Jackie Kennedy
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Skrywana przez lata tajemnica Jackie Kennedy ujrzała światło dzienne!

Ikona stylu stosowała pewien trik...

Weronika Kostyra 28 września 2018 19:58
Jackie Kennedy
Fot. Getty Images

Legendarna Jackie Kennedy była niekwestionowaną ikoną stylu, a jej stylizacje stały się wręcz kultowe. Stanowiła niedościgły wzór dla kobiet na całym świecie – zawsze nienagannie ubrana i elegancka. Była pierwsza dama USA przywiązywała dużą wagę do tego, jak się prezentowała, a pomagali jej w tym zaufani styliści i asystenci, którzy znali sekrety jej garderoby. Jedna z asystentek zdecydowała się po latach zdradzić jeden z nich. Naprawdę trudno w to uwierzyć!

Tajemnica butów Jackie Kennedy

Kathy McKeon pracowała u Jackie Kennedy w latach 1964-1977. Zaczęła rok po śmierci jej męża Johna F. Kennedy’ego. Sprawa zamachu wciąż była wtedy jeszcze świeża. Była z nią także , kiedy umarł jej drugi mąż, Arystoteles Onassis. „Nie spodziewałam się, że już po kilku dniach w nowej pracy zostanę całkowicie wchłonięta przez sprawy tej najbardziej królewskiej z amerykańskich rodzin”, napisała McKeon w książce Jackie’s Girl: My Life with the Kennedy Family, w której wyjawiła kilka tajemnic swojej szefowej.

Wspomina, że duże wrażenie zrobiła na niej olbrzymia garderoba Jackie Kennedy. Jak przystało na prawdziwą ikonę stylu było z niej mnóstwo ubrań uporządkowanych kolorami, a także pokaźna kolekcja butów. „Nigdy nie widziałam takiej ilości butów. Buty w stylu London-look, pantofle na obcasach we wszystkich kolorach, tenisówki do porannego joggingu, tam było wszystko”, opisuje. „Najbardziej intrygujące były jednak wkładki przygotowywane do każdej pary butów. Każda o wysokości 1/4 cala trafiała do jednego buta, by rekompensować fakt, że jedna z nóg prezydentowej była nieco krótsza od drugiej”, wyjawia asystentka. 1/4 cala to zaledwie 6,35 milimetra! Dla Jackie dbałość o szczegóły była jednak bardzo ważna. „Nikt nie mógł się domyśleć prawdy”, zaznacza McKeon.

Niewielu wie jednak od kogo Jackie podpatrzyła ten trik. Był to jej pierwszy mąż, John F. Kennedy. W 1955 roku, dwa lata po ich ślubie JFK narzekał na silne bóle pleców. Doktor Janet Travell, do której się udał, odkryła, że lewa noga polityka jest nieco krótsza niż prawa i poleciła mu noszenie wkładki do buta. Ból pleców zniknął, a doktor Travell została prywatnym lekarzem przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wkładki spełniały swoją funkcję na tyle dobrze, że przez lata nikt nie znał prawdy o problemie pary prezydenckiej! 

Jackie Kennedy, Lee Radziwiłł
Fot. East News

Jackie Kennedy
Fot. Pinterest

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.