Azja Express
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Kierunek Orient - "Azja Express" wiosną na antenie TVN

Kogo zobaczymy w programie i jakie wyzwania będą musieli pokonać uczestnicy na niezwykle wymagającej trasie wiodącej przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 27 lutego 2023 08:00
Azja Express
Fot. Materiały prasowe

Były już: Tajlandia, Wietnam, Indie, Sri Lanka, kilka krajów Ameryki Południowej (w dwóch edycjach „Ameryka Express”).
Teraz przyszła kolej na zupełnie odmienne krajobrazy i nowe kręgi kulturowe, czyli kierunek Orient! W najnowszej edycji programu „Azja Express” (premierowy odcinek 4 marca o godzinie 20:00) widzowie będą podążać śladami uczestników przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan, począwszy od miejsca, gdzie Europa styka się z Azją, czyli Stambułu. Jego klimat najlepiej oddaje historyczna dzielnica Sultanahmet i górujący nad panoramą miasta Błękitny Meczet, za którym rozciąga się Cieśnina Bosfor i azjatycka część metropolii.

Azja Express
Fot. Materiały prasowe

Czy mieszkańcy miasta poczęstują uczestników tradycyjną turecką herbatą i pomogą im w wykonaniu zadania? To trzeba zobaczyć w programie! Na trasie wyścigu znalazły się również: zjawiskowe wybrzeże Morza Egejskiego oraz wypełnione termalną wodą wapienne tarasy Pamukkale, jedna z najważniejszych turystycznych atrakcji Turcji. Kolejny charakterystyczny punkt to Kapadocja słynąca z wykutych w skale miast (np. Goreme i Uchisar) oraz niezwykłych formacji skalnych. Jedno jest pewne, niesamowite krajobrazy tego regionu na długo zostaną w pamięci uczestników.


Azja Express
Fot. Materiały prasowe

W kolejnych odcinkach wyścig „Azja Express” powiedzie startujące w nim pary poprzez dzikie ostępy Kaukazu, pustynię uzbecką, aż do Taszkientu, stolicy Uzbekistanu. Kto dotarł aż do tej azjatyckiej metropolii i miał okazję poczuć jej niezwykły klimat, w którym nowoczesność miesza się z Orientem? Tego oczywiście nie możemy zdradzić.

Azja Express
Fot. Materiały prasowe

„Znane turystom miejsca pokażemy z zupełnie innej, często nieodkrytej, strony! Uczestnicy przebyli autostopem ponad 4000 kilometrów. Przyjechali do Stambułu przygotowani, pełni optymizmu oraz gotowi na przygodę życia. I... byli totalnie zaskoczeni!” - mówi Marta Więch, producentka „Azja Express” i dodaje: „Zmęczenie oraz konieczność wyjścia ze strefy komfortu wywołało skrajne emocje. I to właśnie te emocje będą esencją naszego programu”- zapowiada. Jednym z wyzwań, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy, z pewnością były ogromne zmiany temperatur. Jak zdradziła producentka programu, niejednokrotnie zdarzało się, że pary zaczynały rywalizację o świcie, ubrane w puchowe kurtki, a kończyły w lekkich T-shirtach.

Azja Express
Fot. Materiały prasowe

 

Kierunek Orient- czyje przygody będziemy śledzić wiosną?
Wrażenia i emocje w programie gwarantują nie tylko niezwykłe miejsca, ale także to, że w jego obsadzie mamy prawdziwy miks wyrazistych osobowości. Wśród uczestników znaleźli się muzyk Czesław Mozil i jego żona Dorota Mozil, Katarzyna i Andrzej Gąsienicowie, para znana z udziału w programie „Gogglebox”, i trzecie małżeństwo - Angelika i Łukasz Trochonowiczowie, czyli youtuberzy Andziaks i Luka. Zobaczymy także Paulinę Krupińską, która zaprosiła na tę wyprawę przyjaciółkę Izabelę Połeć. Wszystko wskazuje na to, że ich relacja przeszła ekstremalne sytuacje w programie bez szwanku, bo prowadząca „Dzień dobry TVN” napisała na Instagramie: „Nie mogłam wybrać lepszej towarzyszki podróży. Friends forever”. Również piosenkarka Reni Jusis przemierzała razem z przyjacielem Remigiuszem Dorawą, ogrodnikiem, a wokalista Wojciech „Łozo” Łozowski z Bartoszem Kochankiem (muzykiem znanym jako DJ BRK). Popularny dzięki głównej roli w serialu „Behawiorysta” Krystian Pesta zabrał do Azji siostrę Oliwię Pestę, a Adam Zdrójkowski swojego ojca Dariusza Zdrójkowskiego. Nie ma wątpliwości, w tej edycji sporo będzie się działo!

"Azja Express 3" już wiosną w TVN i Player.pl!


Azja Express
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…