Jackie Kennedy
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Skrywana przez lata tajemnica Jackie Kennedy ujrzała światło dzienne!

Ikona stylu stosowała pewien trik...

Weronika Kostyra 28 września 2018 19:58
Jackie Kennedy
Fot. Getty Images

Legendarna Jackie Kennedy była niekwestionowaną ikoną stylu, a jej stylizacje stały się wręcz kultowe. Stanowiła niedościgły wzór dla kobiet na całym świecie – zawsze nienagannie ubrana i elegancka. Była pierwsza dama USA przywiązywała dużą wagę do tego, jak się prezentowała, a pomagali jej w tym zaufani styliści i asystenci, którzy znali sekrety jej garderoby. Jedna z asystentek zdecydowała się po latach zdradzić jeden z nich. Naprawdę trudno w to uwierzyć!

Tajemnica butów Jackie Kennedy

Kathy McKeon pracowała u Jackie Kennedy w latach 1964-1977. Zaczęła rok po śmierci jej męża Johna F. Kennedy’ego. Sprawa zamachu wciąż była wtedy jeszcze świeża. Była z nią także , kiedy umarł jej drugi mąż, Arystoteles Onassis. „Nie spodziewałam się, że już po kilku dniach w nowej pracy zostanę całkowicie wchłonięta przez sprawy tej najbardziej królewskiej z amerykańskich rodzin”, napisała McKeon w książce Jackie’s Girl: My Life with the Kennedy Family, w której wyjawiła kilka tajemnic swojej szefowej.

Wspomina, że duże wrażenie zrobiła na niej olbrzymia garderoba Jackie Kennedy. Jak przystało na prawdziwą ikonę stylu było z niej mnóstwo ubrań uporządkowanych kolorami, a także pokaźna kolekcja butów. „Nigdy nie widziałam takiej ilości butów. Buty w stylu London-look, pantofle na obcasach we wszystkich kolorach, tenisówki do porannego joggingu, tam było wszystko”, opisuje. „Najbardziej intrygujące były jednak wkładki przygotowywane do każdej pary butów. Każda o wysokości 1/4 cala trafiała do jednego buta, by rekompensować fakt, że jedna z nóg prezydentowej była nieco krótsza od drugiej”, wyjawia asystentka. 1/4 cala to zaledwie 6,35 milimetra! Dla Jackie dbałość o szczegóły była jednak bardzo ważna. „Nikt nie mógł się domyśleć prawdy”, zaznacza McKeon.

Niewielu wie jednak od kogo Jackie podpatrzyła ten trik. Był to jej pierwszy mąż, John F. Kennedy. W 1955 roku, dwa lata po ich ślubie JFK narzekał na silne bóle pleców. Doktor Janet Travell, do której się udał, odkryła, że lewa noga polityka jest nieco krótsza niż prawa i poleciła mu noszenie wkładki do buta. Ból pleców zniknął, a doktor Travell została prywatnym lekarzem przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wkładki spełniały swoją funkcję na tyle dobrze, że przez lata nikt nie znał prawdy o problemie pary prezydenckiej! 

Jackie Kennedy, Lee Radziwiłł
Fot. East News

Jackie Kennedy
Fot. Pinterest

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.