyjały rodzinnym spotkaniom.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.