Gdzie możecie spotkać polskie DJ-ki?

Marta Roszewska 9 marca 2018 19:00

Dziś Międzynarodowy Dzień DJ-a! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie kilku wyjątkowych polskich DJ-ek, które zasługują na szczególną uwagę. Każda z nich reprezentuje indywidualny styl, zarówno w muzyce jak i sposobie prezentacji na muzycznej scenie. I uwierzcie nam, nie są przysłowiowym kwiatkiem do kożucha. Swymi umiejętnościami technicznymi i muzycznymi te polskie DJ-ki powalają na kolana niejednego faceta.

Choć w tym środowisku dominują mężczyźni, dziewczyny nie poddają się i na każdym kroku manifestują swoją pozycję oraz równie dobrze rozwiniętą grę. Szczególnie w ostatnich latach nie da się nie zauważyć, że kobiety coraz chętniej zaczynają swoją przygodę z muzyką.

Jeżeli macie ochotę sprawdzić jak dziewczyny radzą sobie za konsolą, sprawdźcie w naszej galerii gdzie możecie je znaleźć, by zbić z nimi piątkę!  

1/5
International Girls Dj's
Copyright @Nathalie Skotnicka
1/5

INTERNATIONAL GIRLS DJ'S

Kolektyw założony przez trzy dziewczyny: Neen Nah, zuzęOK i Bubblegun. Połączyły siły z polską marką KOKA INTERNATIONAL GIRLS, by wspólnie działać pod jednym hasłem: WE ARE GIRLS! WE COME ONE! Trzy dziewczyny o zupełnie odmiennych energiach pokazują na co stać płeć żeńską. Ich życie DJ'skie rozdzielone jest pomiędzy Krakowem a Warszawą - to właśnie w tych miastach możecie się ich spodziewać! Na imprezach dziewczyn usłyszycie najlepszą selekcję muzyki rap, trap, jersey, footwork czy bassline. Nie polecamy osobom, które lubią podpierać ściany - znajdując się w jednej sali z tą trójką nie będziecie w stanie ustać na miejscu! Zainteresowanym podpowiadamy, że dziewczyny będą grać za tydzień w krakowskim Zet Pe Te. Obiecujemy, że Wam też skradną serca oraz nogi do tańca!

2/5
Princess Rap
Copyright @materiały prasowe
2/5

Princess Rap

Kolejny niezależny kolektyw DJ-ski, wobec którego nie mogliśmy przejść obojętnie. Princess Rap to trójka uzdolnionych dziewczyn kochających muzykę, modę oraz dobrą zabawę. Tycjana Acquasanta, Natalia Kusiak oraz Aleksandra Chojnacka - razem tworzą energetyczną bombę, o której nie zapomnicie prędko. W Warszawie spotkacie je w takich klubach jak The View czy Niebo. Na ich imprezach usłyszycie świeżą dawkę kawałków z kategorii rap, trap, r&b. Uwielbiane są zarówno w klubach, jak i na social mediach - dzięki swoim umiejętnościom oraz pozytywnej energii zdobyły rzeszę fanów! Dlatego na ich eventach ustawcie się w kolejce jak najwcześniej, żeby nie zabrakło dla Was miejsca na parkiecie!

3/5
ANJA KRAFT
Copyright @materiały prasowe
3/5

Anja Kraft

Piekielnie utalentowana Dj-ka z kolektywu electrified , ciesząca się popularnością wśród ludzi kochających mocne brzmienia. Spotkacie ją m.in. w warszawskim klubie Smolna, gdzie często gości za konsolą. Anja to zwolenniczka nurtu progressive i właśnie takiego klimatu możecie spodziewać się na jej imprezach. Bezdyskusyjnie pnie się na szczyt muzycznej hierarchii polskiej sceny dj'skiej. Dwa lata temu wystąpiła także na festiwalu Audioriver w Płocku, co (dla tych, którzy nie dowierzają) bez dwóch zdań jest gwarantem umiejętności na najwyższym poziomie.

4/5
Paulina Gielniewska
Copyright @
4/5

BLACSS

Paulina Gielniewska z branżą muzyczną związana jest od 7 lat. Pierwsze kroki za konsolą stawiała już w wieku 18 lat w Paryżu, gdzie występowała w takich klubach jak Queen, Tunnel czy Batofar. Współpracowała także przy tworzeniu takich klubów jak Foksal XVII czy XOXO. Po stronie produkcyjnej zajmowała się np. Orange Warsaw Festival, OPEN'er czy "The Voice of Poland". Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Warto obserwować jej dokonania, gdyż na polskiej scenie muzycznej może zdziałać jeszcze wiele dobrego!

5/5
Lucy Mon
Copyright @Instagram
5/5

Lucy Fair

Swoją przygodę z DJ-ką zaczęła 3 lata temu. Swoje inspiracje czerpie z future house'u i właśnie w tych rytmach możecie potańczyć na jej imprezach. Zadebiutowała w nieistniejącym już klubie Karowa 31 - teraz możecie jej spodziewać się w takich miejscach jak Niebo, Pomost 511 czy Xoxo Club. Lubi o sobie mówić "poszukiwaczka doznań". Domyślamy się, że chodzi głównie o pożądanie nowych muzycznych przygód!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.