Surfing, gdzie pojechać w Polsce i Europie
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Miejsca uwielbiane przez surferów, które też musisz odwiedzić!

Robią ogromne wrażenie

Marta Baran 15 czerwca 2019 07:31
Surfing, gdzie pojechać w Polsce i Europie
Fot. STOCK ADOBE

Wakacje coraz bliżej, dlatego jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu, a opalanie to nie Twoja bajka, poważnie rozważ wyjazd na spot surfingowy! Oto najlepsze w Europie miejsca, w które powinien wybrać się każdy, kto marzy o aktywny wypoczynek na desce!

Cotes des Basques, Biarritz (Francja)

Miasto Biarritz, leżące w południowo-zachodnim zakątku francuskiego regionu baskijskiego słynie z pięknej architektury, a także z doskonałych warunków do nauki surfowania. Dodatkowo, wlaśnie tu odbywa się dla wiele krajowych i międzynarodowych konkursów surfingu - już po pierwszej sesji na falach zrozumiesz dlaczego!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sara Bodowsky (@sarabodowsky)

Foz do Lizandro, Ericeira (Portugalia)

Jeśli szukasz portugalskiej lokalizacji stworzonej do surfingu, umożliwiającej zarówno świetną zabawę, jak i relaks, odwiedź piękne i zabytkowe miasteczko rybackie Ericeira.

Miasto jest jednym z trzech istniejących Rezerwatów Surfingu Światowego ze względu na zachwycające wybrzeże, które oferuje światowej klasy warunki dla surferów o różnym stopniu zaawansowania.

W dzień koniecznie warto odwiedzić plażę Foz do Lizandro i poszaleć na desce, a wieczorem wybrać się na spacer po brukowanych uliczkach starego miasta, w których kryje się mnóstwo klimatycznych lokali z pysznym jedzeniem, restauracji serwujących owoce morza, kawiarni i barów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Inês Almeida (@inestalmeida)

Zarautz Beach, Zarautz (Hiszpania)

Jeśli myślisz o surfowaniu w Hiszpanii, koniecznie odwiedź baskijskie miasto Zarautz. Jest to niezwykłe miejsce szczycąca się 2,5-kilometrową ścianą plażową, co oznacza, że ​​zawsze możesz znaleźć szczyt dla siebie.

Samo miasto zachwyci nawet tych, którzy nie są fanami surfingu. Klimat tego miejsca sprawia, że nie sposób nie cieszyć się wypoczynkiem. Oprócz atrakcji dla surferów polecamy wypróbować lokalne restauracje, w których znajdziecie typowe dla tego miejsca potrawy, takie jak mięso i ryby grillowane na rozżarzonych węglach, gulasze z marmitako i jagnięciny, dania z fasoli Tolosa, papryka z Lekeitio, pintxos (baskijskie tapas), ser owczy Idiazabal, txakoli wino musujące i orzeźwiający cydr baskijski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez O L I V E R S T A N L E Y (@olxvxr)

Woolacomle, Devon (Wielka Brytania)

W głębi południowo-zachodniej Anglii leży Devon, a tam, na północnym wybrzeżu, znajdziesz tętniące życiem miasto Woolacombe, gdzie turyści i mieszkańcy mieszają się ze sobą, tworząc wyjątkowe miejsce ma mapie Wielkiej Brytanii.

Woolacombe oferuje surferskie atrakcje zarówno dla zaawansowanych miłośników tego sportu, jak i wszystkich, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w surfowaniu. Wszystko dzięki zatoce, w której znajduje się rafa o nazwie Grunta - to ona gwarantuje fale, jakich nie spotkany nigdzie indziej.

Z dala od plaży również czeka sporo atrakcji, od spaceru po ścieżce South West Coast Path, zjedzenia kremowej herbaty po odwiedzenie legendarnego klubu nocnego Marisco, najstarszego klubu nocnego w kraju, który był miejscem, w którym całą noc bawili się... surferzy od 1967 roku!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jennyjonessnow (@jennyjonessnow)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!